Logo

REKLAMA
Plik banneru

Gnieźnieńskie obchody Święta Policji

Artykuł dodany: Piątek, 20 lipca 2018
Gnieźnieńskie obchody Święta Policji
REKLAMA

Tegoroczne Święto, przypadające w 99. rocznicę utworzenia Policji Państwowej, było okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie. Policyjne święto zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Policja Państwowa. Wówczas Marszałkiem Sejmu był Stefan Wojciech Trąmpczyński, którego imię nosi obecnie sala sesyjna Starostwa Powiatowego w którym odbyła się dzisiejsza uroczystość.

Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Policja obchodzi swoje święto 24 lipca. W tym roku policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zorganizowali uroczystości w piątek. 20 lipca.

Powiatowe Obchody Święta Policji w Gnieźnie w intencji policjantów i policjantek, pracowników policji, a także ich rodzin rozpoczęły się o godzinie 8:45 uroczystą mszą świętą w kościele św. Michała koncelebrowaną przez kapelana gnieźnieńskich policjantów ks. Jacka Orlika. W swoim kazaniu ksiądz wspomniał o trudnej i odpowiedzialnej służbie funkcjonariuszy. Nawiązał także do służebnej roli policjantów w realizacji codziennych zadań.

Następnie po Eucharystii funkcjonariusze Policji złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym policjantów z Gniezna i okolic, a zamordowanych w 1940 roku w Twerze. W imieniu policjantów i pracowników policji kwiaty złożyli: Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki wraz z przedstawicielem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Jakubem Gorczyńskim i swoim I Zastępcą nadkom. Sławomirem Sikorskim, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowcy oraz młodzież klas o profilu policyjnym wraz z Beatą Czechańską dyrektorem III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie. Monument znajduje się w Parku im. gen. Władysława Andersa i stanowi ważny element w kultywowaniu dobrej tradycji.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uroczysta zbiórka połączona była z wręczeniem rozkazów i wyróżnień. W uroczystej gali udział wzięli zaproszeni goście, wśród których obecni byli parlamentarzyści i przedstawiciele władz lokalnych, a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z naszą jednostką i lokalne media. Na sali obecni byli także funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i medali oraz aktów nominacji na wyższe stopnie policyjne. Łącznie na wyższe stopnie policyjne w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie awansowanych zostało 88 funkcjonariuszy.

Przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego podziękował wszystkim policjantom i policjantkom, a także pracownikom Policji za służbę i zaangażowanie w każdym dniu.

Z okazji gnieźnieńskich obchodów Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom Policji życząc dalszych sukcesów w służbie i w życiu rodzinnym. Ponadto podziękował za dotychczasową służbę na rzecz społeczeństwa i Ojczyzny. Dodał, że bez wsparcia innych nie moglibyśmy realizować ustawowej misji.

Za służbę podziękował w imieniu pani Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej, wicestarosta Jerzy Berlik. Słowa podziękowania zostały skierowane do wszystkich funkcjonariuszy również przez pana Zastępcę Prezydenta Miasta Gniezna Jarosława Grobelnego.
 
tekst: KPP Gniezno
foto: Andrzej Bukowski
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Polak
23.07.2018 07:47

A jeszcze jest policja . Widać ich tylko tłumnie przed sejmem. W miastach puchy !

Odpowiedz
Darek
21.07.2018 18:30

policja STACZA I UPADA NA DNO, i jeszcze mają czelnosc świętować?! ?! ?! pytam się za co to ich świętowanie??? ZA NIEUDOLNOŚĆ W PRACY, ZA POPELNIENIA BŁĘDÓW W DATACH, ZA BRANIE LAPOWEK ??????????? A może jeszcze nagrody pieniężne za to wszystko ????????? ŻAŁOSNE

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno