moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Starostwo wynajęło ZOZ-owi budynek, którego dotychczasowy najemca nie chce opuścić

Wtorek, 31 lipca 2018
  • Starostwo wynajęło ZOZ-owi budynek, którego dotychczasowy najemca nie chce opuścić

W marcu br. informowaliśmy o problemie z budynkiem przy ul. Łącznica w Gnieźnie. Zgodnie z prawem Zakład Opieki Zdrowotnej ma ważną umowę na najem kamienicy, jednak zajmuje go Fundacja na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie. Mimo ustnych zapewnień o opuszczeniu budynku, podmiot w dalszym ciągu nielegalnie zajmuje pomieszczenia.

Słowa rzucane na wiatr, postępowanie niezgodnie z umowami - tak w skrócie można podsumować działania Fundacji na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie. Wszystko wskazuje na zmowę między Starostwem Powiatowym, a wymienionym wyżej podmiotem. Dlaczego?

Szczegóły konfliktu związanego z budynkiem przy ul. Łącznica można przeczytać w artykule pt. "Problem z budynkiem przy ul. Łącznica! ZOZ ma ważną umowę, a Fundacja nadal zajmuje pomieszczenia". Okazuje się, że pod pojęciem " Powoli opuszczamy budynek przy Łącznicy, jednak potrzebujemy na to więcej czasu." kryje się co najmniej pół roku, jak nie więcej. Zajmowanie budynku przez dotychczasowego najemcę jest niezgodne z obowiązującą umową. Dodatkowo lek. Włodzimierz Pilarczyk zapewnił w czerwcu dyrekcję ZOZ-u, że do połowy lipca kamienica zostanie opuszczona przez Fundację. I te słowa były kłamstwem. Co w tej sprawie robi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie? W marcu poinformowano nas: "W nawiązaniu do wizyty Pana Redaktora w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, w dniu 1 marca br., w celu uzyskania odpowiedzi na zapytania prasowe dotyczące aktualnej sytuacji budynku przy ulicy Łącznica 7 w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie uprzejmie informuje, iż wdrożone zostaną procedury prawne i formalne, aby ww. nieruchomość została opuszczona przez dotychczasowego najemcę. W styczniu br. podpisana została umowa użyczenia budynku Szpitalowi Pomnik Chrztu Polski, celem świadczenia usług medycznych." Jakie działania zostały podjęte? Z tego, co udało nam się ustalić, zakończyło się na pisemnych ponagleniach do opuszczenia budynku, z których Fundacja nic sobie nie robi.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 07.08.2018 06:45  Odpowiedz na komentarz

    Gdyby nie było pisu Polska by kwitła, a nie była zrujnowana jak teraz. Już jej prawie nie ma ! Widać gołym okiem ! Zdemolowane prawo, to zdemolowane wszystko.

  • 05.08.2018 12:00  Odpowiedz na komentarz

    Taka jest różnica, że PiS służy ludziom a nie obcemu kapitałowi. Krytyka PiS-u nic tu nie zmieni, wszyscy wiedzą, że PiS działa we właściwym kierunku. Gdyby nie PiS, to Polski by już nie było.

    06.08.2018 17:57

    Jestem pewien że gdyby nie było PiSu to Polska nadal by istniała, głupot nie pisz.

  • 04.08.2018 06:16  Odpowiedz na komentarz

    Czy ktoś zna taki PiS, który by nie interpretował przepisy po swojemu ? Oni wszystko inaczej rozumieja Takie jakieś dziwne szkoły pokonczyli .. Kazdy przepis przeginają na swoją stroną. Ale to każdy !

  • 01.08.2018 21:05  Odpowiedz na komentarz

    Anna zausznico pisowska, co się odezwiesz, na ktorymkolwiek forum, to bez sensu

  • 01.08.2018 19:54  Odpowiedz na komentarz

    Pacjent głupoty to Ty piszesz - ne potrzeba szkół kończyć żeby wiedzieć że bez zgody wynajmującego nie wolno robić remontu w lokalu jeżeli był w złym stanie moze należało poszukać innego. Tyle w temacie pacjencie a raczej pracowniku fundacji

  • 01.08.2018 18:38  Odpowiedz na komentarz

    Anna, zanim palniesz kolejna głupotę, to poznaj statut Fundacji. No i zapytuje Twoją Wysoką Mądrość, a jak Fundacja pomagająca ludziom chorym miała pracować bez remontu w tej ruderze?

  • 01.08.2018 14:00  Odpowiedz na komentarz

    Czy Fundacja miała zgodę na remont w budynku i z jakich środków ten remont zrobiła - pieniędzy fundacji nie można przeznaczać na co się chce są one wydawane zgodnie ze statutem więc może warto sprawdzić jakim prawem wydała środki na remont

  • 01.08.2018 12:49  Odpowiedz na komentarz

    To jest bezczelna rozgrywka między podmiotami. Najpierw dopuszczono, by Fundacja wykonała remont rudery, a potem po prostu rozwiązano umowę. Dobrze, że nadchodzą wybory, moze tym starostwem kto inny będzi zawiadywać i nie będzie takich nieprawidłowości oraz także łamania przepisow ustawy w szpitalu!

  • 31.07.2018 22:02  Odpowiedz na komentarz

    Czy fundacja wynajmuje pomieszczenia w prywatnym domu Pani Prezes? Ile płaci za to? Czy to uczciwe i etyczne?

  • 31.07.2018 18:17  Odpowiedz na komentarz

    Nowa siedziba fundacji już działa przy ulicy Michała .Ponoć płacą 8tyś za wynajem Pani Prezes. Jeżeli Prezes Fundacji jest też Radcą Prawnym w starostwie to dochodzi do takich nieprawidłowości. Zawiadomić CBA i po sprawie. Może coś znajdą jeszcze na Pana Doktora.

  • 31.07.2018 14:58  Odpowiedz na komentarz

    Czyli starostwo, które jest właścicielem zozu działa w zmowie przeciwko zozowi?

  • 31.07.2018 14:56  Odpowiedz na komentarz

    Czyli starostwo , które jest właścicielem zozu działa w zmowie przeciwko zozowi? To już nic nie rozumiem.

PODOBNE TEMATY
Informacja o kąpieliskach na terenie powiatu gnieźnieńskiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, iż na terenie miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego... Poniedziałek, 1 czerwca 2020
Laboartorium Szpitala ponownie czynne od 8 czerwca Informujemy, że od 8 czerwca Laboratorium Szpitala wznawia działalność dla pacjentów ambulatoryjnych.... Sobota, 30 maja 2020
Mobilne centrum pobrań prób COVID-19 od poniedziału w Gnieźnie! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, iż od najbliższego poniedziałku (1 czerwca)... Piątek, 29 maja 2020
Gnieźnieński szpital - postęp budowy z lotu ptaka Mamy dla Was zdjęcia Szpitala Pomnik Chrztu Polski z lotu ptaka. Jak już wiadomo, prace budowlane zakończą... Czwartek, 28 maja 2020