Logo

6 zastępów Straży Pożarnej szukało topielców

Artykuł dodany: Poniedziałek, 4 czerwca 2018
6 zastępów Straży Pożarnej szukało topielców
REKLAMA

W sobotę do służb ratunkowych wpłynęła informacja, z której wynikało, że na Jeziorze Niedzięgiel przewróciła się łódź, na której wcześniej znajdowały się dwie osoby. Do zdarzenia miało dojść w okolicach Wiekowa. Na miejsce wysłano sześć zastępów Straży Pożarnej z łodziami z Gniezna, Witkowa, Wiekowa, Konia, Słupcy i Powidza.

Po dotarciu na miejsce ratownicy niezwłocznie zwodowali łodzie. Zaczęli również przeczesywać brzeg akwenu. Według osoby zgłaszającej łódź znajdowała się kilkaset metrów od brzegu. w pewnym momencie nastąpiła nagła zmiana pogody. Łódź miała się przewrócić w trakcie burzy i ulewnego deszczu. Po przejściu krótkiej nawałnicy osoba zgłaszająca nie widziała na akwenie ani łodzi, ani osób poszkodowanych znajdujących się w wodzie.

Strażacy nie znaleźli żadnych śladów mogących świadczyć o tragedii. Poszukiwania zakończono w niedzielę. Alarm odnotowano jako fałszywy w dobrej wierze.

Warto zaznaczyć, że Nissan Navara znajdujący się na wyposażeniu jednostki OSP Witkowo okazał się niezastąpiony przy wodowaniu łodzi w trudnym terenie.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Gniezno112.pl

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno