Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Duży tenis stołowy w małej miejscowości! KS "Almar" Kujawscy Głębokie w III lidze

Czwartek, 5 lipca 2018
  • Duży tenis stołowy w małej miejscowości! KS

Wszystko zaczęło się, kiedy pan Aleksander Kujawski Prezes Gospodarstwa Rolnego "Kujawscy" Głębokie z własnej inicjatywy i zaangażowania finansowego oraz ogromnej pasji do tenisa stołowego, nieopodal 20 km od Gniezna w miejscowości Głębokie, zaadaptował ogromne pomieszczenie gospodarcze na profesjonalną halę sportową przystosowaną do rozgrywek oraz treningów w tenisa stołowego.

Uroczyste otwarcie hali nastąpiło 26 kwietnia 2014 roku. Hala wyposażona została w osiem wysokiej klasy stołów tenisowych, płotki, numeratory oraz wszystko co potrzeba do treningu tenisa stołowego. Pan Aleksander Kujawski opracował także coroczny Plan - Kalendarz zawodów tenisowych, który od kilku dobrych lat wspaniale się realizuje. W obecnym roku odbywa się już kolejna edycja tenisowego Grand Prix Głębokiego. Przeprowadzamy turnieje indywidualne Grand Prix w różnych kategoriach wiekowych, turnieje dla dzieci, corocznie turniej wyzwolenia oraz turnieje dla firm współpracujących z naszym Gospodarstwem. W roku 2016 oraz 2017 w obiekcie przeprowadzono również Mistrzostwa Polski księży a w 2018 roku odbył się już III Ogólnopolski Turniej o Mistrzostwo Wielkopolski w Ping Pongu. Turnieje od lat cieszą się dużym zainteresowaniem, stoją na bardzo wysokim poziomie i są ogromną reklamą naszego Regionu i Powiatu a każdorazowo bierze w nich udział ponad 50 zawodników. W obecnym czasie, kiedy Gniezno nie posiada własnej hali sportowej bardzo dużo zawodników (tenisistów stołowych) z Gniezna, Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Wielkopolski korzysta z hali KS "ALMAR" w Głębokim i bardzo się z tego cieszę - mówi Aleksander Kujawski.

Od roku 2016, Pan Aleksander Kujawski postanowił zgłosić drużynę do rozgrywek ligowych pod nazwą Klubu Sportowego "ALMAR" Głębokie. Nazwa pochodzi od imion właścicieli Gospodarstwa Rolnego oraz Klubu Aleksandra i Marcina. Klub uczestniczy w rozgrywkach ligowych WZTS grupy wielkopolskiej i w obecnym sezonie osiągnął ogromny sukces i awansował bez porażki do III ligi. W Gnieźnie nie ma żadnej hali gdzie można by pograć, potrenować i postanowiliśmy zorganizować zespół tutaj w Głębokim gdzie mamy do dyspozycji halę 24 godziny na dobę. Zresztą Stella Gniezno od wieków stawia na młodzież a my nie jesteśmy zawodnikami pierwszej młodości. I właśnie stąd pomysł żeby wystartować w rozgrywkach ligowych pod patronatem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego. Pan Aleksander zakupił stroje, wykupił licencje opłacił składki i wystartowaliśmy. W pierwszym sezonie zajęliśmy 3 miejsce w IV lidze ale w obecnym sezonie postanowiliśmy że musimy awansować i udało się. W całej edycji tegorocznych rozgrywek uzyskaliśmy 17 zwycięstwa i jeden remis. Uważam, że to ogromny sukces Klubu Sportowego "ALMAR", małego klubu z małej miejscowości ale z ogromnymi ambicjami i aspiracjami - mówi kapitan zespołu Arkadiusz Zawada.  Na treningi przyjeżdżają zawodnicy ligowi z całej Wielkopolski i stąd nasz wysoki poziom gry, a oprócz tego panuje wspaniała atmosfera wśród zawodników, co powoduje że zespół osiąga sukcesy.

Zespół występuje w składzie: Aleksander Kujawski, Arkadiusz Zawada, Damian Mikołajczyk, Mirosław Garstka, Michał Trus-Konarczak, Ryszard Gilas oraz Maciej Frydrychowski.

Hala jest otwarta w każdy wtorek i piątek od godz. 18.00 dla wszystkich chętnych zawodników, którzy mają ochotę potrenować w profesjonalnej hali i na profesjonalnym sprzęcie. Serdecznie zapraszamy.

Podczas czerwcowego Memoriału im. Jarosława Maćkowiaka w tenisie stołowym Pan Aleksander Kujawski został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza Medalem Koronacyjnym za działalność na rzecz rozwoju i promocji sportu wśród mieszkańców Pierwszej Stolicy. Medal jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nice 1LŻ: z Orłem Łódź za trzy! 47:42 dla gospodarzy! Kibice, którzy w późne sobotnie popołudnie zdecydowali się odwiedzić stadion żużlowy w Gnieźnie obejrzeli... Poniedziałek, 24 czerwca 2019
Polscy i niemieccy hokeiści rywalizować będą w Gnieźnie Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) to organizacja międzynarodowa umożliwiająca spotkania i... Wtorek, 18 czerwca 2019
Rywalizacja z wypadkiem w tle, czyli "gorący" etap Jeździeciego Pucharu Gniezna W niedzielę na parkurze Stada Ogierów w Gnieźnie po raz kolejny rywalizowali jeźdźcy na swoich wierzchowcach.... Wtorek, 18 czerwca 2019
Loty śmigłowcem, quady, motocykle i mnóstwo innych atrakcji już w weekend w Jankowie Dolnym! W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, w Jankowie Dolnym odbędzie się Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali... Czwartek, 13 czerwca 2019