Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Koalicja zawiązana! Tomasz Budasz idzie do wyborów z PO, Nowoczesną i SLD

Poniedziałek, 25 czerwca 2018
 • Koalicja zawiązana! Tomasz Budasz idzie do wyborów z PO, Nowoczesną i SLD

Po wielu spekulacjach i perturbacjach udało się zawiązać koalicję, która poparła Tomasza Budasza jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna w nadchodzących wyborach samorządowych.

Udało mi się. Po raz pierwszy w historii Gniezna mamy koalicję ponad podziałami - mówi Tomasz Budasz. Podstawową ideą, która jednoczy nas wszystkich jest Pierwsza Stolica Polski, jej mieszkańcy i ich oczekiwania. Ogromnie cieszy mnie fakt, że na zaproszenie które formułowałem wraz z moimi zastępcami odpowiedziały różne osoby i środowiska. Dziś przede wszystkim polityczne. Już teraz mogę jednak zapowiedzieć, że na tym nie koniec. Reakcja mieszkańców na zapowiedź wspólnej pracy, ponad podziałami, jest bardzo pozytywna, z czego się bardzo cieszę. W chwili obecnej intensywnie pracujemy nad wspólnym programem wyborczym. Nasze kolejne spotkanie będzie związane z jego prezentacją. Tak jak mówiłem wcześniej, sam mam określone poglądy, ale dla dobra naszego miasta i naszych mieszkańców zaproponowałem wspólną koalicję różnych grup i środowisk. Nasze dzisiejsze spotkanie to najlepszy dowód na to, że nie tylko uzyskałem pozytywną odpowiedź na to zaproszenie, ale również i to, że w Gnieźnie jest wiele środowisk gotowych współpracować dla dobra miasta i jego mieszkańców. I za to właśnie pragnę serdecznie podziękować. Do kampanii samorządowej jeszcze daleko. Generalnie wracamy do naszych obowiązków, choć zapewniam, że prace koncepcyjne nad programem wyborczym trwają. Konsultujemy go z różnymi osobami i środowiskami, i jak tylko będzie już gotowy z pewnością o tym poinformujemy.

Struktury powiatowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który sam startuje w tych wyborach jako szeroka koalicja środowisk lewicowych w ostatnich dniach zarekomendowały poparcie dla Tomasza Budasza, jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna - mówi Tadeusz Tomaszewski (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Osobiście mogę powiedzieć, że cieszę się z zaproszenia pana prezydenta do współpracy i liczę, ze zmieniając oblicze miasta Gniezna będzie on konsekwentnie realizował również postulaty socjalne i społeczne. Najlepszy dowodem na to, że Tomasz Budasz jest człowiekiem, który jest w stanie budować porozumienie ponad podziałami jest nasza obecność i za to, że jest to możliwe dziękuję.

Bardzo się cieszę, że w tym miejscu, w państwa obecności mogę powiedzieć, że Tomasz Budasz jest również kandydatem Platformy Obywatelskiej - mówi Piotr Gruszczyński (Platforma Obywatelska). Nasze środowisko polityczne także zdecydowało się odpowiedzieć na zaproszenie sformułowane przez pana prezydenta. Wiem, że wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami i nie ma w nich miejsca na politykę. To dobrze. Sprawy mieszkańców, ich problemy i oczekiwania są pozbawione barw politycznych, a projekt zaproponowany przez Tomasza Budasza wychodzi na wprost tym oczekiwaniom. I ten fakt przemawia za tym, że ten projekt należy poprzeć. Obecność Platformy Obywatelskiej wydaje się w tym przypadku wręcz naturalna.

Przystąpiliśmy do porozumienia, bo tego oczekują mieszkańcy Gniezna - mówi Piotr Szczepański (Nowoczesna). Wsłuchując się w ich głosy wiemy, że w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oczekują zawarcia silnej koalicji, która będzie gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju miasta i inwestycji uwzględniających ich potrzeby. Gnieźnieńskie porozumienie to element Koalicji Obywatelskiej, którą z powodzeniem budujemy w całym kraju, bo mądrzy i dojrzali politycy potrafią wypracowywać trudne, ale potrzebne kompromisy. Doceniamy, że pierwsza kadencja prezydenta Budasza, po latach stagnacji, dała pozytywny impuls rozwoju, z dużą dozą wrażliwości na potrzeby i oczekiwania społeczeństwa. Druga kadencja to jeszcze większe oczekiwania, a więc i jeszcze większe wyzwania, ale podobnie jak prezydent wyzwań - nawet tych najtrudniejszych - się nie boimy. Nowoczesna ze swej strony zamierza wnieść do koalicji szereg nowatorskich rozwiązań ukierunkowanych na proinwestycyjne i progospodarcze działania władz miasta, a także poszukiwanie nowych źródeł dochodu, które nie obciążą kieszeni mieszkańców. Wesprzemy prezydenta gronem młodych, wykształconych osób o szerokich kwalifikacjach i z dużym doświadczeniem zawodowym.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

 • 30.06.2018 20:52  Odpowiedz na komentarz

  Byle nie oddac koryta. Niezla ferajna . Policmajster z nalogu sie wyciagnal.. inny pijany uciekal policji. Synek komucha rozdaje stolki. Grobla ratuje pwik i wprowadza pakiet naprawczy a prezesi otrzymuja agrody ze glowq boli. To jest szambo. Moze wyborcy sie obudza i zlikiduja koryto.

 • O poborach dyrektorów w starostwie krążą już legendy po mieście. Nie ma się co dziwić że Makohoński zrezygnował z mandatu radnego i napełnia kieszeń. To się nadaje do mediów ogólnopolskich.

 • A miejsca w korytach zapewne przed wyborcami zatajone.

 • 28.06.2018 08:46  Odpowiedz na komentarz

  WYBORCA . A gdzie ty widzisz w Gnieźnie PIS. Tu nie ma walki SLD czy PO z PiS em , CI PANOWIE WALCZĄ TYLKO O TO, BY KTOKOLWIEK, NIE ODERWAŁ ICH OD KORYTA ! Od twoich ciężko zarobionych pieniędzy oddawanych im co miesiąc z t.z. podatkiem, z którego oni potem, bardzo dobrze sobie żyją. I to już żyją latami !!

  28.06.2018 15:26

  To pisowcy głabia nasza kasę i siedzą przy korycie. A kto przeciw fora że dwora.Zwolnienia.

  28.06.2018 12:56

  Do takiej sytuacji na scenie politycznej Gniezna doprowadził poseł Dolata.
  Zapomnieliście jak dobre pół roku temu przewidział to wszystko Chuck Norris???
  Szkoda,że poseł Ostrowski i senator Gaweł nie rozumieli tych ostrzeżeń.

 • 26.06.2018 10:30  Odpowiedz na komentarz

  Byle PiS przy tym korycie już nie było ! Co chcieli już wzięli.

 • Zdzichu,Zdzichu króluj nam zawsze i wszędzie dla spóldzielców dla ludzi.Gdzie ty sie nie pojawisz jeszcze dla hajsu?

 • Głosując wspierają SLD, NOWOCZESNĄ, PO

 • Na Naszym Podwórku jest duża ferajna wszystko to są dzieci pana Frankensteina .

 • ZE SZATANEM OBY TYLKO PRZY KORYCIE

PODOBNE TEMATY
Zakończył się remont ulicy Roosevelta Roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym realizowanym wspólnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i... Piątek, 13 września 2019
Wojna na linii Miasto - Powiat? Magistrat stracił blok wart miliony, a wypomina 2,9 tys. zł przeznaczone na turystykę Urząd Miasta Gniezna szuka sporu prawdopodobnie z każdym możliwym podmiotem - w szczególności ze Starostwem... Piątek, 13 września 2019
Prezydent nie popiera posłanki? Radni miejscy są pełni obaw! Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz najwyraźniej zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem nastawił przeciw... Niedziela, 8 września 2019
Kierowanie ruchem na skrzyżowaniu Wrzesińskiej i Kostrzewskiego Jak informuje prywatny inwestor prowadzący prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Wrzesińskiej i Kostrzewskiego,... Sobota, 7 września 2019