Logo

Malarskie pasje u "Polnych Kwiatów"

Artykuł dodany: Wtorek, 12 czerwca 2018
Malarskie pasje u
REKLAMA

8 czerwca w Przedszkolu nr 6 "Polne Kwiaty" w Gnieźnie odbyła się kolejna, VIII już edycja konkursu Malowania w plenerze na sztalugach pt. "Nasze Polskie Polne Kwiaty".

ALBUMY ARTYKUŁU:

W tym roku aura wyjątkowo sprzyjała, pogoda była bardzo piękna, więc okolice przedszkola w dzień konkursu mieniły się barwami polnych kwiatów, które dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodziców znalazły się w przedszkolnych wazonach i koszach, jako naturalne okazy przyrodnicze, służące natchnieniu dla małych artystów. Zaproszenie na konkurs przyjęło 7 gnieźnieńskich przedszkoli: nr 2, 5, 6, 8, "Językowe Przedszkole Prymus", "Leśna Kraina", "Słoneczko", z każdego 2 dzieci w wieku 5- 6 lat. Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki - prawdziwie małe artystki - z grupy "Bławatki".

Dekoracje i wzruszający program artystyczny, jako wstęp do konkursu, z grupą " Bławatki" przygotowały Grażyna Karwasińska i Renata Bubacz. Zawierał on wiersze charakteryzujące popularne polne kwiaty (związane z nazwami przedszkolnych grup), piosenkę ekologiczną, ciekawostki o polnych kwiatach oraz pieśń "Polskie Kwiaty", podczas śpiewu której, zaproszeni na konkurs goście, otrzymali od dzieci bukieciki polnych kwiatów.

Po występie do zebranych gości zwróciła się dyrektor Mariola Ilnicka, pomysłodawca konkursów Malowania w plenerze na sztalugach. Przedstawiła zgromadzonym tematy wszystkich edycji konkursu, które zawsze nawiązywały do wydarzeń, którymi żyło Gniezno, Polska, Europa czy świat.

Ze wzruszeniem przemówiła także pierwsza Dyrektor Przedszkola nr 6 Leokadia Mikuła, która opowiedziała krótką historię powstania placówki oraz nadania jej nazwy "Polne Kwiaty" w roku 1980.

Następnie uczestnicy konkursu przeszli do sztalug mieszczących się na przedszkolnym tarasie i rozpoczęli w plenerze malowanie polnych kwiatów. Wykonując swoje dzieła, mali artyści patrzyli na żywe okazy polnych kwiatów oraz na obrazy wykonane przez przedszkolną artystkę Basię Pisarek, wychowawcę oddziału IV "Bratki". Powstały przepiękne obrazki malowane farbą plakatową.
 
Po wykonaniu zadania dyrektor Mariola Ilnicka wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Gniezna Michałem Powałowskim wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy i równorzędne nagrody.

Ostatnim punktem konkursu była wspólna pamiątkowa fotografia z pięknymi polnymi kwiatami w tle.

Konkurs Malowanie w plenerze - "Nasze Polskie Polne Kwiaty" okazał się jednym z lepszych pod względem efektywności i kreatywności małych artystów i ich dzieł. Z powstałych prac stworzono w przedszkolu niezwykle piękną, kolorową i tak bardzo "polską" galerię! Artystyczne działania podejmowane przez dzieci przy użyciu sztalug są jednym z lepszych sposobów wspomagających rozwój osobowości małego człowieka. Ta forma malowania wyzwala emocje i uczucia u dzieci, pozwala na samorealizację i zaspokaja potrzebę twórczej ekspresji.

Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno