Logo

Wakeboard - nie taki diabeł straszny ...

Artykuł dodany: Środa, 11 lipca 2018
Wakeboard - nie taki diabeł straszny ...
REKLAMA

Wake Park Gniezno oferuje bezpłatne lekcje nauki pływania. Postanowiliśmy sprawdzić "na własnej skórze", czy ślizganie się na desce po tafli jeziora jest trudne. Mieliśmy przy tym wiele frajdy.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Uścisk ręki z Marcinem - właścicielem Wake Parku Gniezno, bierzesz piankę, idziesz do przebieralni. Wychodzisz i dostajesz kapok oraz kask. Na pomoście czeka już uszykowana deska. Instruktor pomaga odpowiednio "zawiązać buty" i tłumaczy "na sucho" podstawy: "Wejdź do wody, wyrównaj oddech, ustaw deskę prostopadle do wyciągu, ręce cały czas wyprostowane w łokciach. Kiedy poczujesz, że 'wyciąga' Ciebie z wody, stajesz, prostujesz nogi, ciężar ciała nad deskę i obracasz deskę równolegle do wyciągu. Pamiętaj: ręce cały czas wyprostowane. Musisz wyczuć, na którą nogę wygodniej Ci się jedzie".

Pierwsza próba i, jak można było się spodziewać, całkiem szybka i spektakularna "gleba". Woda ma jeden plus - przy tej prędkości wpada się w nią jak w pościel. Można więc bezkontuzyjnie upadać wiele razy, z czego to skorzystaliśmy. Po pokonaniu kilku prostych (na raty, ale jednak) udaje nam się przejechać całą długość wyciągu. Teraz nauka zawracania. Instruktor: "Przenieś ciężar ciała bardziej na tył deski, lekko ugnij nogi, wychyl się do tyłu i postaraj się wyjechać jak najszerzej". Robimy jak kazał "mentor" (przynajmniej tak nam się wydaje) i ... oczywiście kolejne spotkanie z taflą Łazienek. W końcu jednak udaje się. Po 45 minutach wychodzimy z wody nieźle zmęczeni, ale szczęśliwi, z uśmiechem na twarzy.

Satysfakcja po pierwszej lekcji była bardzo duża. Jednak jakże duże było nasze zdziwienie, kiedy po kilku dniach, w trakcie drugich zajęć poszło nam znacznie lepiej. Pokonanie prostej nie było żadnym wyzwaniem, zmiana nogi w trakcie jazdy również, pokonywanie nawrotów - skuteczność ok. 50%. Zmęczenie znacznie mniejsze niż po pierwszej lekcji.

O bezpłatnych lekcjach można przeczytać w artykule pt. "Bezpłatne lekcje wakeboardu w Gnieźnie".
 
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno