Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Starostwo wynajęło ZOZ-owi budynek, którego dotychczasowy najemca nie chce opuścić

Wtorek, 31 lipca 2018
  • Starostwo wynajęło ZOZ-owi budynek, którego dotychczasowy najemca nie chce opuścić

W marcu br. informowaliśmy o problemie z budynkiem przy ul. Łącznica w Gnieźnie. Zgodnie z prawem Zakład Opieki Zdrowotnej ma ważną umowę na najem kamienicy, jednak zajmuje go Fundacja na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie. Mimo ustnych zapewnień o opuszczeniu budynku, podmiot w dalszym ciągu nielegalnie zajmuje pomieszczenia.

Słowa rzucane na wiatr, postępowanie niezgodnie z umowami - tak w skrócie można podsumować działania Fundacji na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie. Wszystko wskazuje na zmowę między Starostwem Powiatowym, a wymienionym wyżej podmiotem. Dlaczego?

Szczegóły konfliktu związanego z budynkiem przy ul. Łącznica można przeczytać w artykule pt. "Problem z budynkiem przy ul. Łącznica! ZOZ ma ważną umowę, a Fundacja nadal zajmuje pomieszczenia". Okazuje się, że pod pojęciem " Powoli opuszczamy budynek przy Łącznicy, jednak potrzebujemy na to więcej czasu." kryje się co najmniej pół roku, jak nie więcej. Zajmowanie budynku przez dotychczasowego najemcę jest niezgodne z obowiązującą umową. Dodatkowo lek. Włodzimierz Pilarczyk zapewnił w czerwcu dyrekcję ZOZ-u, że do połowy lipca kamienica zostanie opuszczona przez Fundację. I te słowa były kłamstwem. Co w tej sprawie robi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie? W marcu poinformowano nas: "W nawiązaniu do wizyty Pana Redaktora w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w dniu 1 marca br., w celu uzyskania odpowiedzi na zapytania prasowe dotyczące aktualnej sytuacji budynku przy ulicy Łącznica 7 w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie uprzejmie informuje, iż wdrożone zostaną procedury prawne i formalne, aby ww. nieruchomość została opuszczona przez dotychczasowego najemcę. W styczniu br. podpisana została umowa użyczenia budynku Szpitalowi Pomnik Chrztu Polski, celem świadczenia usług medycznych." Jakie działania zostały podjęte? Z tego, co udało nam się ustalić, zakończyło się na pisemnych ponagleniach do opuszczenia budynku, z których Fundacja nic sobie nie robi.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 07.08.2018 06:45  Odpowiedz na komentarz

    Gdyby nie było pisu Polska by kwitła, a nie była zrujnowana jak teraz. Już jej prawie nie ma ! Widać gołym okiem ! Zdemolowane prawo, to zdemolowane wszystko.

  • 05.08.2018 12:00  Odpowiedz na komentarz

    Taka jest różnica, że PiS służy ludziom a nie obcemu kapitałowi. Krytyka PiS-u nic tu nie zmieni, wszyscy wiedzą, że PiS działa we właściwym kierunku. Gdyby nie PiS, to Polski by już nie było.

    06.08.2018 17:57

    Jestem pewien że gdyby nie było PiSu to Polska nadal by istniała, głupot nie pisz.

  • 04.08.2018 06:16  Odpowiedz na komentarz

    Czy ktoś zna taki PiS, który by nie interpretował przepisy po swojemu ? Oni wszystko inaczej rozumieja Takie jakieś dziwne szkoły pokonczyli .. Kazdy przepis przeginają na swoją stroną. Ale to każdy !

  • 01.08.2018 21:05  Odpowiedz na komentarz

    Anna zausznico pisowska, co się odezwiesz, na ktorymkolwiek forum, to bez sensu

  • 01.08.2018 19:54  Odpowiedz na komentarz

    Pacjent głupoty to Ty piszesz - ne potrzeba szkół kończyć żeby wiedzieć że bez zgody wynajmującego nie wolno robić remontu w lokalu jeżeli był w złym stanie moze należało poszukać innego. Tyle w temacie pacjencie a raczej pracowniku fundacji

  • 01.08.2018 18:38  Odpowiedz na komentarz

    Anna, zanim palniesz kolejna głupotę, to poznaj statut Fundacji. No i zapytuje Twoją Wysoką Mądrość, a jak Fundacja pomagająca ludziom chorym miała pracować bez remontu w tej ruderze?

  • 01.08.2018 14:00  Odpowiedz na komentarz

    Czy Fundacja miała zgodę na remont w budynku i z jakich środków ten remont zrobiła - pieniędzy fundacji nie można przeznaczać na co się chce są one wydawane zgodnie ze statutem więc może warto sprawdzić jakim prawem wydała środki na remont

  • 01.08.2018 12:49  Odpowiedz na komentarz

    To jest bezczelna rozgrywka między podmiotami. Najpierw dopuszczono, by Fundacja wykonała remont rudery, a potem po prostu rozwiązano umowę. Dobrze, że nadchodzą wybory, moze tym starostwem kto inny będzi zawiadywać i nie będzie takich nieprawidłowości oraz także łamania przepisow ustawy w szpitalu!

  • 31.07.2018 22:02  Odpowiedz na komentarz

    Czy fundacja wynajmuje pomieszczenia w prywatnym domu Pani Prezes? Ile płaci za to? Czy to uczciwe i etyczne?

  • 31.07.2018 18:17  Odpowiedz na komentarz

    Nowa siedziba fundacji już działa przy ulicy Michała .Ponoć płacą 8tyś za wynajem Pani Prezes. Jeżeli Prezes Fundacji jest też Radcą Prawnym w starostwie to dochodzi do takich nieprawidłowości. Zawiadomić CBA i po sprawie. Może coś znajdą jeszcze na Pana Doktora.

  • 31.07.2018 14:58  Odpowiedz na komentarz

    Czyli starostwo, które jest właścicielem zozu działa w zmowie przeciwko zozowi?

  • 31.07.2018 14:56  Odpowiedz na komentarz

    Czyli starostwo , które jest właścicielem zozu działa w zmowie przeciwko zozowi? To już nic nie rozumiem.

PODOBNE TEMATY
Zastępca dyrektora ZOZ-u był związany z mafią paliwową! Poseł Zbigniew Dolata przekazał opinii publicznej informacje związane z przestępczą działalnością zastępcy... Wtorek, 21 maja 2019
Poseł Zbigniew Dolata neguje pożyczkę dla szpitala, chociaż Rada Społeczna zaopiniowała ją pozytywnie Poseł Zbigniew Dolata nie widzi konieczności zaciągania 50 mln zł pożyczki przez gnieźnieński szpital.... Wtorek, 21 maja 2019
Mieli kupić karetki - wzięli je w leasingu Dwie karetki, którymi chwalił się przed rokiem szpital i Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego miały zostać... Środa, 15 maja 2019
Na co szpital przeznaczy 50 mln zł? W ubiegłym tygodniu opinię publiczną obiegła informacja mówiąca, że szpital zamierza zaciągnąć pożyczkę... Środa, 15 maja 2019