Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Starostwo Powiatowe nie odpowiada na pytania posłanki

Czwartek, 26 lipca 2018
 • Starostwo Powiatowe nie odpowiada na pytania posłanki

Z przykrością stwierdzam, że Starostwo Powiatowe w Gnieźnie nie odpowiedziało w ustawowym terminie na moje zapytania dotyczące wydatkowania środków publicznych m.in. na wynagrodzenia i premie urzędników zatrudnionych w starostwie i podległych jednostkach.

To czysta hipokryzja, że politycy PiS wkraczając do urzędów w asyście kamer oczekują natychmiastowej odpowiedzi w kwestii wydatkowania środków na tego typu cele, a sami nie potrafią odpowiedzieć na podobne pytania w ciągu 2 tygodni. 14 dni to naprawdę wystarczająco dużo czasu by przygotować odpowiedzi na kilka pytań. Zastanawiam się co Starostwo ma do ukrycia, że ta odpowiedź nie nadeszła.

Każdy urzędnik ma obowiązek być transparentnym przed wyborcami bo żyje z ich podatków. Każdy urzędnik ma obowiązek odpowiadać na pytania o wydatkowane przez siebie środki w najszybszym możliwym terminie. Ja po 14 dniach, zamiast wyczerpującej merytorycznej informacji, otrzymałam jednozdaniowy komunikat, że odpowiedź jest dla mnie przygotowywana. Widać nie obowiązują nas te same standardy i prawa, a transparentność i uczciwość obowiązuje tylko niektórych samorządowców i urzędników.
Paulina Hennig-Kloska
Posłanka na Sejm RP
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(16)

 • 29.07.2018 12:24  Odpowiedz na komentarz

  Pani poseł proszę podac kwotę jaką ukradł Balcerowicz Polakom u którego uczniem był Petru .

  31.07.2018 22:42

  TVN24 same kłamstwa całą dobę .

  30.07.2018 07:57

  Można sobie wyobrazić jak doradzał Tuskowi . Teraz też strach się bać

  30.07.2018 07:56

  A czemu Petru. PiS ma lepszego , bo PIETE. Przebił Petru !!!!
  Ten dał czadu !!!! Przypominające go.Pięta to wzór dla PiS.

  29.07.2018 17:49

  A Morawiecki był doradcą Tuska

 • 27.07.2018 15:38  Odpowiedz na komentarz

  Podwyżki były wg klucza. Ci z PIS 1.000 zł nie z pisu 50-100 zł.

 • 27.07.2018 15:28  Odpowiedz na komentarz

  a może by tak wielka Pani poseł zapoznała się z Kodeksem Postępowania Administracyjnego to być może wiedziała by i znała terminy na udzielenie odpowiedzi... ale no cóż ani nie zna się historii ani prawa aż wstyd pomyśleć kto nas reprezentuje!

  27.07.2018 16:24

  Niestety to Ty zapoznaj się z kpa. Zgodnie z kpa załatwia się indywidualnie sprawy z zakresu administracji publicznej. A wniosek posłanki taką sprawą nie jest. Zapytanie poselskie jest uregulowane w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Ewentualnie można ten wniosek zakwalifikować jako wniosek o udzielenie informacji publicznej. W obu przypadkach na odpowiedź jest 14 dni. Także pełna kompromitacja zwolenników PIS GPS.

 • wszyscy jesteście siebie warci - ten cały PIS, PO, Nowoczesna. Niedawno czytałam tutaj że to PIS szuka sensacji, wcześniej PIS udowadniał nam złe rządy PO . Wszyscy szukacie tych sensacji u przeciwników, najbardziej kiedy czujecie z tego korzyści , szczególnie gdy zbliżają się wybory. Gdzie jesteście wcześniej kiedy cały czas dzieje się coś niedobrego, gdy z fantazją i bezmyślnie wydawany jest publiczny grosz, gdy mobbing- kumoterstwo- protekcja - nepotyzm są na porządku dziennym ? Pani poseł niech podejdzie poważnie do tematu i niech rozlicza nie tylko powiat ale i miasto. Niech pani zainteresuje się naborami do obu urzędów, sposobem zatrudnienia sekretarzy, uposażeniem przybocznych i tych co są do rzeczywistej pracy. Niech pani nie myśli że zwykli ludzie są aż tak naiwni że nie wiedzą co się dzieje wokół, niedługo przyjdzie ten czas że oddolnie pewne fakty zostaną ujawnione .

