Logo

"Bezpieczne wakacje" - bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów

Artykuł dodany: Środa, 20 czerwca 2018
REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie ponownie zapraszają mieszkańców do uczestniczenia w akcji pod hasłem "Bezpieczne wakacje". W dniach 25 - 29 czerwca br., na Stacjach Kontroli Pojazdów z terenu powiatu gnieźnieńskiego odbywać się będzie bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdów.

Jak podkreślają organizatorzy i partnerzy akcji głównym jej celem jest zachęcenie mieszkańców do sprawdzenia swojego auta przed wakacyjnymi wyjazdami i zadbania o bezpieczeństwa własne oraz pasażerów. Cykliczne działania na rzecz poprawy stanu technicznego pojazdów mają prowadzić do wykształcenia się większej świadomości zagrożeń  i niebezpieczeństw występujących szczególnie podczas wakacyjnych podróży. Pamiętajmy, że dobrze przygotowany, sprawdzony pod względem technicznym samochód, jest bezpieczniejszy zarówno dla samych jadących nim osób, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Pozwala jednocześnie uniknąć przykrych niespodzianek utrudniających długo wyczekiwany wypoczynek.

Bezpłatna weryfikacja stanu technicznego pojazdu obejmuje m.in.: kontrolę oświetlenia,  ogumienia oraz układów: kierowniczego, hamulcowego i wydechowego.

Akcja organizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie oraz Stacjami Kontroli Pojazdów.
 

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno