Logo

REKLAMA
Plik banneru

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy! Miał prawie 4 promile alkoholu

Artykuł dodany: Wtorek, 31 lipca 2018
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy! Miał prawie 4 promile alkoholu
REKLAMA

Postawą godną naśladowania wykazało się czterech mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, który ujęli nietrzeźwego kierowcę, a następnie powiadomili policjantów. Kierujący pojazdem mechanicznym Aixam miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

30 lipca przed godziną 14.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty w miejscowości Osiniec przez czterech mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Po przybyciu na miejsce policjantów drogówki, zgłaszający poinformowali ich, że byli świadkami jak kierujący pojazdem mechanicznym Aixam jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Funkcjonariusze wyczuli od razu silną woń alkoholu od 33-letniego mieszkańca gminy Gniezno. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał cofnięte prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Gnieźnieńska Policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy czterech mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnili oni dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.
 
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Dorota Gniezno
01.08.2018 00:33

Brawo Wy Panowie! Szacun!

Odpowiedz
Jarek
31.07.2018 17:50

Oby więcej takich odważnych obywateli. Pozdrawiam Panów ?

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno