Logo

REKLAMA
Plik banneru

Jak Gniezno radzi sobie z odpadami wielkogabarytowymi

Artykuł dodany: Czwartek, 2 sierpnia 2018
Jak Gniezno radzi sobie z odpadami wielkogabarytowymi
REKLAMA

100 ton odpadów wielkogabarytowych zebrano podczas ostatniej zbiórki na terenie Gniezna. Z tą dużą ilością niepotrzebnych już mieszkańcom mebli czy sprzętu RTV i AGD radzi sobie specjalna maszyna w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Pełna nazwa maszyny to mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy. To właśnie dzięki niej możemy uporać się z odpadami wielkogabarytowymi, zbieranymi z terenu Miasta Gniezna. Tych, jak pokazała przeprowadzona niedawno zbiórka, nie brakuje.  Właśnie te odpady rozdrabnia specjalna maszyna.

Producentem sprzętu, który w listopadzie 2016 roku trafił do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie jest firma Pronar z Narwii. Dwuwałowy rozdrabniacz jest w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem odpadów, a zamontowane w nim elektromagnesy pozwalają na oddzielenie części metalowych od materiałów, które nie nadają się do dalszego recyklingu.  400-konny silnik w trakcie godziny pracy spala 17 litrów oleju napędowego i jest w stanie zutylizować 40 m3 odpadów.

Rozdrabniacz nie tylko pomaga w gospodarowaniu odpadami wielkogabarytowymi. Jest także powodem częstych odwiedzin gości z różnych części świata. Zakład Zagospodarowania Odpadów jest niejednokrotnie wybierany przez firmę Pronar jako miejsce prezentacji możliwości tej maszyny. Tylko w ostatnim czasie gościliśmy delegacje z Ukrainy, Rosji, Korei Południowej, USA, Australii, Danii, Anglii i Norwegii.

Zbiórki odpadów wielkogabarytowych przeprowadzane są zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Gniezna przyjętego uchwałą Rady Miasta Gniezna. Zbiórki odbywają się od kilku lat, 3 razy w roku: przed Bożym Narodzeniem, Wielkanocą i w okresie wakacyjnym.
 
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno