Logo

Wakacje w mieście nie tylko dla młodych

Artykuł dodany: Piątek, 29 czerwca 2018
Wakacje w mieście nie tylko dla młodych
REKLAMA

Obok szerokiej oferty zajęć czy półkolonii dla dzieci, jakie przygotowały na wakacje gnieźnieńskie placówki kulturalne, edukacyjne i rekreacyjne, Miasto Gniezno nie zapomina również o starszych mieszkańcach.

Miejska Rada Seniorów w Gnieźnie zainicjowała projekt "Wakacje w Mieście" - szeroko rozumianą aktywizację środowiska osób starszych, którzy nie wyjeżdżają na wakacje.

W każdy dzień sierpnia odbędą się różne spotkania tematyczne. Wśród nich, wzorem lat ubiegłych, organizatorzy zapraszają na zajęcia plenerowe z fizjoterapeutą na terenie Stref Aktywności Seniorów (w czwartki), a także spacery z kijkami nordic-walking (we wtorki). Dzięki współpracy z Organizacją Turystyczną "Szlak Piastowski" odbędą się spacery po Gnieźnie z przewodnikiem (w środy). W letnie poniedziałki, organizatorzy przewidują również zabawy stolikowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Nie zabraknie zabaw przy akordeonie, potańcówek i wspólnego śpiewania (piątki).

Integracja środowiska, poprawa kondycji fizycznej i trening sprawności umysłowej, a przede wszystkim wspólna zabawa to wystarczająca zachęta by skorzystać ze spotkań. Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny będzie na plakatach i stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno