Logo

Rodzinna niedziela w Muzeum już 24 czerwca

Artykuł dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Rodzinna niedziela w Muzeum już 24 czerwca
REKLAMA

W niedzielę, 24 czerwca, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w "Rodzinnej niedzieli w Muzeum". Tym razem przeniesiemy się do świata Słowian.

Tegoroczny III Weekend na Szlaku Piastowskim odbywa się pod hasłem Słowiańskie legendy i obrzędy, podczas którego zapraszamy najmłodszych z opiekunami do zwiedzania muzeum specjalnie przygotowaną ścieżką. Nasza propozycja to zwiedzanie aktywne, w trakcie którego zaprosimy uczestników nie tylko rozmowy, ale i rozwiązywania zagadek, zabaw i ćwiczeń związanych z tematem spotkania z wykorzystaniem wczesnośredniowiecznych replik.

Odwiedzimy wystawę stałą Początki Państwa Polskiego i czasową Wielkie Morawy. Opowiemy o dawnych wierzeniach i związanej z nią obrzędowości słowiańskiej z czasów przedchrześcijańskich. To wówczas powstawały przekazywane ustnie legendy o początkach polskiej państwowości. Pokażemy pochodzące z odległych wieków przedmioty tajemnicze i rozbudzające wyobraźnię.
 
Rodzinne niedziele w Muzeum cieszą się dużym zainteresowaniem aktywnych rodziców i ich dzieci, które wychodzą pełne wrażeń z naszego Muzeum. Zapraszamy stałych bywalców, ale także tych, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w naszych rodzinnych spotkaniach - dołączcie razem z nami do wspólnej zabawy!
 
Rodzinna Niedziela w Muzeum odbędzie się 24 czerwca od godz. 11:00 do 13:00. Spotykamy się w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Czekamy na Was i serdecznie zapraszamy całymi rodzinami!
 
Uwaga! OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
Zwiedzanie wystawy Początki Państwa Polskiego i Wielkie Morawy odbędzie się w trzech grupach (po 45 minut każda). Wejścia w godzinach 11:00, 12:00, 13:00. Maksymalna ilość uczestników w grupie to 20 osób.
e-mail: rezerwacje@muzeumgniezno.pl
tel. 61 426 46 41 wew. 210
 
Wstęp wolny!
 
Prowadzenie: Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna MPPP w Gnieźnie)
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno