Logo

Ruszyła rewitalizacja Parku Trzech Kultur w Gnieźnie

Artykuł dodany: Środa, 20 czerwca 2018
Ruszyła rewitalizacja Parku Trzech Kultur w Gnieźnie
REKLAMA

Na tę inwestycję mieszkańcy Tysiąclecia czekali od lat. Właśnie rozpoczyna się kompleksowa rewitalizacja parku Trzech Kultur usytuowanego pomiędzy ulicami Roosevelta i Budowlanych. Jej planowane zakończenie to jesień 2018 a koszt 2 948 688,84 zł brutto.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Rewitalizacja obejmie całą powierzchnię terenu zielonego. To już trzeci park odnawiany przez Zakład Zieleni Miejskiej w Gnieźnie w ostatnim czasie. Po terenach zielonych przy dworcu, przyszedł czas na kolejny obszar, oddalony nieco od centrum miasta. Park Trzech Kultur po sierpniowej nawałnicy w 2017 r. został bardzo mocno zniszczony. Mieszkańcy zorganizowali akcję i w dużej mierze go posprzątali. Postanowiłem jednak, że te porządki odbędą się na szerszą skalę i zmienią się w rewitalizację tego terenu - mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

Rewitalizacja Parku Trzech Kultur obejmie całą jego powierzchnię. Projektując ten park brano przede wszystkim pod uwagę to, że w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się 2 szkoły, 2 przedszkola i oczywiście osiedla mieszkaniowe. Przebudujemy więc całkowicie jego układ komunikacyjny, tak, by można było jak najszybciej i jak najłatwiej pokonać dystans typu: dom - szkoła - przedszkole - mówi Małgorzata Kania, kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie. W odnowionym parku nie zabraknie oczywiście placu zabaw i strefy fitness. Kompleksowej odbudowie z odtworzeniem linii brzegowej poddany zostanie staw. W całym parku pojawią się nowe ławki, kosze, popielnice i stojaki rowerowe. Nie zabraknie też nowych roślin i drzew, przy jednoczesnym odtworzeniu dawnych nasadzeń parkowych.

Podczas prowadzonej rewitalizacji będzie obowiązywać zakaz wstępu do parku, który w całości zostanie ogrodzony, zamknięty będzie także plac zabaw. Dzieci z osiedla  w tym czasie będą mogły korzystać z innych placów zabaw: przy Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Paczkowskiego a także przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Żwirki i Wigury codziennie w godz. 8:00 - 20:00. 
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno