Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zakończono XVI Edycję Tenisa Stołowego "Szukamy Młodych Talentów"

Sobota, 9 czerwca 2018
  • Zakończono XVI Edycję Tenisa Stołowego
REKLAMA

We wtorek, 5 czerwca, w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się siódmy - finałowy turniej XVI Edycji Otwartych Turniei Tenisa Stołowego "Szukamy Młodych Talentów". Po raz kolejny do rywalizacji przy tenisowych stołach przystąpiło osiemdziesiąt osiem dziewcząt i chłopców reprezentujących 9 szkół podstawowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego ale i nie tylko.

Turniej miał specjalny, okolicznościowy charakter, bowiem rozgrywany był także w ramach "Dnia Dziecka". Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami ufundowanymi przez organizatorów. Tradycyjnie organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki "Chrobry- Gniezno", Klub Sportowy "Stella" Gniezno, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski i Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podczas otwarcia bądź uroczystego podsumowania cyklu tenisowych rozgrywek udział wzięli: Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki "Chrobry-Gniezno" - Stanisław Dolaciński, Prezes Klubu Sportowego ‘Stella" Gniezno - Zdzislaw Kujawa, senior i największy promotor tenisa stołowego Jan Janowiak, zastępca Dyrektora GOSiR Marek Lisiecki i Tadeusz Nowak - sędzia główny.

Wyniki ostatniego 7 turnieju:

Michilewicz Wiktoria - Budziszewko
Gumulak Matylda - Tulce
Piechnik Urszula - Budziszewko
Prawniczak Łucja - SP 9 Gniezno

kategoria chłopców klas I-III;
Bartosz Smarzyk - Niechanowo
Oliwier Kowynia - Niechanowo
Danielewicz Jan - Tulce
Jaros Ksawier - SP 8 Gniezno

kategoria dziewcząt klas IV-V;
Lena Kasprzak - Tulce
Wawrzyniak Zuzanna - Tulce
Zuzanna Jasiecka - Niechanowo
Zuzanna Surdyk -Tulce

kategoria chłopców klas IV-V;
Król Patryk - Sławno
Wojciak Adam - Zalasewo
Molski Mateusz - Słupca
Gulczyński Bartosz - SP 8 Gniezno

kategoria dziewcząt klas VI-VII;
Zuzanna Lewandowska - Niechanowo
Maja Krawczyk - Budziszewko
Karolina Majchrzak - Budziszewko
Maciejewska Monika - SP 8 Gniezno

kategoria dziewcząt klas VI-VII
Przybylski Mateusz - Budziszewko
Król Kamil - Sławno
Tymosz Adrian - SP 8 Gniezno
Molski Szymon - Słupca

Tradycyjnie zwycięzcy powyższego turnieju otrzymali okolicznościowe medale w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W prowadzonej punktacji drużynowej szkół o puchary Dyrektora GOSiR - Jacka Mańkoeskiego wygrała Szkoła Podstawowa z Budziszewka - 55 pkt. przed Tulcami - 44 pkt. ,Niechanowem - 36 pkt. , Szkołą Podstawową nr 8 Gniezno - 34, pkt. , Sławnem 19 pkt., Słupcą, 13 pkt.

Po 7 turniejach "Szukamy młodych talentów" zsumowano zdobyte podczas rozgrywek punkty i wyłoniono finałowe szóstki finalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopcy. Oto zwycięzcy:
kategoria dziewcząt klasa 1-3:
Gumulak Matylda - Tulce
Michilewicz Wiktoria - Budziszewko
Piechnik Urszula - Budziszewko
Bednarek Agata - Budziszewko
Prawniczak Łucja - SP 9 Gniezno
Citar Anna - Budziszewko

kategoria chłopców klasa 1-3:
Bartosz Smarzyk - Niechanowo
Jan Danielewicz - Tulce
Mateusz Szustek - Niechanowo
Oliwier Kowynia - Niechanowo
Marek Sibila - Tulce

kategoria dziewcząt klasa 4-6:
Lena Kasprzak - Tulce
Zuzanna Jasiecka - Niechanowo
Zuzanna Wawrzyniak - Tulce
Zuzanna Surdyk - Tulce
Kalina But - Tulce
Zuzanna Nowak - Tulce

kategoria chłopców klasa 4-6:
Patryk Król - Sławno
Maksymilian Danielewicz - Tulce
Błażej Jaros - SP 8 Gniezno
Adam Wojciak - Zalasewo
Bartosz Gulczyński - SP 8 Gniezno
Mateusz Molski - Słupca

kategoria dziewcząt klasa 6-7:
Zuzanna Lewandowska - Niechanowo
Katarzyna Majcherczyk - Budziszewko
Monika Maciejewska - SP 8 Gniezno
Alicja Gracz - Budziszewko
Maja krawczyk - Budziszewko
Julia Kowalska - SP 8 Gniezno

Najlepszych sześciu zawodników i zawodniczek w podsumowaniu całego cyklu - siedmiu turniejów otrzymało pamiątkowe puchary. Każdorazowo podczas zawodów panowały ogromne emocje. Bardzo cieszy ogromne zaangażowanie licznej grupy rodziców przywożących na każdy turniej swoich małych zawodników i kibicujących im z całych sił.

W sumie wystartowało ponad sto dzieci z dwunastu Szkół Podstawowych powiatu gnieźnieńskiego i powiatów ościennych. Turnieje odbywały się w Gnieźnie, Niechanowie i Kiszkowie. Trzy imprezy miały charakter okolicznościowy: "Mikołajkowy", "Wielkanocny" i z okazji "Dnia Dziecka". Swoją obecnością na tych zawodach zaszczycali zaproszeni goście min. Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, Wójt Gminy Niechanowo - Eugeniusz Zamiar i Wójt Gminy Kiszkowo - Tadeusz Bąkowski.

Jak zwykle podczas zawodów obecne były gnieźnieńskie media. Największą satysfakcją dla organizatorów był szczery i radosny uśmiech wszystkich dzieci pokazujących zamiłowanie do tej dyscypliny i rozwijających swoje sportowe pasje.

Z życzeniami pozytywnych ocen na świadectwie i pogodnych wakacji pożegnano się słowami "do zobaczenia w kolejnej edycji Turniejów Szukamy Młodych Talentów już we wrześniu".
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gniezno - miasto ludzi aktywnych! Nie ulega wątpliwości, że Gniezno to miasto o bogatej historii, które oferuje szeroką gamę atrakcji... Wtorek, 11 grudnia 2018
Dwa lodowiska zimą w Gnieźnie! Tafla na Rynku będzie bezpłatna! W tym roku nie tylko na stadionie na ul. Wrzesińskiej, ale też na płycie gnieźnieńskiego Rynku. Gnieźnianie... Środa, 5 grudnia 2018
Strażnicy walczą z nielegalnie podrzucanymi odpadami W związku z nagminnym podrzucaniem różnego rodzaju odpadów komunalnych do kontenerów usytuowanych przy... Wtorek, 4 grudnia 2018
Lodowisko już od 6 grudnia na stadionie żużlowym! Jak czytamy na fanpage'u gnieźnieńskiego lodowiska, cyt. "Jeśli pogoda dopisze i nic nie stanie na przeszkodzie,... Sobota, 1 grudnia 2018