Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Starostwo wynajęło ZOZ-owi budynek, którego dotychczasowy najemca nie chce opuścić

Wtorek, 31 lipca 2018
 • Starostwo wynajęło ZOZ-owi budynek, którego dotychczasowy najemca nie chce opuścić

W marcu br. informowaliśmy o problemie z budynkiem przy ul. Łącznica w Gnieźnie. Zgodnie z prawem Zakład Opieki Zdrowotnej ma ważną umowę na najem kamienicy, jednak zajmuje go Fundacja na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie. Mimo ustnych zapewnień o opuszczeniu budynku, podmiot w dalszym ciągu nielegalnie zajmuje pomieszczenia.

Słowa rzucane na wiatr, postępowanie niezgodnie z umowami - tak w skrócie można podsumować działania Fundacji na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie. Wszystko wskazuje na zmowę między Starostwem Powiatowym, a wymienionym wyżej podmiotem. Dlaczego?

Szczegóły konfliktu związanego z budynkiem przy ul. Łącznica można przeczytać w artykule pt. "Problem z budynkiem przy ul. Łącznica! ZOZ ma ważną umowę, a Fundacja nadal zajmuje pomieszczenia". Okazuje się, że pod pojęciem " Powoli opuszczamy budynek przy Łącznicy, jednak potrzebujemy na to więcej czasu." kryje się co najmniej pół roku, jak nie więcej. Zajmowanie budynku przez dotychczasowego najemcę jest niezgodne z obowiązującą umową. Dodatkowo lek. Włodzimierz Pilarczyk zapewnił w czerwcu dyrekcję ZOZ-u, że do połowy lipca kamienica zostanie opuszczona przez Fundację. I te słowa były kłamstwem. Co w tej sprawie robi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie? W marcu poinformowano nas: "W nawiązaniu do wizyty Pana Redaktora w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w dniu 1 marca br., w celu uzyskania odpowiedzi na zapytania prasowe dotyczące aktualnej sytuacji budynku przy ulicy Łącznica 7 w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie uprzejmie informuje, iż wdrożone zostaną procedury prawne i formalne, aby ww. nieruchomość została opuszczona przez dotychczasowego najemcę. W styczniu br. podpisana została umowa użyczenia budynku Szpitalowi Pomnik Chrztu Polski, celem świadczenia usług medycznych." Jakie działania zostały podjęte? Z tego, co udało nam się ustalić, zakończyło się na pisemnych ponagleniach do opuszczenia budynku, z których Fundacja nic sobie nie robi.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

 • 07.08.2018 06:45  Odpowiedz na komentarz

  Gdyby nie było pisu Polska by kwitła, a nie była zrujnowana jak teraz. Już jej prawie nie ma ! Widać gołym okiem ! Zdemolowane prawo, to zdemolowane wszystko.

 • 05.08.2018 12:00  Odpowiedz na komentarz

  Taka jest różnica, że PiS służy ludziom a nie obcemu kapitałowi. Krytyka PiS-u nic tu nie zmieni, wszyscy wiedzą, że PiS działa we właściwym kierunku. Gdyby nie PiS, to Polski by już nie było.

  06.08.2018 17:57

  Jestem pewien że gdyby nie było PiSu to Polska nadal by istniała, głupot nie pisz.

 • 04.08.2018 06:16  Odpowiedz na komentarz

  Czy ktoś zna taki PiS, który by nie interpretował przepisy po swojemu ? Oni wszystko inaczej rozumieja Takie jakieś dziwne szkoły pokonczyli .. Kazdy przepis przeginają na swoją stroną. Ale to każdy !

 • 01.08.2018 21:05  Odpowiedz na komentarz

  Anna zausznico pisowska, co się odezwiesz, na ktorymkolwiek forum, to bez sensu

 • 01.08.2018 19:54  Odpowiedz na komentarz

  Pacjent głupoty to Ty piszesz - ne potrzeba szkół kończyć żeby wiedzieć że bez zgody wynajmującego nie wolno robić remontu w lokalu jeżeli był w złym stanie moze należało poszukać innego. Tyle w temacie pacjencie a raczej pracowniku fundacji

 • 01.08.2018 18:38  Odpowiedz na komentarz

  Anna, zanim palniesz kolejna głupotę, to poznaj statut Fundacji. No i zapytuje Twoją Wysoką Mądrość, a jak Fundacja pomagająca ludziom chorym miała pracować bez remontu w tej ruderze?

 • 01.08.2018 14:00  Odpowiedz na komentarz

  Czy Fundacja miała zgodę na remont w budynku i z jakich środków ten remont zrobiła - pieniędzy fundacji nie można przeznaczać na co się chce są one wydawane zgodnie ze statutem więc może warto sprawdzić jakim prawem wydała środki na remont

 • 01.08.2018 12:49  Odpowiedz na komentarz

  To jest bezczelna rozgrywka między podmiotami. Najpierw dopuszczono, by Fundacja wykonała remont rudery, a potem po prostu rozwiązano umowę. Dobrze, że nadchodzą wybory, moze tym starostwem kto inny będzi zawiadywać i nie będzie takich nieprawidłowości oraz także łamania przepisow ustawy w szpitalu!

 • 31.07.2018 22:02  Odpowiedz na komentarz

  Czy fundacja wynajmuje pomieszczenia w prywatnym domu Pani Prezes? Ile płaci za to? Czy to uczciwe i etyczne?

 • 31.07.2018 18:17  Odpowiedz na komentarz

  Nowa siedziba fundacji już działa przy ulicy Michała .Ponoć płacą 8tyś za wynajem Pani Prezes. Jeżeli Prezes Fundacji jest też Radcą Prawnym w starostwie to dochodzi do takich nieprawidłowości. Zawiadomić CBA i po sprawie. Może coś znajdą jeszcze na Pana Doktora.

 • 31.07.2018 14:58  Odpowiedz na komentarz

  Czyli starostwo, które jest właścicielem zozu działa w zmowie przeciwko zozowi?

 • 31.07.2018 14:56  Odpowiedz na komentarz

  Czyli starostwo , które jest właścicielem zozu działa w zmowie przeciwko zozowi? To już nic nie rozumiem.

PODOBNE TEMATY
Kolejny sprzęt przekazany gnieźnieńskiemu szpitalowi 12 lipca 2019 roku Zastępca Prezydenta Michał Powałowski przekazał sprzęt medyczny zakupiony ze środków... Poniedziałek, 15 lipca 2019
Po pomoc dla szpitala z Ministerstwa Zdrowia. Czy ZOZ dostanie 12 mln zł? Władze powiatu zabiegają o pomoc dla szpitala w Ministerstwie Zdrowia. W dniu 2 lipca 2019 roku odbyło... Czwartek, 11 lipca 2019
Nowa osoba w szpitalu odpowiedziana za inwestycje Od początku czerwca 2019 r. Szpital Pomnik Chrztu Polskie w Gnieźnie wzbogacił się o nowego zastępcę... Czwartek, 11 lipca 2019
Negocjacje z głównym wykonawcą budowy szpitala Dyrekcja Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie mimo złożonego oświadczenia o odstąpieniu od umowy... Środa, 10 lipca 2019