Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Popularne typy drewnianych donic ogrodowych

Czwartek, 19 lipca 2018
  • Popularne typy drewnianych donic ogrodowych

Przy okazji wiosennych zakupów do ogrodu, być może przyjdzie wam do głowy rozglądać się za miejscem do posadzenia roślin. Drewniane donice ogrodowe są bardzo wdzięcznym narzędziem i niezwykle uroczą ozdobą. Postanowiliśmy dokładnie przejrzeć ofertę producentów produktów ogrodowych, aby sprawdzić jakie modele przygotowali dla nas na nadchodzące lato. Zarówno fani klasyki jak i nowatorskich aranżacji znajdą w tej grupie produktowej coś dla siebie.

Drewniana donica ogrodowa sześciokątna
Jedna z najbardziej klasycznych typów donic ogrodowych. Jest dosyć obszerna, wykonana na planie sześciokąta. Jej kanciate zakończenia sprawiają, że nie nadaje się do ogrodów, po których biegają dzieci. Ma jednak jedną zaletę – jest niezwykle pojemna. W polu wielokąta znajdzie się miejsce dla rośliny o olbrzymim systemie korzeniowym. Drewniane donice w tym fasonie występują także w formie mobilnej (na kółkach), przeznaczonej na tarasy. Polecamy ją osobom, które mają dużo miejsca w ogrodzie lub na tarasie, gdyż taka donica ogrodowa zajmuje sporo miejsca.

Drewniana donica ogrodowa z półpalisad
Bardzo urocza i przyjemna dla oka czworokątna drewniana donica ogrodowa. Zaokrąglone krawędzie półpalisad sprawiają, że stanowi idealne korytko do uprawy krzewinek. Bez trudu wpasuje się w stylizacje klasyczne i rustykalne. Palisady wygodnie i szybko można przemalować, np. Na biało, co jest ostatnio szalenie modne. Drewniane donice ogrodowe w takiej formie mają zazwyczaj małą pojemność i rozmiary, są więc doskonałym wyborem dla posiadaczy niewielkich ogrodów.

Drewniana donica ogrodowa wisząca
Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy niewielkich tarasów lub altan ogrodowych z zadaszeniem. Wówczas jest miejsce, aby drewnianą donicę ogrodową podwiesić, a zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń zagospodarować w inny sposób. Uwaga – drewno jest materiałem o dużej masie. Taką donicę ogrodową trzeba powiesić na silnej linie lub łańcuchu oraz w solidnym miejscu, na przykład na belce poprzecznej.

Drewniana donica pionowa
Przyznam szczerze, że to moja ulubienica w grupie drewnianych donic ogrodowych. Strzelisty kształt naczynia o wysokości nawet do 1,5 m zajmuje niewiele miejsca, a można wewnątrz uprawiać duże rośliny. Drewniana donica ogrodowa w formie filaru jest doskonała jako ozdoba u wejścia do domu, przy schodach tarasowych czy furtce. Bardzo funkcjonalny dodatek, trzeba jednak uważać, gdyż jest podatna na silny wiatr.

Drewniana donica z pergolą
Jest to klasyczna drewniana donica ogrodowa prostokątna z desek lub półpalisad, która na stałe połączona jest z pergolą. Dzięki temu można uprawiać w niej wszystkie rośliny, które wymagają podparcia. Przykładem jest popularny w ogrodach bluszcz i róża. Proponujemy postawić taką donicę ogrodową blisko elewacji budynku lub płoty osłonowego.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Tor do pitbike i scena plenerowa na obrzeżach miasta powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego Znane są już projekty, które zwyciężyły w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.... Piątek, 21 czerwca 2019
Komunikat dot. prac nocnych przy ul. Pod Trzema Mostami W związku z realizacją ostatniego etapu projektu "Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami... Piątek, 21 czerwca 2019
Sto lat Pani Władysławy Ratajczak W Pierwszej Stolicy mieszka obecnie aż trzynaście osób, które ukończyły setny rok życia. Jedną z nich... Wtorek, 18 czerwca 2019
IV Weekend na Szlaku Piastowskim - gry i zabawy małych Słowian W dniach 21-23 czerwca 2019 roku w Wielkopolsce oraz na Kujawach odbędzie się czwarta edycja święta... Wtorek, 18 czerwca 2019