Logo

REKLAMA
Plik banneru

"Czy gnieźnieńscy parlamentarzyści PiS-u to zdrajcy?"

Artykuł dodany: Środa, 1 sierpnia 2018
REKLAMA

Plakaty z tytułową treścią pojawiły się minionej nocy na gnieźnieńskich słupach ogłoszeniowych. Jaki jest ich cel i dlaczego właśnie takie pytanie wydrukowano?

"No i na gnieźnieńskich słupach ogłoszeniowych ukazała się cała prawda o gnieźnieńskich parlamentarzystach PiS, tj. Z. Dolata, K. Ostrowski i R. Gaweł. To oni głosując za zmianą ustawy o ustroju sądów powszechnych zdradzili podstawowe zasady demokracji." - tak na swoim facebook'u komentuje tytułowe plakaty Wojciech Krawczyk ze Stowarzyszenia Wielkopolanie. Akcja ma więc związek z walką o wolne i niezawisłe sądy, która od wielu miesięcy toczy się nie tylko na arenie politycznej, ale także na ulicach polskich miast.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Facebook Wojciecha Krawczyka
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (28)

Komorowy
02.08.2018 18:02

Ogólnie wszyscy Posłowie z PiS to zdrajcy, obiecywali referenda a nie ma, wprowadzili durne reformy edukacji czy sądownictwa których nikt nie chciał. Zdradzili Polaków. Mam nadzieję że rządy PiS skończą się jak najszybciej.

Odpowiedz
Antek
02.08.2018 07:41

Cały ten pis wysłać na księżyc
posłowie i senator zdrajcy a starościna z pisu doprowadziła do ruiny starostwo razem ze swoim kolegą Lubbym

Odpowiedz
Heniu
02.08.2018 00:34

Dla mnie to oczywiste, że ci nasi parlamentarzysci z Gniezna to zdrajcy, którzy głosowali za podporządkowanie sądów pisowni. To dopiero będą mogli robić wałki i nic im nie będzie. Wydoją Polskę do reszty.

Odpowiedz
Luksor
01.08.2018 21:49

Wolę PiS niż liberałów. Ten cały liberalizm to okazał się w praktyce systemem zbrodniczym, który wartość człowieka sprowadzał do zawartości portfela. Dobrze, że to się skończyło. Dzisiaj też nie jest idealnie, są sprawy, którymi należy się zająć, ale mam nadzieję, że ktoś w końcu te sprawy ruszy, jak nie teraz to chociażby za rok. Rządów liberałów zaś nie potrzebujemy. Co do podwyżek to one wynikają z niewłaściwego kierowania prawami ekonomicznymi. Tu faktycznie trzeba podjąć działania antyinflacyjne, albo zwiększyć zarobki ludzi. Można przecież także dorzucić pieniędzy dla przemysłu i przedsiębiorców oraz ustabilizować koszty pracownicze, aby nie rosły. Mamy swoją narodową walutę, a rząd ma możliwość kreacji pieniędzy, tylko trzeba to robić umiejętnie, aby uniknąć inflacji. Można to zrobić, ale trzeba wiedzieć jak kierować prawami ekonomicznymi. Rządowi pieniędzy nie zabraknie, ale nie można za jednym razem wszystkiego rzucić na wszystkie dziedziny życia, najpierw trzeba ku temu zbudować odpowiednią postawę. To jest możliwe, a krytykanci niech przestaną się kierować dogmatami ekonomicznymi. Dzisiaj w przypadku rozwijającej się gospodarki cyfrowej dawne prawa ekonomiczne nie mają znaczenia. Mądrzy zrozumieją o co mi chodzi.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Lapidarium - 06.08.2018 09:59

Takie nowoczesne formy ekonomii zastosowała Turcja pod wodzą tureckiego Kaczyńskiego - Erdogana. Z kraju który był kilka lat temu wzorem rozwoju gospodarczego stała się krajem w którym inflacja w 2017r wyniosła 16% a turecka lira leci na łeb na szyję. Ot skutki zastosowania szamańskich metod gospodarczych. A do Twego wpisu nie da się odnieść. Tam jest tylko bełkot przełożony zdaniami w których sprzeczność goni sprzeczność. Przeczytaj sobie jeszcze raz te wypociny swoje. Jeżeli jesteś inteligentny przyznasz mi rację

Luksor - 04.08.2018 18:50

Lapidarium pewnie jesteś zwolennikiem tej całej balcerowiczowskiej i uczelnianej, dogmatycznej ekonomii. Otóż to, czego się dowiedziałeś dotychczas na temat praw ekonomicznych to zwykłe bzdury, dawno nieaktualne. Jeśli tego nie rozumiesz to twój problem, ale nie udawaj jakiegoś mądrego. Zresztą nawet nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi tylko zaraz zaatakowałeś, co tylko świadczy o twoim poziomie. Inteligentny człowiek stosuje kontrargumenty, a nie atak.

Lapidarium - 03.08.2018 22:55

Dokładnie w punkt doezedłes do autorefleksji. Nie komentuj rzeczy na których kompletnie się nie znasz. Pomieszałes w swoim wpisie pospolity populistycznym bełkot z całym wachlarzem doktryn ekonomicznych. Typowa wiedza gazetowa lub internetowa.

