Logo

II miejsce Gniezna w XXIV Wieloboju Morskim o Złotą Kotwicę

Artykuł dodany: Wtorek, 19 czerwca 2018
II miejsce Gniezna w XXIV Wieloboju Morskim o Złotą Kotwicę
REKLAMA

Między 15 a 17 czerwca 2018 Świnoujście gościło drużyny z miast okrętów: Gniezna, Poznania, Torunia, Krakowa, Lublina, a także Świnoujścia uczestniczące w XXIV Wieloboju Morskim.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Pierwszym etapem rywalizacji były zmagania sprawnościowe. Młodzież uczestniczyła w konkurencjach: rzutu rzutką cumowniczą na celność do koła ratunkowego, biegu z odbijaczem, przeciąganiu liny oraz widowiskowej walce na bomie. Zdobyte 16 punktów pozwoliło drużynie z SP nr 1 z Gniezna na zdobycie II lokaty na podium. Pierwsze miejsce zdobyli gospodarze, a trzecią pozycję zawodnicy z Poznania. Na kolejnych miejscach znalazł się Kraków oraz Toruń.

Konkurs Wiedzy Marynistycznej rozpoczął się po zmaganiach sportowych. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z historii marynarki wojennej, umiejętnością wiązania węzłów żeglarskich, budowy okrętów oraz zwyczajów ceremoniału morskiego. W tej konkurencji uczniowie reprezentujący SP nr 1 w Gnieźnie zajęli I miejsce. Na miejscu II i III znalazły się drużyny z Torunia i Poznania.

Z okazji stulecia utworzenia Marynarki Wojennej i święta 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zorganizowano piknik marynarski w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Wśród dostępnych atrakcji były: pokaz statyczny sprzętu wojskowego, pokazy ratownictwa morskiego, występy artystyczne dzieci i młodzieży z Klubu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, Miejskiego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 1, występ zespołu estradowego Marynarki Wojennej RP „Riwiera" z Klubu Marynarki Wojennej Gdynia, występ zespołu estradowego "The Postman" z Polkowic, koncert finałowy świnoujskiej Orkiestry Wojskowej z elementami musztry paradnej, mobilna strzelnica kontenerowa, piekarnia polowa, piknik dla dzieci, śmigłowiec MW oraz standardowo wojskowa grochówka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnej postawy podczas niełatwych zmagań!
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno