Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Eskulap zadłużony na ponad 14 tys. zł?

Poniedziałek, 23 lipca 2018
  • Eskulap zadłużony na ponad 14 tys. zł?

Niedawno informowaliśmy o zarobkach lek. Krzysztofa Ostrowskiego, który jednocześnie jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Z oświadczenia majątkowego za 2017 rok wynika, że zarabia on w Centrum Medycznym Eskulap s.c. raptem 22 tys. zł rocznie. Okazuje się, że Eskulap jest dodatkowo zadłużony.

W ubiegłym tygodniu zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna z następującym zapytaniem prasowym:
Czy Centrum Medyczne Eskulap s.c. ma zadłużenie wobec Miasta Gniezna za najem lokalu przy ul. Sienkiewicza? Jeżeli tak, to ile ono wynosi oraz ile wynosi miesięczny koszt najmu?

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
Centrum Medyczne ESKULAP S.C. posiada na 18.07.2018 r. zadłużenie wobec Miasta Gniezna z tytułu najmu lokalu użytkowego przy ul. Sienkiewicza 1/Chrobrego 15 w Gnieźnie, w wysokości 14 008,33 zł (czynsz, media, noty odsetkowe).

Najmowany lokal ma powierzchnię  100,00m2. (bez piwnic). Obecna stawka netto najmu 1 m2 wynosi 27,50 zł. netto, czyli wysokość miesięcznego czynszu wynosi  2 750 zł netto (3 382,50 zł brutto).

Najemca oprócz czynszu jest zobowiązany do uiszczania podatku od nieruchomości, opłat za media (woda, kanalizacja, ogrzewanie) oraz zawarcia we własnym zakresie umowy na dostawę energii elektrycznej i umowy na wywóz nieczystości stałych.
Urząd Miasta Gniezna

Poseł Krzysztof Ostrowski, który jednocześnie jest lekarzem przyjmującym w Centrum Medycznym Eskulap, na podpisanej z Miastem umowie najmu widnieje jako pełnomocnik Spółki Cywilnej Eskulap. Podane zadłużenie to stan na czwartek ubiegłego tygodnia. Obecnie nie mamy informacji czy zaległość została uregulowana.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • Czy środowisko lekarskie potrafi liczyć? Mając na uwadze budowane właśnie monstrum zwane szpitalem mam poważne wątpliwości. Czy była kiedykolwiek wykonana analiza potrzeb zdrowotnych w zakresie leczenia szpitalnego w powiecie? Czy zapotrzebowanie na określone usługi lecznicze w tym zwłaszcza budowa szpitala na taką a nie inną ilość łóżek zostało skonfrontowane pod względem gospodarności i celowości wydawania środków publicznych? Wybudować może ogromnym wysiłkiem powiat podoła ale utrzymać i poszukać do pracy lekarzy.... Oby zamiast pacjentów na salach nie rozgościły się kurz i roztocza

    26.07.2018 17:08

    Jak było do przewidzenia żadnych nazwisk nie podałaś. Niech zatem każdy oceni ile są warte twe wpisu. A za komplementy dziękuję i serdecznie pozdrawiam wyznawcę GPSOPISU.

    26.07.2018 16:23

    @lapidarium - pieprzysz jakieś dyrdymały nie trzymające się logiki. Jest to typowy objaw twardogłowia posovieckiego więc może jesteś jakimś radnym w mieście czy powiecie ???

    24.07.2018 17:03

    Antykomuch słaby zabieg socjotechniczny rodem z portalu g24 o niby jakiejś mityczne sitwie. Nazwiska proszę inaczej jesteś zwykłym trollem internetowym. A swoją drogą jak nakładasz sobie ziemniaki na obiad zastanów się czy ich nie uprawiała komunistyczna sitwa. A ryż około nie jedz ryżu

    24.07.2018 12:59

    @ lapidarium. Flaki mi się przewracają w brzuchu od twoich filozoficznych komentarzy.Nie mam wątpliwości,że wspierasz twardogłową,po-PZPR-ską sitwę gnieźnieńską,która zatrzymała Gniezno w rozwoju. Niestety Panie Ostrowski - ze skulonym ogonem czy aparatem USG nie odsunie Pan rządzącej sitwy od władzy. Chyba Pan Poseł Ostrowski i senator Gaweł nic nie rozumiecie z najstarszego przysłowia,że najlepszą OBRONĄ JEST ATAK tak jak to wspaniale rozumiał nasz Wielki Polak marszałek Józef Piłsudski i w 1920r pogonił bolszewików jak psów !!!

  • 23.07.2018 22:09  Odpowiedz na komentarz

    no proszę, czyli nie zatrudniony a jednak współwłaściciel spólki, cwaniaczek.... może ktoś mu się w końcu dobierze do tyłka, bo za dużo już chyba nakombinował ten prawy i sprawiedliwy.

  • Zaraz zaraz po sto zł kasują za wizytę która w moim przypadku trwała 10 minut i nie mogą za wynajem zapłacić. Jeżeli tak leczą jak liczą to ja jestem pełen obaw o o profesjonalizm wykonywania działalności.

    24.07.2018 05:34

    To po co do niego chodzisz ? Co o medycynie wie lekarz, który wciąż zajmuje się polityką. Chyba maluteńko.

  • 23.07.2018 21:19  Odpowiedz na komentarz

    Czy w Urzędzie Miasta nie obowiązuje żadna tajemnica handlowa. Jeżeli nie, to proszę o wydrukowanie wszystkich stawek czynszowych, obowiązujących we wszystkich lokalach należących do Miasta Gniezna oraz należących do wszystkich spółek, które Miasto Gniezno utworzyło sobie w ostatnich latach. Może być? Nie zatrzymujmy się tylko na firmie ESKULAP , bo pracuje tam Pan Ostrowski. Przecież jest jeszcze tyle firm, należących do rodzin i znajomych dawnych i dzisiejszych radnych, czy firm należących żon czy dzieci prezesów i dyrektorów miejskich spółek.

  • 23.07.2018 20:34  Odpowiedz na komentarz

    Uuu to nieuczciwe jest conajmniej. Ale rodzi się pytanie czy inne należności publicznoprawne jak podatki czy składki na ubezpieczenie społeczne są regulowane w prawidłowej wysokości?

  • No i co. Są równi i równiejsi... Niektórym się wydaje że jak jest między nami poseł PIS to już prawa i umów nie trzeba przestrzegać. Jakoś poseł nie krzyczy o uszczupleniu dochodów miasta.

  • 23.07.2018 18:21  Odpowiedz na komentarz

    Skąd mają tak niski czynsz?

    24.07.2018 05:22

    Tej tajemnicy nikt nie odgadnie. Zresztą ja nigdy nie rozumiem co ten poseł mówi. Bo tak niewyraźnie i bez dykcji. Nie wiem o czym i nie słucham . Nigdy !

PODOBNE TEMATY
Prezydent po utracie bloku przy ul. Liliowej ma jeszcze większą władzę nad nieruchomościami. Czy to bezpieczne? Może się wydawać, że lekkomyślnością wykazali się radni miejscy, którzy pozytywnie przegłosowali uchwałę... Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Sięgacz przy ul. Skrajnej doświetlony W sierpniu zakończono montaż oświetlenia na tzw. sięgaczu ulicy Skrajnej (pierwszym od ul. Mnichowskiej).... Sobota, 17 sierpnia 2019
Przebudowa ul. Biskupińskiej zakończona W połowie sierpnia zakończył się ostatni z trzech etapów trwającej od 2017 r. przebudowy ulicy okalającej... Sobota, 17 sierpnia 2019
Trwa budowa placu zabaw nad Jeziorem Jelonek Budowa placu zabaw nad Jeziorem Jelonek trwa w najlepsze. Już niebawem najmłodsi mieszkańcy Pierwszej... Sobota, 10 sierpnia 2019