Logo

REKLAMA
Plik banneru

Rodzinny Rajd dla Niepodległej w Niechanowie

Artykuł dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
Rodzinny Rajd dla Niepodległej w Niechanowie
REKLAMA

W minionym tygodniu po raz siódmy odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy wpisujący się w obchody Dni Niechanowa i 100. rocznicę odzyskania niepodległości . Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, przy wsparciu i współpracy z Urzędem Gminy.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Grażyna Kozanecka, przewodnicząca SRZN o godz. 10.00 przy niechanowskich plantach, skąd pod eskortą policji z Witkowa i Gniezna wyruszyli cykliści, powitała 150 uczestników, oraz podkreśliła wyjątkowość rajdu: Dedykujemy go Tym wszystkim, którzy oddali życie dla Niepodległej, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce, wszystkim uczestnikom walk wyzwoleńczych w 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Niech obecność wyjątkowej flagi biało- czerwonej będzie tego dowodem, wyjątkowej bo była ona w wielu ważnych miejscach, dla nas Polaków, między innymi : na wzgórzu Kalhenberg, w Watykanie, Monte Cassino czy w Asyżu, teraz towarzyszy nam w tak ważnych obchodach.

Po przebyciu niespełna 20 kilometrów wszyscy spotkali się w wiacie Edukacyjnej "Gajówka" w Nadleśnictwie Gniezno, gdzie czekała wspaniała biesiada i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Po głównym powitaniu uczestników i gościnnie przybyłego komendanta Policji Przemysława Kozaneckiego rozpoczęły się gry i zabawy dla dzieci pod opieką Danuty Pożegowiak, strzelanie z broni pneumatycznej pod opieką Piotra Budzianowskiego z LOK, tance i gry na instrumentach pod opieką Beaty Prusinowskiej, malowanie twarzy przez Agnieszkę Starzyk, a dla dorosłych odbyła się degustacja przepysznych kiszonek wykonanych przez panie ze Stowarzyszenia - Irenę Woźniak, Teresę Dratwiak i Hannę Jakubowską. Była pyszna grochówka dzięki Elżbiecie Piątek, grill i przepyszne wypieki sponsorowane przez cukiernię "Jaś-Min" Agnieszki Przybylskiej. Dzięki koordynatorom przedsięwzięcia Annie i Markowi Grabowskim oraz Grażynie Kozaneckiej dzieci otrzymały drobne upominki za udział w konkurencjach. Przewodnicząca z całego serca dziękuje tym wszystkim, dzięki którym wyjątkowy Rodzinny Rajd Rowerowy mógł się odbyć.
tekst: Informacja prasowa
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno