Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Strefa Kibica ponownie w Gnieźnie!

Piątek, 8 czerwca 2018
 • Strefa Kibica ponownie w Gnieźnie!

Od otwarcia aż do finału! 14 czerwca na Placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie rusza profesjonalna Strefa Kibica, organizowana przez Urząd Miejski. Gnieźnianie będą mogli bezpłatnie śledzić wszystkie mecze, aż do finałowego, który odbędzie się 15 lipca.

Miesiąc zmagań sportowych
Rok 2018 będzie rokiem wyjątkowym, szczególnie dla fanów futbolu na całym Świecie. Wielkimi krokami zbliża się termin FIFA World Cup Russia 2018. Wspaniałe piłkarskie święto, którego uczestnikami chcą być także mieszkańcy Gniezna - Pierwszej Stolicy Polski. Z tej okazji Urząd Miejski w Gnieźnie organizuje wyjątkową strefę kibica, otwartą dla mieszkańców. Podobnie jak dwa lata temu, ulokowana zostanie na Placu Świętego Wojciecha i będzie składać się ze stref: oglądania, rozrywki, gastronomicznej i sanitarnej. Wstęp na wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Rosji będzie bezpłatny.

Nie tylko mecze!
Strefa Kibica to nie tylko, choć oczywiście przede wszystkim, mecze. Przez ten miesiąc Plac Świętego Wojciecha będzie tętnił życiem. Oprócz oglądania meczów, będzie sporo innych atrakcji, konkursów z nagrodami, animacji dla wszystkich grup wiekowych. Jestem pewny, że to wszystko dostarczy niezapomnianych emocji w niepowtarzalnym, wyjątkowym czasie Mistrzostw Świata 2018 - mówi prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Prezydent podkreśla także, że Strefa Kibica będzie przyjazna dla całych rodzin, przez cały miesiąc będzie bowiem działać strefa dla dzieci z ulubionymi przez maluchy dmuchanymi zamkami, animacjami a także konkursami z nagrodami.

Otwarcie strefy uświetni koncert zespołu Shakin' Dudi, a na zakończenie odbędą się Dni Gniezna, 13 lipca wystąpi zespół Enej, a dzień później Natalia Nykiel. Także 14 lipca od godz. 10:00 do 15:00 odbędą się pokazy strongmanów na czele z Mariuszem Pudzianowskim.

16 lipca podczas Strefy Kibica nie zabraknie też atrakcji dla fanów motoryzacji i dobrej kuchni. Tego dnia Stowarzyszenie Światowid z Automobilklubem Wielkopolskim organizują wydarzenie kulinarno-turystyczne TRUSKAWISKO. Impreza ta jest połączeniem Rajdu Samochodów Zabytkowych z konkursem kulinarnym na potrawę z truskawką oraz warsztatami kulinarnymi. Od godz. 12:00 do 16:00 odbędą się warsztaty kulinarne, a po nich pokaz elegancji aut Rajdu Samochodów Zabytkowych. 29 czerwca, także na terenie strefy, odbędzie się mecz charytatywny dla Bartka Labrenza.
 

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • No właśnie. Na te cele powinno się zagospodarować tereny nad jeziorem Winiary . Np zasypując czystym żwirem podmokły teren po lewej stronie chodnika na samym dole PRZY JEZIORZE ( schodząc chodnikiem od strony PKO na USTRONIU). Tam kiedyś kiedyś były nawet organizowane widowisko "światło i dźwięk" o pierwszych Piastach na tej ziemi. Tam są naturalne wzniesienia z trzech stron. I tam aż się prosi, by na tle jeziora wybudować tam scenę amfiteatru ( tak jak zrobiły to władze w małym w Mrągowie na Mazurach). Tam nawet już jest doprowadzony prąd elektryczny (do podziemnej studni PWiK ). W pobliżu nie ma żadnych domów czy bloków. Hałas w tym miejscu nie powinien wobec tego, nikomu przeszkadzać. A parking dla tego amfiteatru powinien powstać ciut wyżej przy ulicy Spokojnej, W miejscu gdzie urząd miasta planuje chyba zrobić plac zabaw ?. Ale w tym miejscu to chybiony pomysł. prawda? Bo dla kogo? I kto te urządzenia w tym miejscu przypilnuje by nie zostały zdewastowane ?

 • 19.06.2018 01:42  Odpowiedz na komentarz

  Znowu alkohol na pl. Św. Wojciecha i sikanie koło katedry. Gratulacje Kurio gratulacje. Nie ma miejsca na rynku lub w innej części miasta. ...

  23.06.2018 21:52

  Izydor-to samo dzieje się w seminarium, na zachrystii, na plebanii. Rozpusta, pijaństwo, pedofilia -tylko to się ukrywa a nie transmisuje na żywo. Więc odpuść te historie o piorunie uderzajacym w Katedrę, chyba że Bóg ostrzega księży przed tym co wyprawiają.

  22.06.2018 15:36

  Koło Sanktuarium Narodowego na placu gdzie są. JanPaweł II odprawial Msze sw z okazji 1000 lecie śmierci sw. Wojciecha Prymas noszący to imię zezwala na picie przekleństwa rozpuste i sikanie gdzie popadnie. Nie zrozumieli co Bog chciał pokazać 12 sierpnia gdy w piątek zrobili akademię gitary w katedrze pioruny walily dobrze , woda wdzierala sie do wnętrza . Orkiestra grała do końca posrid ciemności jak na Titanicu. Wzgórze Lecha ogolocone z drzew i nikt nie wyciąga wniosków. Polecam co Pan JEZUS mowil do sw Faustyny a co zapisane jest w Dzienniczku : przemawiał do grzeszników przez cierpienie i głos Kościoła , przez niepowodzenia i wyrzuty sumienia, PRZEZ PIORUNY I BURZE. ....Dz 1728.

  20.06.2018 03:02

  Ciekawa wypowiedź

  19.06.2018 13:14

  To lepiej sikać na Rynku ?

PODOBNE TEMATY
Niegościnni dla KKS Lech Poznań Pierwsze minuty sobotniego meczu to badawcze podejście piłkarzy Mieszko i ataki skrzydłami piłkarzy... Niedziela, 17 marca 2019
Swarzędz zdobyty! Piłkarze trenera Ostrowskiego w środę dzisiejszym w ramach rozgrywek Pucharu Polski zmierzyli się z... Czwartek, 14 marca 2019
Charytatywny mecz zakończony sukcesem! W sobotnie popołudnie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 2 rozegrane zostało spotkanie charytatywne... Niedziela, 3 marca 2019
Policjanci z Gniezna zajęli III miejsce w turnieju we Wrześni Na parkiecie hali przy Słowackiego we Wrześni rywalizowały zespoły służb mundurowych. Pierwsze miejsce... Poniedziałek, 18 lutego 2019