Logo

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Artykuł dodany: Poniedziałek, 11 czerwca 2018
Podsumowanie działań
REKLAMA

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego podsumowali sobotnie działania "Alkohol i narkotyki". Stróże prawa przeprowadzili ponad 340 kontroli. Podczas akcji w ręce mundurowych wpadło 2 rowerzystów po użyciu alkoholu. Policjanci zapowiadają, że działania będą kontynuowane.

Przeprowadzane cyklicznie przez gnieźnieńskich policjantów działania "Alkohol i narkotyki" mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadamiać kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę, 9 czerwca, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas działań przeprowadzili ponad 340 kontroli pojazdów. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości nie wykazały obecności alkoholu w wydychanym powietrzu wśród kierujących samochodami, lecz w tym samym czasie w ręce mundurowych wpadło 2 rowerzystów, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu.

Pomimo rosnącej świadomości społecznej należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym i jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno