Logo

Koalicja zawiązana! Tomasz Budasz idzie do wyborów z PO, Nowoczesną i SLD

Artykuł dodany: Poniedziałek, 25 czerwca 2018
Koalicja zawiązana! Tomasz Budasz idzie do wyborów z PO, Nowoczesną i SLD
REKLAMA

Po wielu spekulacjach i perturbacjach udało się zawiązać koalicję, która poparła Tomasza Budasza jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna w nadchodzących wyborach samorządowych.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Udało mi się. Po raz pierwszy w historii Gniezna mamy koalicję ponad podziałami - mówi Tomasz Budasz. Podstawową ideą, która jednoczy nas wszystkich jest Pierwsza Stolica Polski, jej mieszkańcy i ich oczekiwania. Ogromnie cieszy mnie fakt, że na zaproszenie które formułowałem wraz z moimi zastępcami odpowiedziały różne osoby i środowiska. Dziś przede wszystkim polityczne. Już teraz mogę jednak zapowiedzieć, że na tym nie koniec. Reakcja mieszkańców na zapowiedź wspólnej pracy, ponad podziałami, jest bardzo pozytywna, z czego się bardzo cieszę. W chwili obecnej intensywnie pracujemy nad wspólnym programem wyborczym. Nasze kolejne spotkanie będzie związane z jego prezentacją. Tak jak mówiłem wcześniej, sam mam określone poglądy, ale dla dobra naszego miasta i naszych mieszkańców zaproponowałem wspólną koalicję różnych grup i środowisk. Nasze dzisiejsze spotkanie to najlepszy dowód na to, że nie tylko uzyskałem pozytywną odpowiedź na to zaproszenie, ale również i to, że w Gnieźnie jest wiele środowisk gotowych współpracować dla dobra miasta i jego mieszkańców. I za to właśnie pragnę serdecznie podziękować. Do kampanii samorządowej jeszcze daleko. Generalnie wracamy do naszych obowiązków, choć zapewniam, że prace koncepcyjne nad programem wyborczym trwają. Konsultujemy go z różnymi osobami i środowiskami, i jak tylko będzie już gotowy z pewnością o tym poinformujemy.

Struktury powiatowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który sam startuje w tych wyborach jako szeroka koalicja środowisk lewicowych w ostatnich dniach zarekomendowały poparcie dla Tomasza Budasza, jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna - mówi Tadeusz Tomaszewski (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Osobiście mogę powiedzieć, że cieszę się z zaproszenia pana prezydenta do współpracy i liczę, ze zmieniając oblicze miasta Gniezna będzie on konsekwentnie realizował również postulaty socjalne i społeczne. Najlepszy dowodem na to, że Tomasz Budasz jest człowiekiem, który jest w stanie budować porozumienie ponad podziałami jest nasza obecność i za to, że jest to możliwe dziękuję.

Bardzo się cieszę, że w tym miejscu, w państwa obecności mogę powiedzieć, że Tomasz Budasz jest również kandydatem Platformy Obywatelskiej - mówi Piotr Gruszczyński (Platforma Obywatelska). Nasze środowisko polityczne także zdecydowało się odpowiedzieć na zaproszenie sformułowane przez pana prezydenta. Wiem, że wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami i nie ma w nich miejsca na politykę. To dobrze. Sprawy mieszkańców, ich problemy i oczekiwania są pozbawione barw politycznych, a projekt zaproponowany przez Tomasza Budasza wychodzi na wprost tym oczekiwaniom. I ten fakt przemawia za tym, że ten projekt należy poprzeć. Obecność Platformy Obywatelskiej wydaje się w tym przypadku wręcz naturalna.

Przystąpiliśmy do porozumienia, bo tego oczekują mieszkańcy Gniezna - mówi Piotr Szczepański (Nowoczesna). Wsłuchując się w ich głosy wiemy, że w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oczekują zawarcia silnej koalicji, która będzie gwarancją dalszego dynamicznego rozwoju miasta i inwestycji uwzględniających ich potrzeby. Gnieźnieńskie porozumienie to element Koalicji Obywatelskiej, którą z powodzeniem budujemy w całym kraju, bo mądrzy i dojrzali politycy potrafią wypracowywać trudne, ale potrzebne kompromisy. Doceniamy, że pierwsza kadencja prezydenta Budasza, po latach stagnacji, dała pozytywny impuls rozwoju, z dużą dozą wrażliwości na potrzeby i oczekiwania społeczeństwa. Druga kadencja to jeszcze większe oczekiwania, a więc i jeszcze większe wyzwania, ale podobnie jak prezydent wyzwań - nawet tych najtrudniejszych - się nie boimy. Nowoczesna ze swej strony zamierza wnieść do koalicji szereg nowatorskich rozwiązań ukierunkowanych na proinwestycyjne i progospodarcze działania władz miasta, a także poszukiwanie nowych źródeł dochodu, które nie obciążą kieszeni mieszkańców. Wesprzemy prezydenta gronem młodych, wykształconych osób o szerokich kwalifikacjach i z dużym doświadczeniem zawodowym.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (11)

Jurasz
30.06.2018 20:52

Byle nie oddac koryta. Niezla ferajna . Policmajster z nalogu sie wyciagnal.. inny pijany uciekal policji. Synek komucha rozdaje stolki. Grobla ratuje pwik i wprowadza pakiet naprawczy a prezesi otrzymuja agrody ze glowq boli. To jest szambo. Moze wyborcy sie obudza i zlikiduja koryto.

Odpowiedz
W załączniku
28.06.2018 16:26

O poborach dyrektorów w starostwie krążą już legendy po mieście. Nie ma się co dziwić że Makohoński zrezygnował z mandatu radnego i napełnia kieszeń. To się nadaje do mediów ogólnopolskich.

Odpowiedz
Jateżchcę
28.06.2018 15:21

A miejsca w korytach zapewne przed wyborcami zatajone.

Odpowiedz
Uczciwus
28.06.2018 08:46

WYBORCA . A gdzie ty widzisz w Gnieźnie PIS. Tu nie ma walki SLD czy PO z PiS em , CI PANOWIE WALCZĄ TYLKO O TO, BY KTOKOLWIEK, NIE ODERWAŁ ICH OD KORYTA ! Od twoich ciężko zarobionych pieniędzy oddawanych im co miesiąc z t.z. podatkiem, z którego oni potem, bardzo dobrze sobie żyją. I to już żyją latami !!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Urzednik - 28.06.2018 15:26

To pisowcy głabia nasza kasę i siedzą przy korycie. A kto przeciw fora że dwora.Zwolnienia.

ANTYKOMUCH - 28.06.2018 12:56

Do takiej sytuacji na scenie politycznej Gniezna doprowadził poseł Dolata.
Zapomnieliście jak dobre pół roku temu przewidział to wszystko Chuck Norris???
Szkoda,że poseł Ostrowski i senator Gaweł nie rozumieli tych ostrzeżeń.

Wyborca
26.06.2018 10:30

Byle PiS przy tym korycie już nie było ! Co chcieli już wzięli.

Odpowiedz
Oddany spóldzielec.
26.06.2018 08:57

Zdzichu,Zdzichu króluj nam zawsze i wszędzie dla spóldzielców dla ludzi.Gdzie ty sie nie pojawisz jeszcze dla hajsu?

Odpowiedz
Nigdy więcej
25.06.2018 22:54

Głosując wspierają SLD, NOWOCZESNĄ, PO

Odpowiedz
"ko"...pacz
25.06.2018 20:31

Na Naszym Podwórku jest duża ferajna wszystko to są dzieci pana Frankensteina .

Odpowiedz
MAJEWSKI MARCIN
25.06.2018 13:59

ZE SZATANEM OBY TYLKO PRZY KORYCIE

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno