Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Oświadczenie Tomasza Budasza! Czy do wyborów pójdzie bez Platformy Obywatelskiej?

Czwartek, 14 czerwca 2018
 • Oświadczenie Tomasza Budasza! Czy do wyborów pójdzie bez Platformy Obywatelskiej?

Dzisiaj Prezydent Miasta Gniezna przesłał oświadczenie, z treści którego wynika, że prawdopodobnie do wyborów pójdzie z własnego ugrupowania - bez Platformy Obywatelskiej. Włodarz informuje jednocześnie, że zaprasza wszystkich do szerokiej koalicji samorządowej.

Treść oświadczenia:
Przez ostatnie trzy i pół roku mojej prezydentury systematycznie pracowałem na rzecz mieszkańców Gniezna - Pierwszej Stolicy Polski. Efekty tych działań widać już w przestrzeni naszego miasta. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i pomocy moich współpracowników. Przede wszystkim Jarosława Grobelnego i Michała Powałowskiego, ale też wielu innych, którym już teraz bardzo serdecznie dziękuję.

Swoją działalność oparłem na współpracy z różnymi ludźmi, grupami oraz środowiskami politycznymi. Traktując Gniezno, jako wspólne dobro nas wszystkich uznałem, że muszę być prezydentem otwartym na różne pomysły i oczekiwania społeczne, ponieważ uważam, że ludzi należy łączyć, nie dzielić.

Dość długo powstrzymywałem się od deklaracji związanych ze zbliżającymi się wyborami. A to dlatego, że bardzo zajmuje mnie bieżąca praca, realizowane projekty, zabieganie o fundusze i kolejne inwestycje. Czas wyborów samorządowych zbliża się jednak nieuchronnie. Dlatego dziś postanowiłem się w tej kwestii wypowiedzieć.

Jestem osobą o określonych poglądach. Nigdy tego nie ukrywałem, i nie zamierzam się tego wypierać. Uznałem jednak, że miasto, jego mieszkańcy i ich sprawy nie mogą być rozpatrywane wyłącznie przez pryzmat barw i przynależności partyjnej. Infrastruktura, inwestycje, wydarzenia społeczne i kulturalne są dla wszystkich.

Dobierając sobie grono najbliższych współpracowników sięgnąłem po przedstawicieli różnych środowisk, nie patrząc na ich osobiste poglądy, sympatie i dotychczasowe wybory polityczne, ale głównymi kryteriami były profesjonalizm, przygotowanie i zaangażowanie w pracy. Myślę, że po tym czasie mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że był to dobry wybór. Korzystając z tego doświadczenia, zamierzam nadal, współpracować: Jarosławem Grobelnym i Michałem Powałowskim. Chciałem także dziś zaprosić wszystkie zainteresowane osoby, środowiska i formacje polityczne do szerokiej kolacji samorządowej na rzecz naszego miasta.

Jestem przekonany, że współpraca ponad podziałami ma sens. Dlatego też razem z moimi współpracownikami zapraszamy wszystkich do przygotowania programu, stanowiącego odważną wizję dalszego rozwoju Pierwszej Stolicy Polski i wspólnego tworzenia list wyborczych w zbliżających się wyborach samorządowych.

Zapewniam, że o naszym projekcie będę informował regularnie.
Prezydent Miasta Gniezna
Tomasz Budasz
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 18.06.2018 22:24  Odpowiedz na komentarz

  Anonimowi apologeci posła Ostrowskiego rodem z GPS rzucili się do klawiatur niczym Reksio na szynkę i wypisują bzdury. Prezydent odpowiada za morderstwo a to ciekawe
  Za brak bezpieczeństwa odpowiada policja która została wprzęgnięta w lejce walki politycznej zamiast codziennej pracy dla lokalnych wspólnot

  20.06.2018 15:02

  no chyba policja podlega jakiemus ministrowi z rządu pis, doesn't it?

  19.06.2018 13:45

  100% racja .Policja stała się polityczna.

 • 18.06.2018 06:53  Odpowiedz na komentarz

  Jestem mieszkańcem i uważam że nic dobrego ta kadencja nie przyniosła. Proszę się za mnie nie wypowiadać. Ta trójka mądrali jest pomyłką w tym mieście. Najgorsze rządy. Indolencja, napychanie własnych kieszeni, zaciąganie licznych długów do granic możliwości, złe traktowanie pracowników, brak perspektywicznego spojrzenia na miasto w całości, brak zrozumienia dla potrzeb mieszkańców zamieszkujących obrzeża miasta poprzez budowanie kanalizacji czy chodników, brak inwestorów, bezrobocie w mieście, zatrudnienie emerytów swoich a zwolnienie innych, a ostatnio brak poczucia bezpieczeństwa (pobicia, wypadki śmiertelne ) za które odpowiada prezydent, co stawia pod znakiem zapytania potrzebę dalszego utrzymywania źle zarządzanej i fatalnie funkcjonujacej straży miejskiej. Zlikwidowanie mostów w ogóle nie rozwiązało problemów komunikacyjnych, a przebudowa ul. Konikowo to zasługa Powiatu.itd itd.
  Pan Budasz już dawno dostał czerwoną kartkę. Mam nadzieję że ta kafencja będzie jego ostatnią.

  18.06.2018 12:43

  Pan Prezydent jest dobrym gospodarzem. Glosujemy na niego !

 • 15.06.2018 05:19  Odpowiedz na komentarz

  Tak dalej trzymać.A my - wybierać ludzi a nie partie

 • 14.06.2018 21:21  Odpowiedz na komentarz

  Ta kadencja Prezydenta Gniezna ,była owocna i przyniosła wiele dobrych zmian w mieście i to nas mieszkańców cieszy.W przyszłej kadencji prosimy o więcej inwestycji.przemysłowej ,więcej inwestorów.Przystanek PKP na Dalkach.

PODOBNE TEMATY
Czy radni zniosą absurdalny zakaz sprzedaży alkoholu? Już w środę podczas Sesji Rady Miasta Gniezna samorządowcy będą głosować nad uchwałą, która ma znieść... Wtorek, 25 czerwca 2019
Tor do pitbike i scena plenerowa na obrzeżach miasta powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego Znane są już projekty, które zwyciężyły w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.... Piątek, 21 czerwca 2019
Komunikat dot. prac nocnych przy ul. Pod Trzema Mostami W związku z realizacją ostatniego etapu projektu "Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami... Piątek, 21 czerwca 2019
Sto lat Pani Władysławy Ratajczak W Pierwszej Stolicy mieszka obecnie aż trzynaście osób, które ukończyły setny rok życia. Jedną z nich... Wtorek, 18 czerwca 2019