Logo

Kolejna poznańska fabryka da podwyżki. Lepsza pensja także dla nowych pracowników

Artykuł dodany: Wtorek, 10 lipca 2018
Kolejna poznańska fabryka da podwyżki. Lepsza pensja także dla nowych pracowników
REKLAMA

W fabryce Bridgestone Poznań spośród niemal 2 tys. pracujących tam osób już ponad 300 to mieszkańcy Gniezna. Firma ta nie tylko poszukuje pracowników, ale i podnosi wynagrodzenia oraz zmienia system premiowy. Wprowadzi również ubezpieczenie opłacane przez pracodawcę, a także Pracowniczy Program Emerytalny i dodatek roczny.

Podwyżka w wynagrodzeniach przewidziana jest w Bridgestone Poznań już w tym roku, ale pensje będą systematycznie zwiększane także w kolejnych latach, aż do 2021 r. Drugą ważną modyfikacją jest przejście z dotychczas obowiązujących, w przypadku większości zatrudnionych w fabryce, stawek godzinowych na miesięczne, co zapewni większą stabilność wysokości wypłaty. Podstawa wynagrodzenia wzrośnie o około 20%, zmniejszona zostanie natomiast część zmienna, która do tej pory w znacznie większym stopniu decydowała o wysokości pensji. Pracownikom będzie także wypłacany dodatek roczny, który wyniesie 3 tys. zł brutto. W tym roku wypłacimy także każdemu pracownikowi jednorazową gratyfikację w wysokości 1,2 tys. zł brutto. Wprowadzamy również ubezpieczenie dla osób, które są u nas zatrudnione, a od 2019 r. Nasi pracownicy otrzymają także Pracowniczy Program Emerytalny w wysokości 3,5%. Koszty obu tych rozwiązań w całości pokryje firma - dodaje Jarosław Woźniak, szef produkcji z Fabryki Bridgestone Poznań.

Średnio w ciągu najbliższych lat pensja pracownika Bridgestone Poznań wzrośnie o 840 zł brutto. W tym roku pracownik produkcji na średniej stawce zarobi u nas łącznie około 4,4 tys. zł brutto więcej. Kwota ta będzie rosnąć w następnych latach - i tak w 2019 r. będzie to prawie 9,4 tys. zł brutto, a w 2020 r. około 12 tys. zł brutto - wymienia Jarosław Woźniak. Nowy system wynagrodzeń będzie obowiązywał zarówno osoby już zatrudnione w Bridgestone Poznań, jak i nowych pracowników - a tych poznańska fabryka cały czas rekrutuje. Poszukiwani są między innymi kandydaci na stanowiska operatora maszyn i magazyniera. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.bridgestone-poznan.pl.

W firmie debatowaliśmy nad najlepszym połączeniem różnorodnych proponowanych rozwiązań dotyczących zarówno samych pensji, jak i systemu premiowego - informuje Jarosław Woźniak z Bridgestone Poznań. Pragniemy dbać o obowiązujące w naszej fabryce standardy i warunki pracy, podejmujemy różnorodne aktywności celem ich ciągłego polepszania, w które włączamy także członków naszej załogi.

Fabryka Bridgestone Poznań powstała w 1998 r. i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu Bridgestone. Pracuje w niej obecnie niemal 2 tys. osób, a ponad 300 z nich to mieszkańcy Gniezna. Dzienna produkcja sięga tu ponad 30 tys. sztuk opon. Produkty wytworzone w stolicy Wielkopolski trafiają do ponad 40 krajów na całym świecie, a ich odbiorcami są najwięksi producenci aut, między innymi tych z klasy premium i prestige. Zlokalizowaną w Poznaniu fabrykę wkrótce czeka rozbudowa i unowocześnienie, dzięki czemu znacząco zwiększą się jej moce produkcyjne - dzienna produkcja opon wzrośnie do ponad 40 tys. sztuk. Na ten cel koncern Bridgestone przeznaczy ponad 160 mln euro, a inwestycje zostaną zakończone w 2022 r.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno