moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Koalicja zawiązana! Tomasz Budasz idzie do wyborów z PO, Nowoczesną i SLD

Poniedziałek, 25 czerwca 2018
 • Koalicja zawiązana! Tomasz Budasz idzie do wyborów z PO, Nowoczesną i SLD

Po wielu spekulacjach i perturbacjach udało się zawiązać koalicję, która poparła Tomasza Budasza jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna w nadchodzących wyborach samorządowych.

Udało mi się. Po raz pierwszy w historii Gniezna mamy koalicję ponad podziałami - mówi Tomasz Budasz. Podstawową ideą, która jednoczy nas wszystkich jest Pierwsza Stolica Polski, jej mieszkańcy i ich oczekiwania. Ogromnie cieszy mnie fakt, że na zaproszenie które formułowałem wraz z moimi zastępcami odpowiedziały różne osoby i środowiska. Dziś przede wszystkim polityczne. Już teraz mogę jednak zapowiedzieć, że na tym nie koniec. Reakcja mieszkańców na zapowiedź wspólnej pracy, ponad podziałami, jest bardzo pozytywna, z czego się bardzo cieszę. W chwili obecnej intensywnie pracujemy nad wspólnym programem wyborczym. Nasze kolejne spotkanie będzie związane z jego prezentacją. Tak jak mówiłem wcześniej, sam mam określone poglądy, ale dla dobra naszego miasta i naszych mieszkańców zaproponowałem wspólną koalicję różnych grup i środowisk. Nasze dzisiejsze spotkanie to najlepszy dowód na to, że nie tylko uzyskałem pozytywną odpowiedź na to zaproszenie, ale również i to, że w Gnieźnie jest wiele środowisk gotowych współpracować dla dobra miasta i jego mieszkańców. I za to właśnie pragnę serdecznie podziękować. Do kampanii samorządowej jeszcze daleko. Generalnie wracamy do naszych obowiązków, choć zapewniam, że prace koncepcyjne nad programem wyborczym trwają. Konsultujemy go z różnymi osobami i środowiskami, i jak tylko będzie już gotowy z pewnością o tym poinformujemy.

Struktury powiatowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który sam startuje w tych wyborach jako szeroka koalicja środowisk lewicowych w ostatnich dniach zarekomendowały poparcie dla Tomasza Budasza, jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna - mówi Tadeusz Tomaszewski (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Osobiście mogę powiedzieć, że cieszę się z zaproszenia pana prezydenta do współpracy i liczę, ze zmieniając oblicze miasta Gniezna będzie on konsekwentnie realizował również postulaty socjalne i społeczne. Najlepszy dowodem na to, że Tomasz Budasz jest człowiekiem, który jest w stanie budować porozumienie ponad podziałami jest nasza obecność i za to, że jest to możliwe dziękuję.

Bardzo się cieszę, że w tym miejscu, w państwa obecności mogę powiedzieć, że Tomasz Budasz jest również kandydatem Platformy Obywatelskiej - mówi Piotr Gruszczyński (Platforma Obywatelska). Nasze środowisko polityczne także zdecydowało się odpowiedzieć na zaproszenie sformułowane przez pana prezydenta. Wiem, że wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami i nie ma w nich miejsca na politykę. To dobrze. Sprawy mieszkańców, ich problemy i oczekiwania są pozbawione barw politycznych, a projekt zaproponowany przez Tomasza Budasza wychodzi na wprost tym oczekiwaniom. I ten fakt przemawia za tym, że ten projekt należy poprzeć. Obecność Platformy Obywatelskiej wydaje się w tym przypadku wręcz naturalna.

Przystąpiliśmy do porozumienia, bo tego oczekują mieszkańcy Gniezna - mówi Piotr Szczepański (Nowoczesna). Wsłuchując się w ich głosy wiemy, że w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oczekują zawarcia silnej koalicji, która będzie gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju miasta i inwestycji uwzględniających ich potrzeby. Gnieźnieńskie porozumienie to element Koalicji Obywatelskiej, którą z powodzeniem budujemy w całym kraju, bo mądrzy i dojrzali politycy potrafią wypracowywać trudne, ale potrzebne kompromisy. Doceniamy, że pierwsza kadencja prezydenta Budasza, po latach stagnacji, dała pozytywny impuls rozwoju, z dużą dozą wrażliwości na potrzeby i oczekiwania społeczeństwa. Druga kadencja to jeszcze większe oczekiwania, a więc i jeszcze większe wyzwania, ale podobnie jak prezydent wyzwań - nawet tych najtrudniejszych - się nie boimy. Nowoczesna ze swej strony zamierza wnieść do koalicji szereg nowatorskich rozwiązań ukierunkowanych na proinwestycyjne i progospodarcze działania władz miasta, a także poszukiwanie nowych źródeł dochodu, które nie obciążą kieszeni mieszkańców. Wesprzemy prezydenta gronem młodych, wykształconych osób o szerokich kwalifikacjach i z dużym doświadczeniem zawodowym.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

 • 30.06.2018 20:52  Odpowiedz na komentarz

  Byle nie oddac koryta. Niezla ferajna . Policmajster z nalogu sie wyciagnal.. inny pijany uciekal policji. Synek komucha rozdaje stolki. Grobla ratuje pwik i wprowadza pakiet naprawczy a prezesi otrzymuja agrody ze glowq boli. To jest szambo. Moze wyborcy sie obudza i zlikiduja koryto.

 • O poborach dyrektorów w starostwie krążą już legendy po mieście. Nie ma się co dziwić że Makohoński zrezygnował z mandatu radnego i napełnia kieszeń. To się nadaje do mediów ogólnopolskich.

 • A miejsca w korytach zapewne przed wyborcami zatajone.

 • 28.06.2018 08:46  Odpowiedz na komentarz

  WYBORCA . A gdzie ty widzisz w Gnieźnie PIS. Tu nie ma walki SLD czy PO z PiS em , CI PANOWIE WALCZĄ TYLKO O TO, BY KTOKOLWIEK, NIE ODERWAŁ ICH OD KORYTA ! Od twoich ciężko zarobionych pieniędzy oddawanych im co miesiąc z t.z. podatkiem, z którego oni potem, bardzo dobrze sobie żyją. I to już żyją latami !!

  28.06.2018 15:26

  To pisowcy głabia nasza kasę i siedzą przy korycie. A kto przeciw fora że dwora.Zwolnienia.

  28.06.2018 12:56

  Do takiej sytuacji na scenie politycznej Gniezna doprowadził poseł Dolata.
  Zapomnieliście jak dobre pół roku temu przewidział to wszystko Chuck Norris???
  Szkoda,że poseł Ostrowski i senator Gaweł nie rozumieli tych ostrzeżeń.

 • 26.06.2018 10:30  Odpowiedz na komentarz

  Byle PiS przy tym korycie już nie było ! Co chcieli już wzięli.

 • Zdzichu,Zdzichu króluj nam zawsze i wszędzie dla spóldzielców dla ludzi.Gdzie ty sie nie pojawisz jeszcze dla hajsu?

 • Głosując wspierają SLD, NOWOCZESNĄ, PO

 • Na Naszym Podwórku jest duża ferajna wszystko to są dzieci pana Frankensteina .

 • ZE SZATANEM OBY TYLKO PRZY KORYCIE

PODOBNE TEMATY
Kolejne osiedle z podświetloną nazwą! Osiedle Jagiellońskie dołączyło do Tysiąclecia, Orła Białego i Piastowskiego. Tym samym już cztery osiedla... Sobota, 30 maja 2020
Apel Rady Miasta Gniezna w sprawie bezpieczeństwa na drogach My, Radni Rady Miasta Gniezna, zwracamy się z apelem do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o podjęcie... Piątek, 29 maja 2020
Dodatkowe środki miejskie na kulturę w internecie W związku z epidemią koronawirusa od wielu tygodni odwoływane są imprezy kulturalne na terenie całej... Piątek, 29 maja 2020
W sobotę do Gniezna przyjedzie Szymon Hołownia Ekipa Szymona Hołowni już jutro odwiedzi Gniezno. O godz. 13.45 kandydat na Prezydenta RP spotka się... Piątek, 22 maja 2020