Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca

Środa, 1 sierpnia 2018
  • Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca
REKLAMA

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało po raz 24 akcję letniego wypoczynku "Sport-Uśmiech-Zabawa 2018" w formie półkolonii dla 450 dzieci z terenu gminy Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i miasta Gniezna. W okresie od 16-27 lipca zorganizowano dwutygodniowy turnus półkolonijny dla dzieci z gminy Niechanowo (100 osób), gminy Witkowo (150 osób) i miasta Gniezna (100 osób). Wcześniej dla 100 dzieci w okresie od 2 do 13 lipca zorganizowano półkolonie na terenie gminy Gołańcz.

"Dajmy Szansę" - pod takim hasłem przeprowadzono na terenie miasta Gniezna półkolonie w czterech gnieźnieńskich placówkach - w SP Nr 5, Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy SP nr 12, SP nr 9 i przy ul. Wrzesińskiej. Półkolonie realizowano ze środowiskowym programem profilaktycznym z udziałem min. specjalistów prowadzących ciekawe zajęcia warsztatowe. Głównym celem tej inicjatywy była promocja zdrowego życia, aktywnego trybu spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania jako alternatywa dla różnych uzależnień. W ramach realizowanego programu dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji w Gnieźnie jak i w najbliższej okolicy.

W ramach programu uczestnicy wzięli udział w warsztatach majsterkowych w Castoramie, warsztatach w Muzeum Początków Państwa Polskiego, warsztatach mydlarskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, zajęciach taneczno - ruchowych Studia Tańca i Ruchu "Euforia" i Studia Tańca "Passion of Dance", zajęciach w kręgielni NEST, zwiedzeniu Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie, w spartakiadzie półkolonii w Niechanowie, grach i zabawach na otwartym basenie we Wrześni, mini spartakiadach sportowo - rekreacyjnych, warsztatach historycznych w Grodzie Pobiedziska, wycieczkach do Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandi i do Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab w Poznaniu, piknikach edukacyjno - rekreacyjnych z alpakami w gospodarstwie "Nasza Zagroda", imprezie kulturalnej Kids Academy - animacje cyrkowe z Wrześni oraz odwiedzili Redakcję Radia Gniezno Przemian na Szlaku Piastowskim, Urząd Miejski w Gnieźnie i Państwową Straż Pożarną.

Natomiast pod hasłem "Sport - Uśmiech - Zabawa" organizowane były półkolonie w gminie Witkowo i Niechanowo. W gminie Witkowo realizowano półkolonie w Mielżynie, Witkowie, Małachowie i Ruchocinku. Najciekawsze atrakcje programowe objęły m.in. wyjazdy do kina - Centrum Kultury w Witkowie na bajkowe seanse, wyjazdy na basen do Wrześni, wyjazdy na halę sportową Szkoły Podstawowej im. Borysa w Witkowie - spotkania z animatorami zabaw cyrkowych Kids Academy z Wrześni, na spartakiadę półkolonii, spotkania z leśnikiem, wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandii w Rogowie, warsztaty z alpakami w Piotrowicach oraz zajęcia w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego z policjantami z Gniezna i Witkowa, a także w zakresie ochrony przeciwpożarowej ze strażakami z PSP, warsztaty edukacyjno - ekologiczne.

Półkoloniści gminy Niechanowo swój program głównie realizowali na wrzesińskim otwartym basenie, który corocznie sprawia uczestnikom największą radość. Był także wyjazd do kina w Witkowie, udział w Regionalnej Spartakiadzie Półkolonii oraz spotkanie z animatorami z Wrześni, a także liczne zajęcia kulturalne i sportowo - rekreacyjne organizowane na terenie swoich placówek.

Regionalna Spartakiada Półkolonii "Sport Uśmiech Zabawa" w Niechanowie zorganizowana pod patronatem pani Krystyny Łybackiej poseł do Parlamentu Europejskiego była miejscem wspólnego spotkania się wszystkich półkolonijnych placówek bawiąc się i rywalizując w licznych konkurencjach rekreacyjno - sportowych oraz w międzygminnym turnieju piłki nożnej. W imprezie udział wzięli m.in. Tadeusz Tomaszewski - Przewodniczącego Komisji Współpracy z Olimpijczykami PKOL, Eugeniusz Zamiar Wójt Gminy Niechanowo, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Sikora i Radny Powiatu Gnieźnieńskiego Telesfor Gościniak.

Koordynatorami odbytych półkolonii byli: Arleta Bekas (Witkowo), Barbara Ostojska (Niechanowo), Barbara Senger (Gołańcz), Stanisław Dolaciński (miasto Gniezno).

Zorganizowane półkolonie "Sport - Uśmiech - Zabawa 2018" i "Dajmy Szansę 2018" zrealizowane zostały we współpracy i przy wsparciu finansowym samorządu miasta Gniezna, gminy Witkowa Niechanowo i Gołańcz.

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wyraża serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe półkolonii samorządom gmin Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i miasta Gniezna, Wielkopolskiemu Zrzeszeniu LZS w Poznaniu oraz udział w realizacji programu Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP, Komendzie Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, OSP Niechanowo i Automobilklub Wielkopolski. Osobne podziękowania kierujemy do liderów społeczności lokalnych - sołtysów i przewodniczących rad osiedli, wolontariuszy oraz firm i instytucji wspierających rzeczowo wypoczynek dzieci.

Uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci - to chyba największe podziękowanie jakie możemy otrzymać za naszą wspólną wakacyjną na półkoloniach przygodę.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pracowita niedziela strażaków! Kolizja i tlenek węgla W niedzielę strażacy z PSP Gniezno wspólnie z OSP Trzemeszno dwukrotnie wyjeżdżali do akcji. Pierwsze... Wtorek, 18 grudnia 2018
Zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym! Jedna osoba w szpitalu W piątek, 14 grudnia, przed godziną 16.00 do służb ratunowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym... Sobota, 15 grudnia 2018
Lodowisko na Rynku - wstęp wolny! mBank serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gniezna na lodowisko na Rynku Głównym, które zacznie... Piątek, 14 grudnia 2018
Świąteczne pozdrowienia od praktykantów Od dwóch tygodni grupa 26 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. St. Mikołajczyka w Gnieźnie... Piątek, 14 grudnia 2018