Logo

"100 książek na 100-lecie"

Artykuł dodany: Piątek, 29 czerwca 2018
REKLAMA

Literatura i niepodległość są ze sobą nierozerwalnie związane, a nazwiska wielu twórców literatury stały się symbolami zaangażowania i patriotyzmu. Jako biblioteka chcemy o tym przypominać, zwłaszcza w tym roku, w którym mamy tak ważną rocznicę.

Zgodnie z hasłem "By czytać się chciało, zakładkę odbierz wspaniałą" zachęcamy do pozyskiwania zakładek "100 lat nieodległości". Wystarczy wziąć udział w plebiscycie, który ma wyłonić 100 najważniejszych dla nas książek polskich autorów. Może to być ulubiona lektura z dzieciństwa, lektura szkolna, tytuł uważany za perłę literatury polskiej lub po prostu taki, który zapadł w pamięć... Wspólnie stworzymy listę "100 książek na 100- lecie".

Głosować można od lipca do końca października 2018 roku w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a. Które książki zwyciężą? Przekonamy się w listopadzie, kiedy zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu. Zapraszamy do głosowania i wspólnej zabawy.

Plebiscyt odbywa się w ramach programu edukacyjnego "A ja jestem Polak mały" realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Urząd Miejski w Gnieźnie.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno