Logo

Nie ma pobłażania na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych

Artykuł dodany: Poniedziałek, 18 czerwca 2018
Nie ma pobłażania na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych
REKLAMA

Tylko w ostatnim tygodniu Strażnicy Miejscy ujawnili 11 sprawców spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Były to 3 przypadki w parkach Kościuszki i Kaczorowskiego, 2 przypadki po zamknięciu targowiska na Placu Piłsudskiego, 4 przypadki na Placu Świętego Wojciecha, 2 przypadki w centrum miasta. Każdy ze sprawców, przyłapany na gorącym uczynku, zgodnie z dyspozycją art. 43 ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi znowelizowanej w dniu 10.01.2018 r. ukarany został mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Przypomnijmy, że zmiana ustawy, która weszła w życie 9.03.2018 r. rozszerzyła teren jej oddziaływania. Nie chodzi już tylko o miejsca zabronione, literalnie wymienione w starej ustawie jak ulice, parki, skwery, ale "zabronione jest spożywanie napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów". Chodzi głównie o ogródki przy lokalach gastronomicznych.

Strażnicy Miejscy zapowiadają nasilenie kontroli. Warto pamiętać, że patrole rowerowe docierają tam, gdzie nie wjedzie radiowóz. W związku z uruchomioną Strefą Kibica na Placu Świętego Wojciecha funkcjonariusze przestrzegają, że nie będzie pobłażania i pouczania, tylko mandaty.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (4)

Borek
19.06.2018 12:27

Dobra dobra. Osiedle Piastowskie przy samym przedszkolu prawoe dzien w dzien siedza nawaleni od bladego switu. A babka z pobliskiego sklepu tym nietrzezwym sprzedaje alko a ostatnio jednego schowala u siebie w sklepie jak policja przyjechala ich spisac...

Odpowiedz
Kaufman 73
18.06.2018 19:17

Proszę zobaczyć co dzieje się na terenie targowiska przy ul. Warszawskiej po godz.16, i wieczorem w dzień powszedni i weekend. To jedna wielka melina. Klatki schodowe do parkingu pod ziemią zajęte są przez całe ekipy meliniarstwa, a rano szkło, mocz, kał i wymiociny. Gdzie jest Straż Miejska, Policja ? Najlepiej mundurowym jest pokazywać się za dnia , nikt im krzywdy nie zrobi, gorzej w nocy to lepiej chodzić po Rynku, albo siedzieć w radiowozie i polować na gamoni.

Odpowiedz
Jt666
18.06.2018 12:52

Jasne , proszę sprawdzić na końcówce na "tajwanienie". Tam piją 24h.

Odpowiedz
Spacerujący dziadek
18.06.2018 12:36

To jakieś żarty straży miejskiej ? Na Garbarskiej i na Wenecji piją od rana do wieczora. Czemu sprzedawczynie Małych delikatesów sprzedają alkohol pijanym ?A co właściciele tych sklepów .Straż nie może ich znaleźć.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno