PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szkoła Podstawowa nr 12 Mistrzem Polski!

Wtorek, 5 czerwca 2018
  • Szkoła Podstawowa nr 12 Mistrzem Polski!

Zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 12 wywalczyły w miniony weekend tytuł najlepszej drużyny w Polsce! Finałowa rozgrywka miała miejsce w Głuchołazach. To właśnie tam zebrano 16 najlepszych drużyn z całego kraju, w tym reprezentację Szkoły Podstawowej nr 12, która wcześniej wywalczyła tytuł mistrzowski w Wielkopolsce.

Faza grupowa, w której gnieźnianki mierzyły się z sześcioma innymi ekipami przebiegła gładko. Szczypiornistki z Grodu Lecha zwyciężyły we wszystkich spotkaniach, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w grupie i udział w ćwierćfinale turnieju. W nim zawodniczki z Pierwszej Stoli Polski okazały się lepsze od drużyny z Wąbrzeźna (8:6). Kolejna runda to jeszcze jedna wygrana SP 12. Tym razem gnieźnianki pozostawiły w pokonanym polu zespół Gardei (10:6), więc do pełni szczęścia brakowało tylko triumfu w finale mistrzostw Polski. I tak się stało! Zespół z Radzymina musiał uznać wyższość zawodniczek "Dwunastki", które zwyciężyły w finałowej batalii 11:9, zdobywając tym samym złote medale i tytuł najlepszej drużyny w kraju!

tekst: Informacja prasowa