Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Złota Rączka" pomoże gnieźnieńskim seniorom

Czwartek, 21 czerwca 2018

Z pomocy przy drobnych, domowych usterkach będą mogli już od lipca skorzystać mieszkający samotnie gnieźnieńscy seniorzy. Mimo, iż program, zaproponowany przez członków Miejskiej Rady Seniorów, w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego nie zyskał wymaganego poparcia, władze Gniezna podjęły decyzję o wprowadzeniu go w życie ze środków budżetu Miasta.

Celem programu jest dotarcie do seniorów z bezpłatną pomocą przy drobnych, domowych usterkach. Kierowany jest do osób w wieku 65+, mieszkających na terenie Miasta Gniezna, mieszkających samotnie lub tylko z drugą osobą w wieku 65+, niesamodzielnych, niepełnosprawnych, dysponujących niskim budżetem, którzy potrzebują pomocy w wykonaniu prostych czynności technicznych.

Zasady funkcjonowania programu "Złota Rączka dla seniora":

1. W ramach projektu zaplanowano świadczenie drobnych, bezpłatnych usług naprawczych, spełniających następujące kryteria:
 • niewymagających specjalistycznej wiedzy oraz specjalistycznych uprawnień,
 • które nie są świadczone w ramach innych umów np. ze wspólnotą mieszkaniową, administracją itd.,
 • niewymagających natychmiastowej interwencji.

2. Lista prac ujętych w ramach programu "Złota Rączka dla Seniora":
 • wymiana żarówki,
 • wymiana/regulacja klamki,
 • wkręcenie kołków,
 • naprawa cieknącego kranu/czyszczenie odpływu,
 • naprawa wadliwie działającej spłuczki,
 • wymiana uszczelki w urządzeniach wod-kan,
 • uszczelnienie drzwi lub okien,
 • inne drobne czynności naprawcze.

3. Ostateczną decyzję dotyczącą zakwalifikowania naprawy u seniora do wykonania usługi podejmie pracownik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie oraz pracownik techniczny po weryfikacji zgłoszenia na miejscu. W sytuacji braku możliwości naprawy lub gdy zakres czynności wykracza poza kryteria prac naprawczych, Miasto Gniezno zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania usługi.

4. Koszt wykonania roboczogodziny usługi poniesie Miasto Gniezno, natomiast osoba zgłaszająca usterkę poniesie koszt zakupu niezbędnych materiałów.

5. Wykonawcą robót naprawczych będzie wykwalifikowany mistrz budowlany - również senior.

6. Przyjmowania zgłoszeń usług naprawczych dokonywać będzie pracownik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie pod numerem tel.: 61 426 04 51, lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie: ul. Lecha 6, pok. 04, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 10.00.
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

 • Czy to czasami już nie "KIEŁBASA WYBORCZA" naszego prezydenta? Przecież gnieźnianie w demokratycznym głosowaniu ten pomysł prezydenta w ubiegłym roku odrzucili!

PODOBNE TEMATY
Ul. Składowa w Gnieźnie zostanie zamknięta! Winna jest firma, która nie wywiązała się z umowy! Już niebawem ul. Składowa w Gnieźnie zostanie zamknięta dla ruchu. Wszystko ze względu na zły stan nawierzchni.... Środa, 20 lutego 2019
ORLEN Przedszkoliada Tour odwiedził Gniezno W czwartek, 14 lutego, w hali im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie odbyła się kolejne... Poniedziałek, 18 lutego 2019
Ścianka wspinaczkowa, nowy plac i strefa dla seniorów To będzie drugi i ostatni etap budowy placu zabaw na osiedlu Ustronie, w pobliżu jeziora Winiary. Do... Poniedziałek, 18 lutego 2019
Apel ludzi kultury do Prezydenta Miasta Tomasza Budasza Jako gnieźnieńscy twórcy kultury, artyści i animatorzy - w tym członkowie gnieźnieńskich stowarzyszeń,... Niedziela, 17 lutego 2019