Logo

Muzeum na witrynach sklepowych!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Muzeum na witrynach sklepowych!
REKLAMA

Wielkoformatowe plansze popularyzujące historię po raz kolejny pojawią się na witrynach sklepowych w centrum Gniezna. Nasze Muzeum kontynuuje rozpoczęty trzy lata temu projekt wystaw plenerowych, które dosłownie wychodzą na ulice miasta i przyciągają uwagę nie tylko mieszkańców, ale i turystów.

Tak jak w ubiegłym roku, bohaterami tegorocznej wystawy będą odtwórcy historyczni zaproszeni przez Muzeum do projektu "Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie". W dniach od 6 do 8 czerwca 2018 r. na wyspie nad jeziorem Jelonek opowiadali zaproszonym grupom szkolnym o tym, jakie znaczenie w życiu codziennym pierwszych Piastów odgrywały zwierzęta.

Projekt udokumentował znany gnieźnieński fotograf - Waldemar Stube i to jego zdjęcia będą prezentowane na wystawie. Zobaczycie na nich niezwykłych ludzi, którzy chętnie dzielą się swoją pasją i wiedzą. Odtwarzane przez nich dawne profesje pokazywały, w jaki sposób zwierzęta zapewniały przeżycie człowiekowi w czasach, kiedy każdy sam musiał zadbać o przyodzianie i wyżywienie rodziny. Zobaczycie m.in. rybaka, rogownika, bartnika i sokolnika.

Możemy tylko zapewnić, że tak jak sam projekt "Żywego Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie", tak i towarzysząca mu wystawa, są dość nietypową formą popularyzacji historii, która nie tylko stawia na wiedzę i rzetelność ale przede wszystkim szuka bezpośredniego kontaktu z odbiorcą.

Zaczarowani historią
Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
Zwierzęta 1000 lat temu

Otwarcie wystawy
28 czerwca, godz. 12.00
Restauracja "Zielony Stół"
Gniezno, ul. Tumska 15
Wstęp wolny

Autor fotografii: Waldemar Stube
Opracowanie merytoryczne: dr Michał Bogacki
Koordynacja: Magda Robaszkiewicz, Halina Kowalska
Opracowanie graficzne: YOS Studio
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno