Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sinice w Jeziorze Jelonek

Czwartek, 5 lipca 2018
 • Sinice w Jeziorze Jelonek

Jeden z Czytelników zwrócił się do nas z pytaniem, co myślimy o stanie Jeziora Jelonek? Nie za bardzo wiedzieliśmy, co odpowiedzieć. Wówczas otrzymaliśmy zdjęcie, które nieco nas zaskoczyło. Okazało się, że w akwenie pojawiły się sinice.

Zakwit sinic spowodował, że woda w Jeziorze Jelonek odstrasza nawet spacerowiczów. Chociaż w akwenie i tak obowiązuje zakaz kąpieli i połowu ryb, apelujemy aby nie wpuszczać do wody swoich czworonogów.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 06.07.2018 13:02  Odpowiedz na komentarz

  Ważne że profesorkowie z Uczelni z Poznania wzięli sobie pieniądze za "fantastyczne", "naukowe" opracowania. A reszta, to już nic ich nie obchodzi co się z naszym jeziorem dzieje. Ważne ,że pan profesor z gromadką doktorantów coś sobie przepisali z jednej pracy teoretycznej do drugiej pracy i skasowali od Miasta Gniezna nasze pieniądze. Efekt widzimy.

 • Najlepiej jakby wypłynęły do góry brzuchem w trakcie kampanii wyborczej. A tak serio, to nie ma się czemu dziwić. Poziom wody najniższy od lat. I kto zakazał połowu w ogóle też się mało zna. Zakazać połowu wpuszczonego szczupaka i to kontrolować. A wszystkie plotki, leszcze i karasie lub inne ryby nie drapieżne to r zęba odławiać, aby nie było zbyt wielu ryb na tak mały akwen. Jak była poprzednia przyducha to łącznie 8 ton ryb wybrali a rok później trzy, bo nikt odłowów kontrolnych nie robił. Żenada.

 • 05.07.2018 21:20  Odpowiedz na komentarz

  Syf, totalny syf a nikt z tym nic nie robi.Kasa za niby fonntanne z natlenianiem wzieta, a daje tak, ze 2 tygodnie i zacznie sie sniecie tych zarybianych ostatnio ryb.

 • 05.07.2018 19:56  Odpowiedz na komentarz

  Na drugiej stronie ładnie zdjęcie wyjdzie... ta warstwa zielonego gluta jest gruba. A woda śmierdzi okropnie... ciekawe kiedy ryby wypłyną do góry brzuchem.

 • 05.07.2018 19:55  Odpowiedz na komentarz

  Jeszcze trochę, to was będzie zaskakiwać, że rano wschodzi słońce, a zimą jest zimno...

PODOBNE TEMATY
Przyducha na Jeziorze Świętokrzyskim! Akwen nie jest skażony Od wczoraj na Jeziorze Świętokrzyskim w Gnieźnie masowo sną ryby. Jest to spowodowane przyduchą, czyli... Środa, 26 września 2018
Windsurfing na Wenecji Dzisiaj (środa) Pan Boguś - znany już gnieźnianom z niecodziennych akcji i pomysłów - pływał na Jeziorze... Środa, 12 września 2018
Nowa poezja pod Latarnią na Wenei Klub Dyskusji o Książce zaprasza na letnie spotkanie z literaturą w plenerze 14 sierpnia o godz. 20.00.... Poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Lato na desce nad jeziorem Winiary 18 weekendów na desce nad jeziorem Winiary. Przez cały lipiec, sierpień i wrzesień trwają lekcje pływania... Środa, 8 sierpnia 2018