Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Starostowie Dożynek Gminnych w Kiszkowie znani!

Środa, 1 sierpnia 2018
  • Starostowie Dożynek Gminnych w Kiszkowie znani!
REKLAMA

Wczoraj Wójt Tadeusz Bąkowski i Sołtys wsi Berkowo Adam Musielak wręczyli zaproszenia Starostom "Dożynek 2018" w Kiszkowie, którymi będą pani Aleksandra Mikołajczak z Berkowa i Kazimierz Nowicki z Głębokiego.

Starościna Aleksandra Mikołajczak
Wraz z mężem pracuje na gospodarstwie rolnym o powierzchni 33 ha. Prowadzą produkcję roślinno-zwierzęcą. Specjalizują się w chowie bydła mlecznego, posiadają bowiem 17 krów dojnych. Jest matką 11 dzieci.

Starosta Kazimierz Nowicki
Pan Kazimierz Nowicki wraz z żoną i dziećmi prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 18 ha. Zajmuje się produkcją roślinną. Posiada trzech synów..


Dożynki to czas podziękowań dla rolników za ich ciężką pracę, jest to również doskonała okazja do świętowania i wspólnej zabawy.

Tegoroczne świętowanie zacznie się od mszy św. w Sławnie, po której w Kiszkowie nastąpią uroczystości obrzędowe. Starostowie Dożynek przekażą bochen chleba Gospodarzom i rozpocznie się obrzęd święta plonów w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Żeńcy Wielkopolscy".

Druga część Dożynek ma charakter pikniku rodzinnego, połączonego z szeregiem imprez towarzyszących i konkursów. Publiczność będzie mogła wziąć udział w koncertach, odwiedzić stoiska małej gastronomii czy stoisk handlowych.

Wieczorem na dużej scenie wystąpi Łukasz Geska, a po jego koncercie odbędzie się zabawa taneczna, którą tradycyjnie już poprowadzi DJ Śniadanko.

Tegorocznymi organizatorami Dożynek są: Gmina Kiszkowo i Sołectwo Berkowo.
 
DOŻYNKI GMINNE KISZKOWO 2018
25 sierpnia 2018 r. (sobota)

PROGRAM DOŻYNEK
15.00 Uroczysta msza święta w kościele p.w. św. Mikołaja w Sławnie
16.30 Uroczystości obrzędowe święta plonów z udziałem
 Zespołu Pieśni i Tańca "Żeńcy Wielkopolscy"
 /boisko w Kiszkowie/

DOŻYNKOWE MUZYKOWANIE

18.00 Koncert Orkiestry Dętej z Gniezna
pod kier. Marcina Makohońskiego
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Żeńcy Wielkopolscy"
pod kier. Rafała Rosolskiego
18.30 Występ Krzysztofa Koniarka
20.00 Koncert Łukasza Geska
ok. 21.15 po koncercie zabawa taneczna, którą poprowadzi "DJ ŚNIADANKO"

ZAPRASZAMY!!!
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Sukces unihokeistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 26 listopada odbyły się w Swarzędzu rejonowe rozgrywki XX Licealiady w unihokeju chłopców szkół ponadgimnazjalnych... Wtorek, 27 listopada 2018
"Jak bezpiecznie pracować w gospodarstwie rolnym?" "Jak bezpiecznie pracować w gospodarstwie rolnym?" - to temat szkolenia przeprowadzonego przez Kasę... Czwartek, 25 października 2018
Pamiętamy o naszych Bohaterach Rok 2018 przynosi nam dwie niezwykle ważne dla Polski rocznice: setną rocznicę wybuchu zwycięskiego... Sobota, 6 października 2018
Kolejna inwestycja w gminie Kiszkowo ukończona! 29 września o godz. 16.00 nastąpi oficjalne otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Charzewie. Wtorek, 18 września 2018