Logo

Kijkowe Trzemeszno na Mistrzostwach Świata

Artykuł dodany: Czwartek, 5 lipca 2018
Kijkowe Trzemeszno na Mistrzostwach Świata
REKLAMA

W miniony weekend w Krajkowie koło Mosiny miało miejsce wyjątkowe sportowe wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii, jako jedno z ważniejszych, nie tylko w naszym regionie. W dniach 30 czerwca - 1 lipca odbyły się bowiem Mistrzostwa Świata Nordic Walking Mosina 2018. Były to pierwsze zawody o tak szerokim zasięgu.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy byli wspólnie - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, IDMAR group oraz Nordic Walking Poland. Ideę mistrzostw i organizację wsparł też chodzezkijami.pl. Łącznie w zawodach wystartowało blisko 600 zawodników z 14 krajów.

W sobotę 30 czerwca odbyły się eliminacje, które przybrały formę standardowych zawodów na 5 i 10 km dostępnych dla każdego. Podczas tej rywalizacji wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy, którzy w niedzielę 1 lipca wzięli udział w zmaganiach finałowych. Nagrodzeni zostali zwycięzcy na dystansach 5, 10 i 21 km w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych. Dodatkowo w sobotę odbyły się także Drużynowe Mistrzostwa Świata.

Wśród startujących znalazła się pięcioosobowa drużyna z Trzemeszna, która godnie zaprezentowała nasze miasto i wyraźnie zaznaczyła swój udział. Naszym zawodnikom udało się pomyślnie przejść sobotnie kwalifikacje i w komplecie stanęli na starcie w niedzielnych finałach. Z dystansem 5 km zmierzyła się Małgorzata Szczudlik, która pokonała trasę w czasie 35:21 min. Dało jej to drugie miejsce w kategorii wiekowej K 30. Pięciokilometrowy odcinek wybrała także Magdalena Sosnowska i przemierzyła go w 41:17 min. Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydowała się Angelika Płachcińska, która w świetnym stylu uzyskała wynik 1:11:37. Rezultat ten pozwolił na zajęcie piątego miejsca wśród kobiet oraz uzyskanie pierwszej lokaty w kategorii wiekowej. Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry zaliczyli debiutancki start na dystansie półmaratonu. Ukończenie trasy zajęło mi odpowiednio 2:49:48 oraz 2:32:36. Nasi reprezentanci nie ukrywali radości i zadowolenia z udziału w tak dużej i udanej imprezie.

Trasa zawodów przebiegała przez leśne tereny Krajkowa i okolic, która okazała się bardzo ciekawa, choć momentami trudna ze względu na piaszczysty teren. Miasteczko zawodów zlokalizowane zostało w pobliżu karczmy “Podkowa Leśna” a nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, obecni na całej trasie wyścigu.

Niezwykłą niespodzianką dla miłośników nordic walking była niewątpliwie wizyta Marko Katanevy - twórcy nordic walking, który zachęcił już ponad 14 milionów osób do marszu z kijami. Spotkanie z prawdziwym mistrzem i autorytetem w tej dziedzinie okazało się cennym doświadczeniem dla każdego zawodnika.

Doskonały pomysł, bardzo dobra organizacja, przyjazna atmosfera i klimat sportowej rywalizacji udzieliły się chyba każdemu, kto w tych dniach odwiedził Krajkowo. Organizatorzy przygotowali wydarzenie na najwyższym poziomie.
 
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno