moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca

Środa, 1 sierpnia 2018
  • Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dobiegły końca

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało po raz 24 akcję letniego wypoczynku "Sport-Uśmiech-Zabawa 2018" w formie półkolonii dla 450 dzieci z terenu gminy Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i miasta Gniezna. W okresie od 16-27 lipca zorganizowano dwutygodniowy turnus półkolonijny dla dzieci z gminy Niechanowo (100 osób), gminy Witkowo (150 osób) i miasta Gniezna (100 osób). Wcześniej dla 100 dzieci w okresie od 2 do 13 lipca zorganizowano półkolonie na terenie gminy Gołańcz.

"Dajmy Szansę" - pod takim hasłem przeprowadzono na terenie miasta Gniezna półkolonie w czterech gnieźnieńskich placówkach - w SP Nr 5, Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy SP nr 12, SP nr 9 i przy ul. Wrzesińskiej. Półkolonie realizowano ze środowiskowym programem profilaktycznym z udziałem min. specjalistów prowadzących ciekawe zajęcia warsztatowe. Głównym celem tej inicjatywy była promocja zdrowego życia, aktywnego trybu spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania jako alternatywa dla różnych uzależnień. W ramach realizowanego programu dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji w Gnieźnie jak i w najbliższej okolicy.

W ramach programu uczestnicy wzięli udział w warsztatach majsterkowych w Castoramie, warsztatach w Muzeum Początków Państwa Polskiego, warsztatach mydlarskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, zajęciach taneczno - ruchowych Studia Tańca i Ruchu "Euforia" i Studia Tańca "Passion of Dance", zajęciach w kręgielni NEST, zwiedzeniu Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie, w spartakiadzie półkolonii w Niechanowie, grach i zabawach na otwartym basenie we Wrześni, mini spartakiadach sportowo - rekreacyjnych, warsztatach historycznych w Grodzie Pobiedziska, wycieczkach do Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandi i do Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab w Poznaniu, piknikach edukacyjno - rekreacyjnych z alpakami w gospodarstwie "Nasza Zagroda", imprezie kulturalnej Kids Academy - animacje cyrkowe z Wrześni oraz odwiedzili Redakcję Radia Gniezno Przemian na Szlaku Piastowskim, Urząd Miejski w Gnieźnie i Państwową Straż Pożarną.

Natomiast pod hasłem "Sport - Uśmiech - Zabawa" organizowane były półkolonie w gminie Witkowo i Niechanowo. W gminie Witkowo realizowano półkolonie w Mielżynie, Witkowie, Małachowie i Ruchocinku. Najciekawsze atrakcje programowe objęły m.in. wyjazdy do kina - Centrum Kultury w Witkowie na bajkowe seanse, wyjazdy na basen do Wrześni, wyjazdy na halę sportową Szkoły Podstawowej im. Borysa w Witkowie - spotkania z animatorami zabaw cyrkowych Kids Academy z Wrześni, na spartakiadę półkolonii, spotkania z leśnikiem, wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandii w Rogowie, warsztaty z alpakami w Piotrowicach oraz zajęcia w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego z policjantami z Gniezna i Witkowa, a także w zakresie ochrony przeciwpożarowej ze strażakami z PSP, warsztaty edukacyjno - ekologiczne.

Półkoloniści gminy Niechanowo swój program głównie realizowali na wrzesińskim otwartym basenie, który corocznie sprawia uczestnikom największą radość. Był także wyjazd do kina w Witkowie, udział w Regionalnej Spartakiadzie Półkolonii oraz spotkanie z animatorami z Wrześni, a także liczne zajęcia kulturalne i sportowo - rekreacyjne organizowane na terenie swoich placówek.

Regionalna Spartakiada Półkolonii "Sport Uśmiech Zabawa" w Niechanowie zorganizowana pod patronatem pani Krystyny Łybackiej poseł do Parlamentu Europejskiego była miejscem wspólnego spotkania się wszystkich półkolonijnych placówek bawiąc się i rywalizując w licznych konkurencjach rekreacyjno - sportowych oraz w międzygminnym turnieju piłki nożnej. W imprezie udział wzięli m.in. Tadeusz Tomaszewski - Przewodniczącego Komisji Współpracy z Olimpijczykami PKOL, Eugeniusz Zamiar Wójt Gminy Niechanowo, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Sikora i Radny Powiatu Gnieźnieńskiego Telesfor Gościniak.

Koordynatorami odbytych półkolonii byli: Arleta Bekas (Witkowo), Barbara Ostojska (Niechanowo), Barbara Senger (Gołańcz), Stanisław Dolaciński (miasto Gniezno).

Zorganizowane półkolonie "Sport - Uśmiech - Zabawa 2018" i "Dajmy Szansę 2018" zrealizowane zostały we współpracy i przy wsparciu finansowym samorządu miasta Gniezna, gminy Witkowa Niechanowo i Gołańcz.

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wyraża serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe półkolonii samorządom gmin Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i miasta Gniezna, Wielkopolskiemu Zrzeszeniu LZS w Poznaniu oraz udział w realizacji programu Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP, Komendzie Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, OSP Niechanowo i Automobilklub Wielkopolski. Osobne podziękowania kierujemy do liderów społeczności lokalnych - sołtysów i przewodniczących rad osiedli, wolontariuszy oraz firm i instytucji wspierających rzeczowo wypoczynek dzieci.

Uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci - to chyba największe podziękowanie jakie możemy otrzymać za naszą wspólną wakacyjną na półkoloniach przygodę.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Hit przy Parkowej. Do Gniezna przyjeżdża wicemistrz Polski! W niedzielę o godzinie 12.00 na torze przy ulicy Parkowej czeka nas absolutnie hitowo zapowiadająca... Niedziela, 5 lipca 2020
Aseko Orzeł Gniezno rozbił rywala na inaugurację CS Superligi! To była wymarzona inauguracja speedrowerzystów Aseko Orła Gniezno. Podopieczni Marcina Puka rozgromili... Wtorek, 23 czerwca 2020
eWinner 1. Liga: zaczynamy w Toruniu! Zgodnie z zapowiedziami w środę poznaliśmy terminarz rozgrywek eWinner 1. Ligi, które rozpoczną się... Środa, 17 czerwca 2020
Potwierdziły się informacje o nowym sponsorze tytularnym Startu Gniezno! Klub otrzyma spory zastrzyk finansowy Pod koniec maja informowaliśmy o nowym sponsorze tytularnym Startu Gniezno. Teraz tę informację potwierdził... Wtorek, 16 czerwca 2020