 • 27.07.2018 10:53  Odpowiedz na komentarz

  Proszę żeby dyrektorzy że starostwa nie porównywali się z miastem. Wystarczy porównać jaki jest budżet i zadania miasta a jakie starostwa a okaże się że proporcjonalnie w starostwie to skok dyrektorów na kasę.

 • Proszę posłow wszelkich opcji, oprócz PiS oczywiście, aby zajęli się SOR wGnieznie ! Lekceważenie, źle traktowanie i brak empatii lekarzy , większość !!!) ktorzy przyjmuja chorych. Odwalaja robotę i jeszcze mają pretensje, że przychodzą chorzy. To cyrk, a nie SOR. Dyrektor opowiada takie bzury, że nawet dziecko tego nie przyjmie do wiadomości. Potrzebne nagłośnienie w TVN ! Koniecznie. Dosyć zabawy z pacjentami !

  30.07.2018 08:02

  Mózg pierze i wciąż z pianą TV publiczna . Aż strach na tych" gadaczy" patrzeć . Oni sami nie wierzą w to co każą im gadać ! To widać..brawo Za to jest kasa !!!!

  27.07.2018 22:40

  Tak , tak w TVN24 ..........Szkło kontaktowe czyli pranie mózgu .

 • 26.07.2018 22:19  Odpowiedz na komentarz

  Starostwo powiatowe w wydaniu pisowskim jest gromadą nieudaczników, nie znających się na żadnych przepisach prawa. Cechuje ich poza tym arogancja, skrzyżowana niestety z bezmyślnością, gdyż nie potrafią przewidzieć, że nie będą wiecznie u władzy. A więc rozliczenie z ich mataczenia naprawdę już wkrótce.

 • 26.07.2018 20:51  Odpowiedz na komentarz

  Dyrektorzy zarabiaja znaczniej mniej niz w urzedzie miasta za to sekretarz dostala najwyzsza podwyzke w starostwie i zarabia duzo wiecej niz starosta i czlonkowie zarzadu i prezydent

 • 26.07.2018 16:55  Odpowiedz na komentarz

  Jest jeszcze coś ciekawszego o co Pani poseł nie zapytała. Podwyżki dla dyrektorów starostwa, które otrzymali w lipcu 2018r. Chodzą słuchy że niektórzy nawet po 800 zł łącznie ze wszystkimi pochodnymi. A zwykli pracownicy po 100 zł. A i tak dyrektorzy już zarabiali ogromne pieniądze.

PODOBNE TEMATY
Zakaz stadionowy na 3 lata i 6 miesięcy ograniczenia wolności za odpalenie racy Mężczyzna, który w sobotę, 16 marca, podczas meczu Mieszka Gniezno z KKS Lech II Poznań odpalił racę... Niedziela, 24 marca 2019
Zginął młody, ambitny człowiek. To był nieszczęśliwy wypadek W piątek, w godzinach wieczornych na os. Jagiellońskim w Gnieźnie doszło do nieszczęśliwego wypadku.... Niedziela, 24 marca 2019
Czy Miasto sfinansuje program in vitro? Radni miejscy zaproponowali, aby samorząd finansował program in vitro. Wszystko wskazuje na to, że projekt... Czwartek, 21 marca 2019
Czy Miasto wyda zgodę na Marsz Równości? Posłanka nie widzi innej możliwości Posłanka .Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, zapowiedziała swój udział w Marszu Równości, który 13... Czwartek, 21 marca 2019