Luksor - 03.08.2018 19:39

Lapidarium, jeśli Twój intelekt nie pozwala czegoś zrozumieć to zdaj się na ludzi, którzy to rozumieją zamiast komentować po swojemu. Najgorzej to wypowiadać się w tematach, których się nie rozumie.

Lapidarium - 03.08.2018 15:18

Bardzo mi miło. Kombajnista jest bardziej pożyteczny dla społeczeństwa niż taki internetowy troll.

Patologia Obywatelska - 02.08.2018 22:51

Lapidarium .... wiejski paznokieć z mentalnością kombajnisty .

Lapidarium - 02.08.2018 14:16

Przeczytałeś ten bełkot przed wysłaniem? Śmiem wątpić.

Jarosław
01.08.2018 21:33

Ci parlamentarzyści robią te głupoty i dewastują Polskę z wyrachowania. Dla pieniędzy. Sami nie wierzą w to co mówią. Gorzej z takimi idiotyzm którzy wierzą że pisowska okupacja służy Polsce. No cóż ich myslenie skończyło się z chwilą poparcia sekciarskiego środowiska

Odpowiedz
Hania
01.08.2018 20:56

Zawłaszcza sądy i pisowcy będą kraść zgodnie z prawem.

Odpowiedz
Powiatowy
01.08.2018 20:54

Ciemnogrodzie pisowski obudź się. Nie widzisz tego jak ceny idą w górę, wzrastają podatki a w Polsce kwitnie nepotyzm, hipokryzja, populizm, zamordyzm i arogancja władzy. Dojna zmiana jest lepsza od PO.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
HDIKK - 04.08.2018 23:35

Powiatowy @ głupku widzieliśmy to przez 8 lat rządów PO + PSL .

Obserwator
01.08.2018 20:41

Dla mnie to oczywiste, że parlamentarzyści co głosowali za zmiana w sadach to zdrajcy. Cały ten PIS, to partia faszystowsko-bolszewicka.

Odpowiedz
Wyborca 1
01.08.2018 20:38

Co ci gnieźnieńscy posłowie i senator PiS zrobili dla Gniezna i jego mieszkańców. Cieszą się ze swoich diet poselskich i spokojnego życia. To nikt inny jak maszynki do głosowania, tak jak im matka partia przykaże.Sądy powinny być niezawisłe a nie podporządkowane kacykom politycznym. Była kiedyś jedna partia PZPR teraz jest PIS.

Odpowiedz
Przechodzień
01.08.2018 18:57

Samo hasło z plakatu na słupie nic nie mówi. Na szczęście pan Wojciech wytłumaczył, o co chodzi na swoim facebooku, a Moje-Gniezno pana zacytowało.

Odpowiedz
Wyborca
01.08.2018 18:53

Słaba akcja.

Odpowiedz
Mops
01.08.2018 16:10

Gnieźnieńscy parlamentarzyści PiS niech doprowadzą sytuację na Sorze do porządku. Bo inaczej pomyślimy że zdradzili bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu

Odpowiedz
Czytelnik
01.08.2018 12:55

Tylko kompletny idiota może być autorem takich plakatów. Nieuk, który nie potrafi czytać konstytucji, kretyn, któremu nie przeszkadzają prawdziwi zdrajcy w polskich sądach i taki, ktory się boi osądzenia afer podwójnej kadencji Platformy Obywatelskiej. I taki postrzeleniec, który zakrecił tymi ludzikami spod sądu zapalajacymi znicze tam, zamiast na cmentarzu, gdzie jest ich miejsce. No to teraz odpowiedzcie sobie czytelnicy, kto to jest, bo odpowiedźjest łatwa.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Kluska - 02.08.2018 22:53

W tvn24 same kłamstwa całą dobę .

Tewie - 02.08.2018 09:31

"kompletny idiota", "nieuk", "kretyn", "postrzeleniec" - oto kim dla PISu i jego elektoratu są obywatele Polski, którzy myślą inaczej niż tego partia i TVP nakazuje.

Shredder - 01.08.2018 22:46

Ale palant....

Ciekawy
01.08.2018 11:38

A kto pyta? Podpisał się ten człowiek lub organizacja ? Do kogo jest skierowane to pytanie ? Kto ma na to pytanie odpowiedzieć? I jak ? Też na słupie ogłoszeniowym ?

Odpowiedz
Obywatel
01.08.2018 10:54

I dobrze, ze zmieniają sądy bo to co się w nich działo to już przesada była. SĄDY DO MODERNIZACJI! !!! I niech mi któryś zaslepiony z opozycji mówi, że to lamaniery demokracji to niech pęknie się w głowę. Jeśli nie było by demokracji to nikt by nie mógł się normalnie wypowiadać. A jeśli chodzi o manifestacje to policja jest łagodna w przeciwieństwie do tego jak reagowali 8 lat temu.

Odpowiedz
Mmmm
01.08.2018 09:13

Piękne pytanie. To że działają na szkodę polskiego państwa i społeczeństwa jest dla mnie oczywiste

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Nina - 07.08.2018 23:42

Dobrze,ze zmieniaja sady iPolske mowia prawde otym co bylo. Dosc rzadow liberalow i pilnujacych swojej kabzy oraz zadluzania miasta.Osoby takie jak pan K nie powinny zabierac glosu bo to wstyd dla miasta. Czekam na rozliczenie bylych dorobkiewiczow.