Logo

Ponad dwa tysiące przedszkolaków i nowe grupy

Artykuł dodany: Środa, 6 czerwca 2018
Ponad dwa tysiące przedszkolaków i nowe grupy
REKLAMA

Miasto Gniezno zakończyło rekrutację do publicznych przedszkoli. W sumie od września 2018 r. do miejskich placówek będzie uczęszczało 2015 dzieci, czyli o ponad 200 więcej niż w 2015 r. By zapewnić miejsca wszystkim zainteresowanym od września będą działać 3 dodatkowe oddziały w przedszkolach nr 12 i nr 2.

Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych na terenie Miasta Gniezna została przeprowadzona od 7 marca do 27 kwietnia 2018 r., po raz trzeci przy wsparciu systemu elektronicznego z wykorzystaniem jednolitych kryteriów naboru do wszystkich placówek publicznych prowadzonych przez Miasto Gniezno.

Pierwszą częścią naboru było zebranie deklaracji od rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkoli, o zamiarze kontynuowania dalszego pobytu dziecka w przedszkolu. W wyniku tego 1376 dzieci będzie kontynuowało naukę w dotychczasowych placówkach. Zostały więc 567 miejsca dla dzieci, które do tej pory nie uczęszczały do przedszkola. Po przeprowadzonej rekrutacji okazało się, że zabrakło jeszcze 70 miejsc dla nowych przedszkolaków. Zdecydowaliśmy więc o utworzeniu dodatkowych oddziałów. Po analizie możliwości lokalowych podjęliśmy decyzję o utworzeniu dodatkowych dwóch oddziałów w Przedszkolu nr 12 przy ul. Pocztowej i jednego oddziału w wyniku adaptacji części  pomieszczeń  w Przedszkolu nr 2  przy ul. Wrzesińskiej - mówi Michał Powałowski zastępca prezydenta Gniezna. Dzięki temu wszystkie dzieci z Gniezna biorące udział w rekrutacji mają zapewnione miejsce. W miejskich placówkach pozostało w sumie jeszcze kilka wolnych, pojedynczych miejsc.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno