Logo

REKLAMA
Plik banneru

Wracają pociągi Gniezno - Września - Jarocin

Artykuł dodany: Piątek, 8 czerwca 2018
Wracają pociągi Gniezno - Września - Jarocin
REKLAMA

Po 6 latach przerwy, dzięki staraniom samorządów, wracają pociągi z Gniezna, przez Wrześnię, do Jarocina. Najkrótszy czas przejazdu będzie wynosić 66 minut. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 10 czerwca 2018. Usługę będą realizowały Koleje Wielkopolskie.

ALBUMY ARTYKUŁU:

8 czerwca, podczas konferencji prasowej, odbył się inauguracyjny przejazd na wymienionej trasie, z Wrześni do Czerniejewa. W konferencji prasowej, obok wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka, wziął udział m.in. Jarosław Grobelny, zastępca prezydenta Gniezna. Przedstawiciel władz miasta podkreślił wagę połączenia, szczególnie między Gnieznem a Wrześnią: Miasto Gniezno także podjęło działania, by ta linia została wznowiona. To jest szczególnie ważne dla gnieźnian, ale także dla mieszkańców Wrześni, którzy dojeżdżają do nas do pracy - mówił podczas konferencji J. Grobelny. Podziękował także Marszałkowi Województwa za zaangażowanie we wznowienie tego połączenia, a dyrekcji PKP PLK za modernizację linii.

Od dłuższego czasu znalezienie rozwiązań organizacyjnych i technicznych dla przywrócenia połączeń kolejowych w tej części Wielkopolski było dla nas priorytetem. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że od dziś blisko 300 000 Wielkopolan, mieszkańców trzech powiatów, przez które biegnie trasa tego połączenia, znajdzie nową, sprawdzoną możliwość podróżowania. Co ważne, oprócz dużych miast będących stolicami powiatów, będziemy obsługiwać kilkanaście mniejszych miejscowości, na których będą zatrzymywać się nasze pociągi. To ważne dla małych lokalnych społeczności, bo praktyce oznacza większą niezależność w podróży do szkoły czy do pracy - powiedział Włodzimierz Wilkanowicz, prezes zarządu KW.

Trasę, na którą wyruszy 6 par pociągów zmodernizowanych według nowych standardów, będzie obsługiwała spółka samorządowa Koleje Wielkopolskie. Reaktywacja połączenia usprawni przemieszczanie się pasażerów w obrębie powiatów jarocińskiego, wrzesińskiego i gnieźnieńskiego. To istotne wsparcie dla dynamicznie rozwijających się miejscowości, których mieszkańcy znów będą mogli sprawnie przemieszczać się, np. do szkoły czy pracy. Nie bez znaczenia jest też kontekst ekonomiczny przewozów (rosnące ceny paliw, ceny przejazdów u innych przewoźników) oraz ekologiczny.

Z okazji wznowienia połączenia spółka zaplanowała liczne akcje promocyjne, m.in. bezpłatne przejazdy dla uczniów i studentów w okresie od 10 do 22 czerwca. Z kolei na wszystkich dorosłych pasażerów, czekają darmowe przejazdy w dniach 10, 16, 17, 23 i 24 czerwca.
 
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno