Logo

REKLAMA
Plik banneru

Trwają wakacje z biblioteką

Artykuł dodany: Piątek, 27 lipca 2018
Trwają wakacje z biblioteką
REKLAMA

Lato to czas, w którym chcemy wypocząć, oderwać się od codzienności. Najlepszym sposobem na spędzenie tego czasu jest czytanie. To właśnie dzięki książkom możemy przebywać w innym świecie, odsunąć na bok wszystkie zmartwienia i wejść w magiczny świat wyobraźni. Czas letniego wypoczynku w połowie za nami. W tym okresie dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły spędzić swój wolny czas wspólnie z biblioteką. Okazją ku temu były różne atrakcyjne propozycje przygotowane przez Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W ramach programu edukacyjnego "A ja jestem Polak mały" całe rodziny rozwiązywały wielką krzyżówkę "Poznajemy Polskę" i brały udział w kreatywnych warsztatach z orłem w roli głównej: "Królewski ptak to Gniezna i Polski znak". Z godnie z hasłem "By czytać by się chciało, zakładkę odbierz wspaniałą" można było otrzymać zakładkę "100 lat nieodległości". Wystarczyło wziąć udział w plebiscycie, który ma wyłonić 100 najważniejszych dla nas książek polskich autorów. Plebiscyt cały czas trwa. A ponieważ stemple czy też pieczątki stanowią miłą i niezajmującą wiele miejsca pamiątką, dlatego też zapraszaliśmy do stemplowania widokówek, zakładek i pocztówek specjalną pieczątką z rocznicowym logotypem.

Dzieci mogły wziąć udział w konkursach i zabawach związanych z kalendarzem świąt nietypowych:
  • "Książka na cztery łapy i ogon", z okazji Dnia Psa,
  • "Pocałuj żabę" z okazji Święta Żaby,
  • "Koszyczek Czerwonego Kapturka" z okazji Dnia Czerwonego Kapturka
  • "Przygody pszczółki Mai" z okazji Dnia Pszczółki Mai.

Podsumowując był to ciekawy i mile spędzony czas z biblioteką. Zapraszamy do odwiedzania Filii nr 2, gnieźnieńskiej książnicy przy ul. Staszica 12a, również w sierpniu.
 
źródło: BPMG
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno