Logo

Na te mecze czeka całe sportowe Gniezno! Przed Mieszkiem pierwszy baraż

Artykuł dodany: Czwartek, 7 czerwca 2018
Na te mecze czeka całe sportowe Gniezno! Przed Mieszkiem pierwszy baraż
REKLAMA

Wielkimi krokami zbliżają się mecze barażowe o awans do III ligi, w których udział wezmą piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Pierwsze spotkanie z mistrzem grupy południowej IV ligi z Victorią Września, już w najbliższą sobotę na stadionie we Wrześni.

Dwumecz barażowy to z pewnością największe wydarzenie piłkarskie w Gnieźnie i okolicy od wielu, wielu lat. Ostatni raz piłkarze klubu z ulicy Strumykowej walczyli o awans do III ligi piętnaście lat temu, a konkretnie w czerwcu 2003 roku. Wówczas to rywalem biało-niebieskich była Astra Krotoszyn którą gnieźnianie pokonali dwukrotnie, najpierw 2:1 w Krotoszynie i następnie 3:1 w Gnieźnie. Tym razem mieszkowcy stają przed szansą powtórzenia sukcesu sprzed lat i powrotu po sześciu latach przerwy w szeregi trzecioligowców. Przypomnijmy, że biało-niebiescy opuścili III ligę w sezonie 2010/2011 kiedy to zajęli ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwsze spotkanie tego bardzo ważnego dwumeczu odbędzie się na stadionie we Wrześni już w najbliższą sobotę. Nasz rywal to mistrz grupy południowej IV ligi, który nie w tak dobrym stylu jak Mieszko zdobył przepustkę do baraży, ale także zdominował zmagania w swojej grupie. Wrześnianie wyprzedzili drugą w tabeli Polonię Kępno o jedenaście punktów. Warto dodać, że Victorię prowadzi obecnie Czesław Jakołcewicz, który jesienią ubiegłego sezonu kierował naszą drużynę w rozrywkach poznańskiej klasy okręgowej.

Sobotnie spotkanie nie tylko ze względu na stawkę zapowiada się pasjonująco, ale także z powodu ogromnego zainteresowania jakie wywołuje. Bilety na mecz we Wrześni "rozeszły" się bardzo szybko, w tym także wśród kibiców z Grodu Lecha.

Nasza drużyna bardzo starannie przygotowuje się do tej potyczki. Podopieczni Mariusza Bekasa po piątkowym rozruchu wyjadą na przedmeczowe zgrupowanie do ośrodka oddalonego o 20 kilometrów od Gniezna, gdzie w spokoju będą mogli przygotowywać się do pierwszego gwizdka. W meczowej kadrze Mieszka raczej na pewno nie będzie można zobaczyć Tobiasza Garstki, który wprawdzie wrócił już do treningów, ale nie jest jeszcze zdolny na 100 procent. Pozostali gracze z talii Mariusza Bekasa są zdrowi i gotowi do walki o jak najlepszy wynik przed rewanżem w Gnieźnie.

O odpowiedni poziom sędziowania zadbało przed tym spotkaniem Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu wyznaczając do jego prowadzenia najlepszego swojego arbitra Piotra Idzika.

Pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Kosynierów we Wrześni rozlegnie się o godzinie 16.00, a bardzo ważną informacją organizacyjną jest ta, że bezpośrednio przed rozpoczęciem spotkania w kasach będzie dostępnych jeszcze tylko 100 biletów. Ponadto bilety można jeszcze nabyć także w piątkowej przedsprzedaży, we wrzesińskim klubie w godzinach od 17 do 19.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno