Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dzieci spotkały się z pisarką i ilustratorką

Poniedziałek, 25 czerwca 2018
  • Dzieci spotkały się z pisarką i ilustratorką

W Przedszkolu nr 6 "Polne Kwiaty" odbyło się spotkanie z Agnieszką Zawiszą - pisarką i ilustratorką książeczek dla dzieci - "Historia o chłopcu imieniem Wojciech" oraz "Lech Czech i Rus Gniezno"; która na co dzień mieszka i pracuje we Włoszech w Orivieto.

Pani Agnieszka powitała wszystkie dzieci z oddziału III "Bławatki" oraz IV "Bratki", opowiedziała o swojej pracy artystycznej we Włoszech. Dzieci bardzo zaciekawione krajem, w którym mieszka - Włochami - potrafiły ukazać na mapie. Zadawały ciekawe pytania np.: "jak powstaje książka, oraz czy łatwo ją wydrukować. Artystka pokazała piękne ilustracje do nowej książki, którą tworzy. Następnie wszystkie dzieci oddały wyraz swojej ekspresji poprzez zabawy ruchowe "Lustro" - do proponowanej muzyki relaksacyjnej. Zabawa ta stała się inspiracją twórczą do pracy plastycznej, która przedszkolaki tworzyły w parach naprzeciwko siebie. Dzieci rysowały pastelami portret kolegi lub koleżanki znajdującej się naprzeciwko w parze.

Na spotkaniu z p. Agnieszką nie zabrakło też powiedzonek w j. włoskim, dzieci miały dużo ciekawych pytań. Na zakończenie sala " Bławatków" zamieniła się w małą galerię - wszystkie dzieci ustawiły, jedno za drugim i zakryły swoje twarze portretami - w ten sposób powstała przepiękna kolorowa wystawa.

Artystka urodziła się w Gnieźnie w 1978r. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu, ukończyła architekturę wnętrz oraz komunikację wizualną. Mieszka poza Polską już 13 lat, większość materiałów jej autorstwa powstała poza Polską i wiele z nich dla polskiego małego odbiorcy. Na co dzień Pani Agnieszka zajmuje się przede wszystkim ilustracją i naucza twórczo prowadząc warsztaty dydaktyczno - artystyczne w szkołach, przedszkolach, bibliotekach a nawet w muzeach i na festiwalach artystycznych. Prowadzi kursy formacyjne dla nauczycieli, rodziców w zakresie potencjału kreatywności.

Jest vice - prezesem Stowarzyszenia Kulturalnego "Aitia" non - profit, które zajmuje się projektami kulturalnymi i promocją społeczną. Jest członkiem Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych mającego siedzibę w Gnieźnie i zrzeszającego nauczycieli z całego świata.

Spotkanie z Panią Agnieszką Zawiszą było dla wszystkich bardzo miłe i pełne wrażeń. Mamy nadzieję, że na długo zapadnie w pamięć naszych przedszkolaków oraz wszystkich nauczycielek Przedszkola Polne Kwiaty, a Jej książeczki dla dzieci będą nadal chętnie czytane.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Szkoła Podstawowa nr 7 imienia "Powstańców Wielkopolskich 1918/1919" W przeddzień setnej rocznicy zawarcia rozejmu w Trewirze, Szkoła Podstawowa nr 7 w Gnieźnie, obchodziła... Sobota, 16 lutego 2019
Nowy rektor i nowe oblicze studiów w GSW Milenium Wraz ze zbliżającym się końcem zimy Gnieźnieński Szkoła Wyższa Milenium przejdzie wiosenną metamorfozę.... Piątek, 15 lutego 2019
Nieskuteczność, liczne błędy i brak punktów Tak słabego meczu szczypiornistki MKS-u PR URBIS Gniezno nie zagrały od dawna. W środę były nieskuteczne... Czwartek, 14 lutego 2019
Po raz drugi pokonać SMS ZPRP II Płock W środę piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno rozegrają zaległy mecz ligowy z SMS ZPRP II Płock. W... Środa, 13 lutego 2019