Logo

Sinice w Jeziorze Jelonek

Artykuł dodany: Czwartek, 5 lipca 2018
Sinice w Jeziorze Jelonek
REKLAMA

Jeden z Czytelników zwrócił się do nas z pytaniem, co myślimy o stanie Jeziora Jelonek? Nie za bardzo wiedzieliśmy, co odpowiedzieć. Wówczas otrzymaliśmy zdjęcie, które nieco nas zaskoczyło. Okazało się, że w akwenie pojawiły się sinice.

Zakwit sinic spowodował, że woda w Jeziorze Jelonek odstrasza nawet spacerowiczów. Chociaż w akwenie i tak obowiązuje zakaz kąpieli i połowu ryb, apelujemy aby nie wpuszczać do wody swoich czworonogów.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (5)

Zły
06.07.2018 13:02

Ważne że profesorkowie z Uczelni z Poznania wzięli sobie pieniądze za "fantastyczne", "naukowe" opracowania. A reszta, to już nic ich nie obchodzi co się z naszym jeziorem dzieje. Ważne ,że pan profesor z gromadką doktorantów coś sobie przepisali z jednej pracy teoretycznej do drugiej pracy i skasowali od Miasta Gniezna nasze pieniądze. Efekt widzimy.

Odpowiedz
Duży łoś
06.07.2018 09:30

Najlepiej jakby wypłynęły do góry brzuchem w trakcie kampanii wyborczej. A tak serio, to nie ma się czemu dziwić. Poziom wody najniższy od lat. I kto zakazał połowu w ogóle też się mało zna. Zakazać połowu wpuszczonego szczupaka i to kontrolować. A wszystkie plotki, leszcze i karasie lub inne ryby nie drapieżne to r zęba odławiać, aby nie było zbyt wielu ryb na tak mały akwen. Jak była poprzednia przyducha to łącznie 8 ton ryb wybrali a rok później trzy, bo nikt odłowów kontrolnych nie robił. Żenada.

Odpowiedz
Gniezno
05.07.2018 21:20

Syf, totalny syf a nikt z tym nic nie robi.Kasa za niby fonntanne z natlenianiem wzieta, a daje tak, ze 2 tygodnie i zacznie sie sniecie tych zarybianych ostatnio ryb.

Odpowiedz
Alutor
05.07.2018 19:56

Na drugiej stronie ładnie zdjęcie wyjdzie... ta warstwa zielonego gluta jest gruba. A woda śmierdzi okropnie... ciekawe kiedy ryby wypłyną do góry brzuchem.

Odpowiedz
Shredder
05.07.2018 19:55

Jeszcze trochę, to was będzie zaskakiwać, że rano wschodzi słońce, a zimą jest zimno...

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno