Logo

Gdzie mają parkować gnieźnieńscy policjanci?

Artykuł dodany: Sobota, 23 czerwca 2018
Gdzie mają parkować gnieźnieńscy policjanci?
REKLAMA

Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy informację, że wobec kilkunastu policjantów z gnieźnieńskiej komendy wszczęto postępowanie wyjaśniające dotyczące parkowania prywatnych aut na parkingu służbowym. Postanowiliśmy zając się tą sprawą.

Zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie z zapytaniem prasowym:
Wobec kilkunastu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wszczęto postępowanie wyjaśniające dotyczące parkowania samochodów prywatnych na parkingu komendy. W związku z tym zwracam się z zapytaniem:
  • Gdzie pracownicy KPP w Gnieźnie mogą parkować swoje prywatne samochody, aby nie zajmować miejsc parkingowych na ul. Jana Pawła II (ponadto Strefa Płatnego Parkowania umożliwia wykupienie biletu jedynie na 2 godziny).
  • Jaki był dokładny powód wszczęcia postępowań wyjaśniających i jakie sankcje grożą funkcjonariuszom (utrata premii itp.)?
  • Czy zakaz parkowania aut prywatnych na parkingu KPP w Gnieźnie dotyczy wszystkich pracowników komendy? Czy są wydawane specjalne przepustki? Jeżeli tak, to jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać przepustkę? Ile osób posiada taką przepustkę?
 
Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
  • Brak jest regulacji prawnych, które by zabraniały funkcjonariuszom Policji, pracownikom innych urzędów lub określonej grupie uczestników ruchu drogowego parkowania na konkretnych ulicach miasta, w tym na ul. Jana Pawła II;
  • nie posiadam wiedzy, aby w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie wszczęto postępowania funkcjonariuszom tej jednostki za nieprawidłowe parkowanie pojazdów;
  • plac alarmowy należący do gnieźnieńskiej komendy stanowi integralną część nieruchomości. Nie jest to ogólnie dostępny parking samochodowy, a sposób korzystania z placu określają regulacje wewnętrzne, które wynikają z obowiązku zapewnienia ochrony obiektu, przepisów prawnych dotyczących ochrony przeciwpożarowej budynków, etc. I nie są to informacje, które podlegają upublicznieniu.
asp. sztab. Anna Osińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie

Udało nam się ustalić, że po naszej interwencji postępowania wyjaśniające zostały po prostu cofnięte. Niewiadomo jednak na jakiej podstawie KPP w Gnieźnie stwierdziła, że parkowanie samochodów prywatnych na parkingu jednostki finansowej z budżetu państwa, czyli podatków obywateli, nie są publiczne. Prawdopodobnie jest to po prostu decyzja osób wyższego szczebla, którzy dysponują pozwoleniami na parkowania swoich aut na terenie KPP.

Jak wiadomo, parkowanie na ul. Jana Pawła II jest problematyczne, ponieważ tylko jedna strona nie jest objęta Strefą Płatnego Parkowania, natomiast na drugiej maksymalny czas parkowania wynosi do dwóch godzin.
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (12)

Taki sobie Ja
26.06.2018 13:16

Wiadomo tylko wybrani mogą parkować no i dupowlazy, to nie jest normalna jednostka tam tylko króluje mobing, kolesiostwo, i zastraszanie dlatego pewnie dwóch Policjantów powiedzialo dosyć i położyli raporty o zwolnienie, jeden chwilę wcześniej wrócił do Poznania, ciekawe dlaczego jeszcze ktoś się tym nie zainteresował. Patologia KOZIA I GEBELSOWA

Odpowiedz
Sabik
24.06.2018 23:53

Przecież problem z parkowaniem dotyczy tylko policjantów z dołu tzn. Nie ma problemu z parkowaniem

Odpowiedz
Zbulwersowana
24.06.2018 22:19

Przepustki są tylko dla vipów... dół może sobie pomarzyć o niej.

Odpowiedz
Mmmm
24.06.2018 16:44

lepiej niech starostwo się zainteresuje parkingami przy szpitalu - tam ani pracownik ani tym bardziej pacjent nie zaparkuje

Odpowiedz
Ania
24.06.2018 13:22

Pracownicy starostwa też nie mają gdzie parkować. Chyba że się dogadają z parkingowym który wpuszcza na parking po uważaniu

Odpowiedz
Czytelnik
24.06.2018 12:11

Pan redaktor jak zwykle "zapomniał" napisać, że żaden pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia miejsc parkingowych pracownikom..., a policjanci nie mając argumentów skarżą się brukowej prasie. Tyle w temacie!

Odpowiedz
Hubert
24.06.2018 09:35

Piskowskie k...y znow w natarciu

Odpowiedz
Acgfy
24.06.2018 00:21

Czego wy się jeszcze uczepicie? A pracownicy skarbówki, zus, starostwa to niby parkują na strefie? Jest miejsce, nie utrudnia wyjazdu na akcję to niech sobie parkują. Innych problemów nie ma? Paranoja .

Odpowiedz
Szary obywatel
23.06.2018 16:01

Na terenie całego miasta.
Prywatne auto na parkingu za który trzeba zapłacić jak kazdy szary obywatel!
Policjant czy nie każdy inny obywatel!

Odpowiedz
Sasiad
23.06.2018 13:14

No najlepiej... Pracownik najlepiej jak będzie rowerem przyjeżdżał.... A wielmozne szefostwo swoje "karety" pod biurami żeby nie zmoknąć i nie zmarznąć a nie daj Bóg się zmęczyć po przejściu 500m. Ciekawe dlaczego mądre głowy nie brały pod uwagę brak miejsc parkingowych przy projektowaniu budynku który zresztą i tak jest wybudowany wbrew przepisom budowlanym jak orzekł SA.... Czyli policyjni włodarze czują się poza prawem.... Wyrzucić ta elite jak to zrobiono w Świnoujściu... Proponuję temat nagłośnić u ministra Brudzińskiego....

Odpowiedz
Xyz
23.06.2018 13:01

I dziwić się, że młodzi policjanci odchodzą? Za moich czasów każdy funkcjonariusz miał prawo parkować na placu Komendy. To jest chore, aby osoby które mają bezpośrednio do czynienia z patologia musiały zostawiać auta pozostawione na ulicy i płacić za parking chociaż najmniej zarabiają. Ta praca już nic nie oferuje. A co do policjantów którzy wszczęli postępowania dyscyplinarne to może lepiej im zrobić postępowania za przekroczenie uprawnień.

Odpowiedz
Cyprian
23.06.2018 12:19

Za brak możliwości zaparkowania policjanci mogą podziękować jednej Pani Dyrektor ze Starostwa. Ostatnio aktywnej w mediach. Ciekawe gdzie będzie startować?

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno