Logo

REKLAMA
Plik banneru

Setne urodziny Pani Joanny

Artykuł dodany: Piątek, 8 czerwca 2018
Setne urodziny Pani Joanny
REKLAMA

8 czerwca 2018 roku Joanna Piskorz, mieszkanka Gniezna, obchodziła setne urodziny. Z życzeniami do jubilatki, oprócz najbliższej rodziny, przyszli także prezydent Gniezna Tomasz Budasz wraz z Zastępcą Jarosławem Grobelnym, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński, a także dziennikarze.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Pani Joanna jest rówieśniczką niepodległej Polski, a jej życie przeplata się z ważnymi dla naszego kraju momentami. W latach okupacji przymusowo pracowała w kilku zakładach. Zaraz po wojnie zapisała się do spółdzielni, gdzie także nie było jej łatwo. Pracowała przy trzodzie chlewnej oraz hodowała kaczki, które były sztandarowym produktem jej gospodarstwa - otrzymywała za nie nawet nagrody. Jak podkreślała jubilatka, kobiety w jej rodzinie często cieszyły się długim życiem i zdrowiem. Nie inaczej jest w jej przypadku – mimo stu lat, jest to niezwykle sprawna i energiczna kobieta. Doczekała się czterech wnuków i sześciu prawnuków.

Podczas urodzinowej uroczystości prezydent Tomasz Budasz i kierownik USC wręczyli jubilatce upominki i list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego. Odśpiewano także gromkie "Dwieście lat". Życzymy Pani Joannie wielu chwil w zdrowiu, spędzonych szczęśliwie w gronie rodziny.
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Czytelniczka
11.06.2018 14:56

Dołączam się do życzeń i gratuluję doczekania takiego zacnego wieku w tak dobrej formie.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno