X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Oświadczenie Tomasza Budasza! Czy do wyborów pójdzie bez Platformy Obywatelskiej?

Czwartek, 14 czerwca 2018
 • Oświadczenie Tomasza Budasza! Czy do wyborów pójdzie bez Platformy Obywatelskiej?

Dzisiaj Prezydent Miasta Gniezna przesłał oświadczenie, z treści którego wynika, że prawdopodobnie do wyborów pójdzie z własnego ugrupowania - bez Platformy Obywatelskiej. Włodarz informuje jednocześnie, że zaprasza wszystkich do szerokiej koalicji samorządowej.

Treść oświadczenia:
Przez ostatnie trzy i pół roku mojej prezydentury systematycznie pracowałem na rzecz mieszkańców Gniezna - Pierwszej Stolicy Polski. Efekty tych działań widać już w przestrzeni naszego miasta. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i pomocy moich współpracowników. Przede wszystkim Jarosława Grobelnego i Michała Powałowskiego, ale też wielu innych, którym już teraz bardzo serdecznie dziękuję.

Swoją działalność oparłem na współpracy z różnymi ludźmi, grupami oraz środowiskami politycznymi. Traktując Gniezno, jako wspólne dobro nas wszystkich uznałem, że muszę być prezydentem otwartym na różne pomysły i oczekiwania społeczne, ponieważ uważam, że ludzi należy łączyć, nie dzielić.

Dość długo powstrzymywałem się od deklaracji związanych ze zbliżającymi się wyborami. A to dlatego, że bardzo zajmuje mnie bieżąca praca, realizowane projekty, zabieganie o fundusze i kolejne inwestycje. Czas wyborów samorządowych zbliża się jednak nieuchronnie. Dlatego dziś postanowiłem się w tej kwestii wypowiedzieć.

Jestem osobą o określonych poglądach. Nigdy tego nie ukrywałem, i nie zamierzam się tego wypierać. Uznałem jednak, że miasto, jego mieszkańcy i ich sprawy nie mogą być rozpatrywane wyłącznie przez pryzmat barw i przynależności partyjnej. Infrastruktura, inwestycje, wydarzenia społeczne i kulturalne są dla wszystkich.

Dobierając sobie grono najbliższych współpracowników sięgnąłem po przedstawicieli różnych środowisk, nie patrząc na ich osobiste poglądy, sympatie i dotychczasowe wybory polityczne, ale głównymi kryteriami były profesjonalizm, przygotowanie i zaangażowanie w pracy. Myślę, że po tym czasie mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że był to dobry wybór. Korzystając z tego doświadczenia, zamierzam nadal, współpracować: Jarosławem Grobelnym i Michałem Powałowskim. Chciałem także dziś zaprosić wszystkie zainteresowane osoby, środowiska i formacje polityczne do szerokiej kolacji samorządowej na rzecz naszego miasta.

Jestem przekonany, że współpraca ponad podziałami ma sens. Dlatego też razem z moimi współpracownikami zapraszamy wszystkich do przygotowania programu, stanowiącego odważną wizję dalszego rozwoju Pierwszej Stolicy Polski i wspólnego tworzenia list wyborczych w zbliżających się wyborach samorządowych.

Zapewniam, że o naszym projekcie będę informował regularnie.
Prezydent Miasta Gniezna
Tomasz Budasz
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 18.06.2018 22:24  Odpowiedz na komentarz

  Anonimowi apologeci posła Ostrowskiego rodem z GPS rzucili się do klawiatur niczym Reksio na szynkę i wypisują bzdury. Prezydent odpowiada za morderstwo a to ciekawe
  Za brak bezpieczeństwa odpowiada policja która została wprzęgnięta w lejce walki politycznej zamiast codziennej pracy dla lokalnych wspólnot

  20.06.2018 15:02

  no chyba policja podlega jakiemus ministrowi z rządu pis, doesn't it?

  19.06.2018 13:45

  100% racja .Policja stała się polityczna.

 • 18.06.2018 06:53  Odpowiedz na komentarz

  Jestem mieszkańcem i uważam że nic dobrego ta kadencja nie przyniosła. Proszę się za mnie nie wypowiadać. Ta trójka mądrali jest pomyłką w tym mieście. Najgorsze rządy. Indolencja, napychanie własnych kieszeni, zaciąganie licznych długów do granic możliwości, złe traktowanie pracowników, brak perspektywicznego spojrzenia na miasto w całości, brak zrozumienia dla potrzeb mieszkańców zamieszkujących obrzeża miasta poprzez budowanie kanalizacji czy chodników, brak inwestorów, bezrobocie w mieście, zatrudnienie emerytów swoich a zwolnienie innych, a ostatnio brak poczucia bezpieczeństwa (pobicia, wypadki śmiertelne ) za które odpowiada prezydent, co stawia pod znakiem zapytania potrzebę dalszego utrzymywania źle zarządzanej i fatalnie funkcjonujacej straży miejskiej. Zlikwidowanie mostów w ogóle nie rozwiązało problemów komunikacyjnych, a przebudowa ul. Konikowo to zasługa Powiatu.itd itd.
  Pan Budasz już dawno dostał czerwoną kartkę. Mam nadzieję że ta kafencja będzie jego ostatnią.

  18.06.2018 12:43

  Pan Prezydent jest dobrym gospodarzem. Glosujemy na niego !

 • 15.06.2018 05:19  Odpowiedz na komentarz

  Tak dalej trzymać.A my - wybierać ludzi a nie partie

 • 14.06.2018 21:21  Odpowiedz na komentarz

  Ta kadencja Prezydenta Gniezna ,była owocna i przyniosła wiele dobrych zmian w mieście i to nas mieszkańców cieszy.W przyszłej kadencji prosimy o więcej inwestycji.przemysłowej ,więcej inwestorów.Przystanek PKP na Dalkach.

PODOBNE TEMATY
Przebudowa Trzech Mostów coraz bliżej końca Przebudowa układu drogowego ulicy Pod Trzema Mostami zbliża się ku końcowi. Widać już jak będzie wyglądało... Wtorek, 17 września 2019
Niebawem rusza remont ulicy Składowej! Miasto ogłosiło przetarg Z pewnością wielu kierowców ucieszy wieść, że Miasto Gniezno ogłosiło właśnie przetarg na "Remont ul.... Wtorek, 17 września 2019
Zakończył się remont ulicy Roosevelta Roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym realizowanym wspólnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i... Piątek, 13 września 2019
Wojna na linii Miasto - Powiat? Magistrat stracił blok wart miliony, a wypomina 2,9 tys. zł przeznaczone na turystykę Urząd Miasta Gniezna szuka sporu prawdopodobnie z każdym możliwym podmiotem - w szczególności ze Starostwem... Piątek, 13 września 2019