Logo

Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze! Tylko dzisiaj policjanci odebrali dwa zgłoszenia

Artykuł dodany: Wtorek, 5 czerwca 2018
Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze! Tylko dzisiaj policjanci odebrali dwa zgłoszenia
REKLAMA

Uwaga na oszustów "na wnuczka", "na policjanta", "na urzędnika". Dzisiaj gnieźnieńscy policjanci już otrzymali dwie informacje od seniorów, od których oszuści chcieli wyłudzić pieniądze. Mundurowi apelują zwłaszcza do osób starszych oraz ich rodzin o czujność.

Dzisiaj oficer dyżurny gnieźnieńskiej Policji odebrał dwa telefony od seniorek, do których zadzwonił mężczyzna podający się za Arkadiusza Kaczmarka - funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu. Oszust dzwoniąc mówił, że pieniądze w banku są zagrożone. Ostrzegał o włamaniu na konto bankowe. Na szczęście kobiety nie wypłacały żadnych oszczędności. W porę zorientowały się, że mogą paść ofiarą oszusta i o wszystkim poinformowały policjantów.

Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów proszą o pomoc. Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno