Logo

REKLAMA
Plik banneru

Aktywne wakacje u "Polnych Kwiatów"

Artykuł dodany: Piątek, 20 lipca 2018
Aktywne wakacje u
REKLAMA

Nawet w wakacje w "Polnych Kwiatach" dużo się dzieje! Dzieci młodsze szczególnie integrują się że starszakami w tańcu, piosence, słuchaniu i malowaniu. Dziś legendy związanie z Gnieznem. Legendę p. Agnieszki Zawiszy "Lech, Czech i Rus Gniezno" czytała pani Basia Pisarek w języku polskim, a pani Iwona Zarębska-Naplocha w języku angielskim.

ALBUMY ARTYKUŁU:

To były ciekawe zajęcia. Wsparcia udzielała pani Beata Tubacka, a do tańca stroje odświeżyła pani Sławka Mrówczyńska Wszystko zostało nagrane przez panią Małgosię (prezes KNPiP), a wiceprezes Mariola nad całością czuwała i nawet krzesła ustawiała, bo kobieta pracująca jak mawiała Irena Kwiatkowska żadnej pracy się nie boi. Nauczyciele przez cały rok szkolny realizowali program edukacji regionalnej: "Moje miasto Gniezno i ja".

Przedszkolacy zachęcani są do poznawania i rozumienia otaczającego świata, wprowadzani w świat kultury, folkloru, a także dobrze promują miasto Gniezno - pierwszą stolicę Polski.

Dzieci młodsze dobrze integrowały się w tańcach wielkopolskich: "Maryneczka" i "Wisielak" - poprzebierane w stroje wielkopolskie, zatańczyły: Oliwia, Ala, Marysia i Iza oraz Nikodem, Oskar, Karol i Filip. W ten sposób uczymy dzieci szacunku wobec własnej tradycji, kultywujemy regionalną tradycję w przedszkolu oraz środowisku lokalnym, dzieci poznają zabytki, charakterystyczne cechy naszego krajobrazu, naszej okolicy, uczą się dbać o czystość naszego otoczenia.

Zajęcia zawsze są ciekawe dla dzieci, a rodzice zadowoleni, że ich pociechy spędzają mile czas w przedszkolu. Pani dyrektor z "szóstki" dba i zapewnia przedszkolakom wiele atrakcji nawet w okresie wakacji.  Tu kwiaty nigdy nie więdną.
 
tekst: Informacja prasowa
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno