Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rodzinna niedziela w Muzeum już 24 czerwca

Poniedziałek, 18 czerwca 2018
  • Rodzinna niedziela w Muzeum już 24 czerwca

W niedzielę, 24 czerwca, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w "Rodzinnej niedzieli w Muzeum". Tym razem przeniesiemy się do świata Słowian.

Tegoroczny III Weekend na Szlaku Piastowskim odbywa się pod hasłem Słowiańskie legendy i obrzędy, podczas którego zapraszamy najmłodszych z opiekunami do zwiedzania muzeum specjalnie przygotowaną ścieżką. Nasza propozycja to zwiedzanie aktywne, w trakcie którego zaprosimy uczestników nie tylko rozmowy, ale i rozwiązywania zagadek, zabaw i ćwiczeń związanych z tematem spotkania z wykorzystaniem wczesnośredniowiecznych replik.

Odwiedzimy wystawę stałą Początki Państwa Polskiego i czasową Wielkie Morawy. Opowiemy o dawnych wierzeniach i związanej z nią obrzędowości słowiańskiej z czasów przedchrześcijańskich. To wówczas powstawały przekazywane ustnie legendy o początkach polskiej państwowości. Pokażemy pochodzące z odległych wieków przedmioty tajemnicze i rozbudzające wyobraźnię.
 
Rodzinne niedziele w Muzeum cieszą się dużym zainteresowaniem aktywnych rodziców i ich dzieci, które wychodzą pełne wrażeń z naszego Muzeum. Zapraszamy stałych bywalców, ale także tych, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w naszych rodzinnych spotkaniach - dołączcie razem z nami do wspólnej zabawy!
 
Rodzinna Niedziela w Muzeum odbędzie się 24 czerwca od godz. 11:00 do 13:00. Spotykamy się w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Czekamy na Was i serdecznie zapraszamy całymi rodzinami!
 
Uwaga! OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
Zwiedzanie wystawy Początki Państwa Polskiego i Wielkie Morawy odbędzie się w trzech grupach (po 45 minut każda). Wejścia w godzinach 11:00, 12:00, 13:00. Maksymalna ilość uczestników w grupie to 20 osób.
e-mail: rezerwacje@muzeumgniezno.pl
tel. 61 426 46 41 wew. 210
 
Wstęp wolny!
 
Prowadzenie: Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna MPPP w Gnieźnie)
źródło: MPPP

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Archeologia Gniezna w Poznaniu Wystawa ukazuje historię badań archeologicznych w Gnieźnie od ich początku aż do dzisiaj. Ta historia... Środa, 6 lutego 2019
Tajemnice Złotego Kodeksu Jakie tajemnice kryje Złoty Kodeks Gnieźnieński? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć uczestnicy... Wtorek, 29 stycznia 2019
Uwaga Historia! Odtwórstwo historyczne wczesnego średniowiecza w Polsce Pierwsza wystawa czasowa w nowym 2019 roku w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Ekspozycja... Czwartek, 17 stycznia 2019
III koncert charytatywny Pragniemy Was zaprosić na kolejną III edycję koncertu charytatywnego, którego celem jest zbiórka pieniędzy... Wtorek, 8 stycznia 2019