Logo

3 kierowców i 9 rowerzystów na podwójnym gazie! Nie obyło się bez obywatelskiego zatrzymania

Artykuł dodany: Poniedziałek, 11 czerwca 2018
3 kierowców i 9 rowerzystów na podwójnym gazie! Nie obyło się bez obywatelskiego zatrzymania
REKLAMA

Mimo poważnych sankcji wciąż nie brakuje kierowców, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend gnieźnieńscy policjanci zatrzymali trzech takich kierowców i 9 rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców został ujęty przez 2 mieszkańców powiatu bydgoskiego i przekazany policjantom.

W piątek, około godziny 17.30, w Kiszkowie policjanci z Kłecka zatrzymali 40-letniego kierowcę powiatu wągrowieckiego kierującego Fiatem Stilo. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 0,22 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy i niebawem stanie przed Sądem.

To samo czeka 47-latka z Witkowa kierującego Renault Megane, który w niedzielę około godz. 13.00 został ujęty przez 2 mieszkańców powiatu bydgoskiego na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. W pewnym momencie auto z dużą prędkością wjechało na parking, po czym siedzący za kierownicą kierowca energicznie zaparkował. Świadkowie podejrzewali, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu i nie pomylili się. O swoich przypuszczeniach powiadomili Policję. W międzyczasie zabrali mu kluczyki od auta w celu uniemożliwienia kontynuowania jazdy. Przeprowadzone przez policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego badanie wykazało w organizmie mężczyzny 0,72 promila alkoholu.

Z kolei, również w niedzielę, około 16.00 w Wiekowie w gminie Witkowo policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 56-latka z powiatu przeworskiego, który kierował Renault Laguna mając w organizmie 1,97 promila alkoholu.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali również 9 rowerzystów, którzy wcześniej spożywali alkohol.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno