Logo

REKLAMA
Plik banneru

Ponad 7 mln zł dla dziennikarza Gazety Polskiej

Artykuł dodany: Piątek, 13 lipca 2018
Ponad 7 mln zł dla dziennikarza Gazety Polskiej
REKLAMA

Ponad 7 milionów złotych otrzyma dziennikarz Gazety Polskiej na budowę portalu ekologicznego. Chociaż Unia Europejska zanegowała i wstrzymała finansowanie ze środków zewnętrznych, Prawo i Sprawiedliwość postanowiło przekazać całą potrzebną kwotę ze Skarbu Państwa.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się o jeszcze jednym skandalu - mówi Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej. Dziennikarz bliski Prawu i Sprawiedliwości, pan Tomasz Sakiewicz, dostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 7 mln 200 tys. zł na budowę nowego portalu ekologicznego. Przypomnę, że z ekologią pan Tomasz Sakiewicz nie miał dotąd nic wspólnego - jest redaktorem naczelnym Gazety Polskiej, która jest środowiskiem medialnym bliskim Prawu i Sprawiedliwości i co do tego nie ma nikt najmniejszych wątpliwości. Jaka jest historia przyznawania tych środków? W pierwszej kolejności NFOŚiGW przyznał panu Tomaszowi Sakiewiczowi 6 mln zł na budowę tego portalu ze środków europejskich. Wykonanie tej umowy zablokował Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych uznając, że te pieniądze nie powinny być wydatkowane na taki cel i w taki sposób. Co zrobiło Prawo i Sprawiedliwość? Rozwiązało jedną umowę, a zawiązało drugą umowę na nieco wyższą kwotę - 7,2 mln zł, gdzie pieniądze są wydatkowane ze środków krajowych dokładnie na ten sam cel - budowę portalu ekologicznego. (...) Przy użyciu takich środków można zbudować kolejny portal w Polsce, który będzie tubą propagandową rządu, bo do niczego innego to tak naprawdę nie prowadzi.
tekst: Andrzej Bukowski
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (5)

Obserwator
21.07.2018 08:16

A kiedy pokażą ile kamienic "kupiło" paru gnieznian należących do PiS za prawie nic. Za przysłowiowy grosik. Coś cichutko panowie dziennikarze. Może nie szturchac wszystkich tylko wystarczy kilka osób. Czyje te puste kamienice w centrum Gniezna ? I te za grosze wykupione i zaludnione, ale czynsze no no no Lokatorzy płaca jak za wynajem ! Zał tych lokatorów.

Odpowiedz
Rzepka
14.07.2018 23:19

Nie robi nic dla dobra Gniezna ,bo istotną sprawą jest prestiż osobisty i koryto.
Widać to bez okularów!

Odpowiedz
Antykomuch
14.07.2018 10:19

Jak widać pani poseł zajmuje się wszystkim,tylko nie tym co ważne dla Gniezna. Bynajmniej ja nie mogę patrzeć na fotkę z jej maską i czytać o tych jej obłudnych działaniach tylko w celu zaistnienia w mediach. A może by tak obliczyć ile pieniędzy traci nasze Państwo na takich posłów nierobów-fermenciarzy i zdrajców Polski jak to stado z nowoczesnej targowicy?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Bezpartyjny - 16.07.2018 12:15

Chamski prezes PIS,chamscy członkowie tej partii.

Antyokupanci - 14.07.2018 12:59

Posłanka, chociaż nie jest z mojej bajki przedstawiła swój pogląd na wydatkowania w sposób niegospodarny i niecelowy 7 mln złotych pieniędzy podatników na polityczne przedsięwzięcie. A ty mieszanka PiS GPS i klubów gazety polskiej zamiast argumentów rzuciłaś garścią obelg i chamstwa. Taki poziom prezentuje wasze środowisko. Myślicie że jak na waszym rodzinnie powiązanym portalu uchodzi wam na sucho obrażanie tak będzie wszędzie.REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno