Logo

REKLAMA
Plik banneru

"Solaris" Stanisława Lema tematem czerwcowej rozmowy Klubu Dyskusji o Książce

Artykuł dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
REKLAMA

Na nasze comiesięczne polecenia literackie mogą Państwo liczyć bez względu na pogodę, sytuację polityczną kraju, świata, kursy walut, załamania i wzrosty na giełdach, najnowsze odkrycia i głośne wydarzenia świata society.

Nie inaczej będzie teraz. Pragniemy polecić Państwa uwadze jedną z najpopularniejszych powieści Stanisława Lema - "Solaris". Tytuł przetłumaczono na wiele języków, doczekał się także niezliczonej ilości omówień, analiz i prac krytycznych. Powieść zapewniła Lemowi światowy rozgłos. "Solaris" zaliczany jest do klasyki fantastyki naukowej i zajmuje miejsce jakiego nie zajęło dotąd żadne inne dzieło literatury polskiej. Trzykrotnie podejmowano próby jego ekranizacji. Jest dziełem nieustannie inspirującym, dziełem bogatym w wieloznaczności i zmuszającym czytelnika do przemyśleń.

Jeśli w związku z naszym poleceniem w Państwa głowach pojawia się myśl dotycząca niechęci do gatunków literatury fantastycznej, to śpieszę donieść, iż w tym przypadku nie ma to znaczenia. W powieści Lema fantastyka nie przeszkadza, nie uwiera i nie czyni szkody czytelnikowi "nielubiącemu" tego typu literatury. Dostarcza za to wielu innych, bezcennych wrażeń czytelniczych.

Ufam, że udało się Państwa przekonać i czuję się w obowiązku zaprosić Państwa na najbliższe spotkanie 12 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 do Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15 na dyskusję poświęconą tytułowi.
tekst: KDoK
foto: KDoK
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno