Logo

REKLAMA
Plik banneru

Wypadek w Imiołkach! Mężczyzna i czworo dzieci w szpitalu! Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Artykuł dodany: Niedziela, 10 czerwca 2018
Wypadek w Imiołkach! Mężczyzna i czworo dzieci w szpitalu! Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR
REKLAMA

W sobotę o godz. 18.55 służby ratunkowe zostały powiadomione o poważnym wypadku w Imiołkach. Samochód osobowy wypadł z drogi i z pełnym impetem uderzył w drzewo. W pojeździe znajdował się kierowca i czworo dzieci. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną z Gniezna, Łubowa i Kłecka oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Po dotarciu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia okazało się, że jedno z dzieci jest uwięzione w pojeździe. Strażacy uwolnili dziewczynkę przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Kierowca i trzech chłopców zostali przetransportowani do szpitala karetkami Pogotowia Ratunkowego. Dziewczynkę zabrał wezwany na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Kierowca na łuku drogi nie opanował pojazdu, stracił panowanie, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Siła zderzenia była tak duża, że z auta została wyrawana część zawieszenia.

Na czas prowadzonych działań droga była całkowicie zablokowana.

Aktualizacja 11.06:
Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Arteon, 40-letni mieszkaniec Sieradza, jadąc od strony Skrzetuszewa w kierunku miejscowości Kamionek, najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości zjechał na prawe pobocze i uderzy drzewo. W wyniku uderzenia auto dachowało, a następnie znów uderzyło w drzewo. Pojazdem podróżowało 5 osób. Kierowca wraz z trójką dzieci w wieku od 6 do 11 lat został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie, natomiast 8-letnia dziewczynka, po uwolnieniu z pojazdu przez Straż Pożarną, z obrażeniami ciała została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Poznaniu. Po badaniach lekarskich wszyscy z wyjątkiem 8-latki zostali zwolnieni do domu.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kierowca był trzeźwy.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: OSP Kłecko, OSP Łubowo
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Leon
10.06.2018 23:20

Brak wyobraźni.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno