Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zabawa, edukacja, integracja na Spartakiadzie Półkolonii

Piątek, 27 lipca 2018
  • Zabawa, edukacja, integracja na Spartakiadzie Półkolonii
REKLAMA

24 lipca na Plantach w Niechanowie Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało Regionalną Spartakiadę Sportowo - Rekreacyjną "Mały Sport - Wielka Radość" pod honorowym patronatem Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Spartakiadę zorganizowano przy współudziale Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Urzędu Gminy Niechanowo, Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, Automobilklub Wielkopolska, Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Komendy Powiatowej Policji, Zespołu Szkół w Niechanowie, Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie i OSP Niechanowo.

Wszystkich uczestników serdecznie powitali organizatory Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński i Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, Przewodniczący Komisji Współpracy z Olimpijczykami PKOL - Tadeusz Tomaszewski (Honorowy Prezes SMW). Podczas otwarcia obecni byli: Eugeniusz Zamiar Wójt Gminy Niechanowo, Zdzisław Sikora Przewodniczący Rady Gminy Niechanowo i Telesfor Gościniak Radny Powiatu Gnieźnieńskiego. Apel Olimpijski z podkreśleniem 100 lecia Odzyskania Niepodległości i 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego podczas otwarcia imprezy odczytała Julia Nowak uczennica klasy 5 szkoły Podstawowej Nr 6 w Gnieźnie.

Łącznie w imprezie udział wzięło około 350 uczestników z 10 placówek: Niechanowo, Jarząbkowo, Witkowo, Ruchocinek, Małachowo, Mielżyn, miasto Gniezno - półkolonia Winiary, Wrzesińska, Staszica i SP Nr 5. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w konkurencjach rekreacyjno - sportowych z podziałem na grupy klas I-III i IV-VI.

Rozegrano również pod kierunkiem sędziego Dariusza Śmiałowskiego Turniej Szóstek Piłkarskich z udziałem drużyn mieszanych. I miejsce reprezentacja półkolonii z Witkowa, II miejsce reprezentacja półkolonii z Niechanowa, III miejsce reprezentacja półkolonii z Gniezna.

Zwycięzcy konkurencji otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki rzeczowe ufundowane przez Komendę Wojewódzką OHP w Poznaniu i Polski Komitet Olimpijski.

W klasyfikacji drużynowej półkolonii w finałowej szóstce miejsca zajęły następujące placówki:
  • I miejsce - puchar Europosłanki Krystyny Łybackiej - SP Nr 5 Gniezno,
  • II miejsce - puchar Wójta Eugeniusza Zamiar - Winiary Gniezno,
  • III miejsce - puchar Wójta Eugeniusza Zamiar Staszica Gniezno,
  • IV miejsce - puchar przewodniczącego RG Zdzisława Sikory - Niechanowo,
  • V miejsce - puchar przewodniczącego WZ LZS Tadeusza Tomaszewskiego Ruchocinek,
  • VI miejsce - puchar przewodniczącego WZ LZS Tadeusza Tomaszewskiego - Witkowo.

Dodatkową konkurencję, Tor przeszkód w okularach zmęczeniowych, zorganizował przedstawiciel Automobilklubu Wielkopolska. Zwycięzcami zostali:
I miejsce - Borys Cieślewicz, II miejsce - Hubert Góralczyk, III miejsce - Kamil Pławski.

Nagrodami były zestawy z elementami bezpiecznego poruszania się po drogach.

Czterogodzinną zabawę sportowo - rekreacyjną na Plantach w Niechanowie dla 350 dzieci prowadzili członkowie SMW Stanisław Dolaciński, Tadeusz Tomaszewski, Krzysztof Wojciechowski, Przemysław Mularczyk, Justyna Banasik, Dariusz Śmiałowski Anna Stanowska, wolontariusze z półkolonii oraz pracownicy Ochotniczych Hufców Pracy Elżbieta Janiak i Joanna Adamczewska.

Oprócz części sportowo - rekreacyjnej nie zabrakło także ciekawych spotkań edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa. Gnieźnieńscy Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii, Wydziału Ruchu Drogowego uczyli dzieci prawidłowych zachowań na ulicy w czasie jazdy rowerem oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W czasie spotkania dzieci otrzymały informację jak bezpiecznie zachować się nad wodą, w czasie prac polowych w gospodarstwach rolnych. Ponadto strażacy z OHP Niechanowo pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy, a na zakończenie uraczyli półkolonistów kurtyną wodną Najmłodszym uczestnikom zaproponowano zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, którą ufundował wójt gminy Niechanowo . Swoje stoisko informacyjne prezentowała także Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu wspólnie z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie - jako partnerzy organizowanej spartakiady. Nagłośnienie imprezy nieodpłatnie świadczyła Firma Karuś, z którą stowarzyszenie współpracuje od wielu lat.

Spartakiada Półkolonii jest co roku interesującym wspólnym elementem programowym dla wszystkich placówek półkolonii organizowanych przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w ramach akcji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach akcji "Sport - Uśmiech - Zabawa".

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan we współpracy z samorządami oraz placówkami oświatowymi organizuje półkolonie nieprzerwanie od 23 lat.
 
tekst: SMW
foto: SMW

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gniezno - miasto ludzi aktywnych! Nie ulega wątpliwości, że Gniezno to miasto o bogatej historii, które oferuje szeroką gamę atrakcji... Wtorek, 11 grudnia 2018
Dwa lodowiska zimą w Gnieźnie! Tafla na Rynku będzie bezpłatna! W tym roku nie tylko na stadionie na ul. Wrzesińskiej, ale też na płycie gnieźnieńskiego Rynku. Gnieźnianie... Środa, 5 grudnia 2018
Strażnicy walczą z nielegalnie podrzucanymi odpadami W związku z nagminnym podrzucaniem różnego rodzaju odpadów komunalnych do kontenerów usytuowanych przy... Wtorek, 4 grudnia 2018
Lodowisko już od 6 grudnia na stadionie żużlowym! Jak czytamy na fanpage'u gnieźnieńskiego lodowiska, cyt. "Jeśli pogoda dopisze i nic nie stanie na przeszkodzie,... Sobota, 1 grudnia 2018