Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Lech Pils. Wielko Pils - Wielkopolskę mamy w sercu

Sobota, 9 czerwca 2018
 • Lech Pils. Wielko Pils - Wielkopolskę mamy w sercu

Lech Pils, wielkopolska marka Kompanii Piwowarskiej, działa na rzecz swojej małej ojczyzny. W Lech Browary Wielkopolski warzy wyjątkowe piwo, zatrudnia Wielkopolan z całego regionu i wspiera lokalne inicjatywy.

 • Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu to jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie. Jest w stanie uwarzyć ponad osiem milionów hektolitrów piwa rocznie.
 • W samym browarze pracuje ponad 300 osób. W Poznaniu mieści się główna siedziba Kompanii Piwowarskiej, w której pracują przedstawiciele kluczowych działów: sprzedaży, marketingu, finansów, prawnego, łańcucha dostaw, personalnego i corporate affairs.
 • Dzięki poznańskiemu browarowi pracę ma 6,5 tys. dostawców w Wielkopolsce zatrudnionych w rolnictwie, transporcie i innych branżach. Kupujemy 700 ton chmielu, z tego 90 proc. od polskich dostawców.
 • Pracownicy Kompanii Piwowarskiej w 2016 r. stworzyli największy w historii Kompanii Piwowarskiej projekt wolontariatu w ramach akcji Szlachetna Paczka. Zaangażowało się w niego 1350 osób. Na pomoc wolontariuszy mogli liczyć też niewidomi i niedowidzący z tandemowych klubów rowerowych. Nasi pracownicy wspierali ich w programie "Postaw na ruch", w którym każdy kilometr biegu czy jazdy na rowerze wspierał ten cel.
 • Wolontariusze KP współorganizowali warsztaty dla 42 długotrwale bezrobotnych mieszkanek Wielkopolski w ramach akcji "Dress for Success Poland". I zrobili to skutecznie: trzy na cztery uczestniczki po udziale w tym projekcie znalazły pracę.
 • Wsparciem Kompanii Piwowarskiej cieszy się restauracja Wspólny Stół - wyjątkowy lokal na poznańskiej Śródce - oferujący potrawy z wysokiej kulinarnej półki przygotowywane przez ludzi związanych z Centrum Integracji Społecznej - jeszcze do niedawna borykających się z nałogami, długotrwale bezrobotnych. W projekt zaangażowali się też wolontariusze z Kompani, którzy poświęcili swój czas i siły, okazując ogromną troskę o losy mieszkańców ich regionu.
 • Razem z Fundacją Barka marka Lech Pils prowadziła podczas Imienin ulicy Święty Marcin kwestę "Pomóż bliźniemu przetrwać zimę". 11 listopada każdy, kto przekazywał datek otrzymywał od Lecha Pilsa tradycyjnego rogala świętomarcińskiego - symbol tego wyjątkowego, wielkopolskiego święta.
 • W ramach inicjatywy społecznej "Warto być za!" przez pięć lat wsparcie uzyskało 35 organizacji. Celem programu było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu z powodu biedy. Organizacje startujące w konkursie adresowały swoje działania do: bezrobotnych, niepełnosprawnych, samotnych matek oraz dzieci i młodzieży ze środowisk zaniedbanych.
 • Wspieraliśmy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Dni Pyrlandii, poznańskiego Sylwestra, Jarmark Świętojański i rocznicę 750-lecia lokacji miasta Poznania.
 • No i Lech Pils jest sponsorem piłkarzy poznańskiego Lecha. To dzięki Pilsowi przed stadionem przy Bułgarskiej stanął symbol poznańskiego Lecha - lokomotywa.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Niegościnni dla KKS Lech Poznań Pierwsze minuty sobotniego meczu to badawcze podejście piłkarzy Mieszko i ataki skrzydłami piłkarzy... Niedziela, 17 marca 2019
Kibice zapowiadają swój udział w Marszu Równości! Miasto zgłosi imprezę komendantowi Policji jak tylko wpłynie wniosek 13 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się Marsz Równości. Temat stał się bardzo kontrowersyjny. Zapytaliśmy... Środa, 6 lutego 2019
Bolesław Chrobry zasiadł pod Starym Ratuszem Widzieliście? Bolesław Chrobry "przysiadł" już pod Starym Ratuszem. Tym sposobem Trakt Królewski w Gnieźnie... Wtorek, 27 listopada 2018
Zegar i posąg Wacława II wzbogaciły przestrzeń miejską Targowisko wzbogaciło się o dwie piękne rzeczy. Od strony ul. Warszawskiej to stylowy zegar, zamontowany... Czwartek, 22 listopada 2018