Logo

Polska specjalną strefą ekonomiczną? Spotkanie dla przedsiębiorców

Artykuł dodany: Środa, 11 lipca 2018
Polska specjalną strefą ekonomiczną? Spotkanie dla przedsiębiorców
REKLAMA

Przedsiębiorcy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat nowego ustawodawstwa dotyczącego specjalnych stref ekonomicznych, będą mogli wziąć udział w specjalnym spotkaniu, które odbędzie się we wrześniu w Gnieźnie. Na spotkanie zapraszają Prezydent Gniezna Tomasz Budasz, specjaliści z Deloitte Doradztwo Podatkowe Tokarski i Wspólnicy sp.k. a także przedstawiciele Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W związku z tym, że od 29 czerwca br. Polska jest objęta statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej wystarczy tylko, że przedsiębiorcy spełnią określone kryteria ilościowe i jakościowe, a będą mogli uzyskać ulgę w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Wsparcie na terenie Gniezna wyniesie od 25% (w przypadku dużych firm), 35% (w przypadku średnich firm) do 45% (w przypadku małych firm). Ze wsparcia będą mogły już skorzystać podmioty, które planują rozbudowę firmy, lub budowę nowej, realizując inwestycje na poziomie kilku milionów złotych.

Mając na uwadze nowe możliwości  wsparcia, które pojawiają się przed przedsiębiorcami, a w szczególności małymi i średnimi firmami, Miasto Gniezno postanowiło wspólnie ze spółką Deloitte i Kostrzyńsko- Słubicka SSE i zorganizować spotkanie dla przedsiębiorców. Termin i miejsce wrześniowego spotkania podane będą w najbliższym czasie. Czekamy bowiem jeszcze na przepisy wykonawcze, które szczegółowo określą wartości i rozmiary inwestycji oraz warunki decydujące o możliwości wsparcia. O nowych możliwościach dla przedsiębiorców informujemy już dzisiaj, gdyż do udzielenia ulgi konieczne jest wystąpienie efektu zachęty. Najpierw przedsiębiorca musi uzyskać decyzję o wsparciu od Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a dopiero po niej może rozpoczynać inwestycję.

Informacje na temat spotkania, a także nowej ustawy można uzyskać w Wydziale Rozwoju Miasta, Gospodarki i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie: 61 426 04 21, opiekun.inwestora@gniezno.eu. Pod tym adresem można też zgłaszać chęć udziału w spotkaniu.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno