Logo

Fenomenalna forma Gewerta na finiszu ligi niemieckiej!

Artykuł dodany: Czwartek, 5 lipca 2018
Fenomenalna forma Gewerta na finiszu ligi niemieckiej!
REKLAMA

Jakub Gewert mocnym akcentem zakończył występy w lidze niemieckiej w tym roku. Gnieźnianin w swoim ostatnim meczu po raz kolejny wygrał ze swoim rywalem, a ponadto został jedynym niepokonanym zawodnikiem w całym sezonie grając wyłącznie na pierwszej rakiecie.

W ostatniej kolejce drugiej ligi berlińskiej, zespół Gewerta BTTC Grun Weiss mierzył się na wyjeździe z ekipą TC WG Lichtenrade. Był to mecz sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli, a stawką tego spotkania było zajęcie drugiego miejsca w lidze. W grze singlowej Jakub pokonał Niemca Maximiliana Druppel’a w stosunku 6:2 6:0. Początek meczu był wyrównany i do wyniku 3:2 w pierwszym secie, zawodnicy kolejno wygrywali swoje podania. Po przełamaniu serwisu przeciwnika, nasz zawodnik złapał odpowiedni rytm i odprawił przeciwnika z kwitkiem. Mecze deblowe nie zostały rozegrane. Ostatecznie TC WG Lichtenrade pokonał BTTC Grun Weiss w stosunku 4:2. W tabeli na koniec sezonu, zespół Gewerta, BTTC Grun Weiss zajął ostatecznie czwarte miejsce i o awans do wyższej klasy rozgrywkowej będzie musiał się bić w przyszłym sezonie 2019.

Cały sezon dla Jakuba był wyjątkowy udany. Nasz zawodnik grając na pierwszej rakiecie w grze singlowej oraz deblowej nie przegrał żadnego meczu. Jest to olbrzymia zasługa ciężkiej pracy na treningach ze swoim ojcem i  trenerem Januszem Gewertem. W kuluarach mówi się, że zespół BTTC Grun Weiss zaproponował już Gnieźnianinowi nowe, lepsze warunki kontraktu na przyszły sezon. Gewertem zainteresowane są także inne niemieckie kluby. Na razie nie wiadomo czy Jakub zdecyduje się na transfer, czy zostanie w swoim klubie na kolejny sezon. O tym będziemy informować czytelników na bieżąco.
 
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno